26.08.2017, 14:03 | czytano: 5025

Miasteczko ruchu drogowego otwarte (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Zasad bezpieczeństwa ruchu i kultury jazdy mogą się uczyć dzieci w Parku Zdrojowym Rabce-Zdroju, w oficjalnie otwartym tu miasteczku ruchu drogowego, jednym z 14 w Małopolsce.
Wybudowane zostało ono na zlecenie Urzędu Miejskiego W Rabce-Zdroju, który wyłożył na ten cel prawie 500 tys. zł, a ok. 300 tys. pozyskał z dotacji z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. To kolejna atrakcja dla dzieci parku, która powstała obok skate i trial parku oraz placu zabaw.
Miasteczko komunikacyjne to sieć dwujezdniowych dróg, na których dzieci mogą uczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Jest tu jak na prawdziwej drodze: jest rondo, skrzyżowanie, przejście dla pieszych, sygnalizacja świetlna, przejazd przez tory kolejowe i wszelkie możliwe znaki.

Choć miasteczko działa już od roku, uroczystość oficjalnego otwarcia odbyła się w sobotę. Wstęgę przecięli m.in. burmistrz Ewa Przybyło i dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Waldemar Olszyński.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
zobacz także
komentarze
Mama23.01.2020, 22:58
Świetna sprawa maluchy mają wyobraźnię i dużo frajdy zabawa z nauką
ocenka z Krakowa27.08.2017, 12:04
PO popiera PiS
a w Warszawie jest to nie do pomyślenia
doperdolini27.08.2017, 11:48
Tak zwłaszcza te dzieci z rodzicami którzy nie mają wyobraźni są świetnym pomysłem ostatnio jak sie dzieci J***&y na zakrecie obok siatki (czyt skrzyżowaniu dróg) to z 2 rowerków 4 kołowych nie było co zbierać a dzieci do szycia do szpitala i tak jest codziennie. Dodatkowym atutem miasteczka ruchu drogowego są sebixy z blądynami na gokartach z pedałami które to wjeżdżają na pobliski skatepark i nurkują po rampie niszcząc tymi rowerkami elementy sk8parku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gosia26.08.2017, 15:03
Wspaniały pomysł. Nauka przepisów drogowych i bezpieczna jazda. Jest porządek a nie jak w niektórych miejscach jazda po omacku. Super, jestem zachwycona.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl