28.08.2017, 10:42 | czytano: 3549

V Ogólnopolska Olimpiada OSP Szczawnica 2017

Jak co roku we wrześniu do Szczawnicy zjadą się strażacy ochotnicy z całego kraju na piątą Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP.
Olimpiada strażaków odbędzie się w dniach 16-17 września na Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole. W przepięknej górskiej scenerii wokół górnej stacji kolejki linowej naturalne zróżnicowane ukształtowanie terenu położonego na wysokości ponad 700 m n.p.m. wykorzystane będzie do przebiegu konkurencji. Na oryginalność i atrakcyjność zawodów, oprócz nietypowego miejsca areny sportowej, wpływa też to, że drużyny strażackie o konkurencjach do zaliczenia i ich kolejności dowiadują się dopiero w dniu startu. Pięcioosobowe drużyny mają do zaliczenia zadania symbolizujące ich codzienną społeczną pracę. Zadania będą podobne do tych z poprzednich edycji oraz dodane zostaną nowe.


Olimpiada w Szczawnicy z roku na rok cieszy się dużą popularnością i również w tym roku organizatorzy odnotowują zgłoszenia nowych jednostek OSP. Na zawody nie ma wcześniejszych eliminacji i rozgrywane są z podziałem na drużyny pożarnicze druhów, druhen i drużyny mieszane. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Organizatorzy warunkowo dopuszczają do startu w drużynie do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. Dla zawodników, kibiców i zaproszonych gości podczas zawodów przewidywane są różnego rodzaju dodatkowe atrakcje m. in. pokazy producentów i dystrybutorów sprzętu strażackiego oraz sprawnościowe i ratownictwa medycznego, występy regionalne, konkursy. Zawody w Szczawnicy to okazja do propagowania społeczeństwu nie tylko zagadnień z zakresu pożarnictwa i ochrony p.poż., ale również regionów Pienin i Podhala.Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 13.09.2017 r. Kontakt w sprawie zawodów email: tokbike1@op.pl Info Facebook: Osp-sport


Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl