06.09.2017, 17:47 | czytano: 3599

W czwartek duże utrudnienia na zakopiance w Rdzawce, a w piątek w Chabówce

Arch. Podhale24.pl
Jutro o godz. 7 rano w Rdzawce frezowana będzie nawierzchnia zakopianki. Prace powadzone będą połową jezdni, a w miejscu robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Frezowanie potrwa jeden dzień. Układanie nowej warstwy ścieralnej przewidziane jest na przyszły tydzień.
Z kolei w piątek 8 września roboty przeniosą się do Chabówki. Od rana frezowany będzie 300-metrowy odcinek dwupasmówki. Prace prowadzone będą na jezdni prawej w kierunku Zakopanego. - W miarę postępu prac wprowadzone zostaną zawężenia prawego lub lewego pasa ruchu. Jeden pas ruchu będzie cały czas przejezdny. Prace zakończą się przed szczytem komunikacyjnym. Układanie nowej nawierzchni przewidywane jest w przyszłym tygodniu, w czwartek - informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. - Powodem wymiany warstwy ścieralnej jest brak odpowiedniej szorstkości. Ze względów bezpieczeństwa musi ona zostać wymieniona. Termin prac polegających na układaniu nowej nawierzchni może się zmienić, jeżeli będą opady deszczu.
oprac. r/
zobacz także
komentarze
luźny lolo07.09.2017, 15:03
Czy mi się tylko tak wydaje czy może to jakiś spisek drogowy na Podhalu. W sumie to nie ma ani jednej drogi całej, której by nie rozkopali od wiosny !!!!
Oj chyba nie lada sejf rozwalili co tyle naprawiają.
Trza se kupić jakiego ptoka latającego chyba :)
prywaciarz06.09.2017, 21:36
Do kierowca z N.Targu. Chodzi o to by wyrwać kasiorę, a nie myśleć po gospodarsku. Nie wiesz w jakim systemie żyjesz.
Kierowca bombowca06.09.2017, 21:17
Czuć pieniądz, skoro stać nas na coroczną wymianę asfaltu.
kierowca z N.Targu06.09.2017, 18:35
Przecież nie tak dawno kładli tam nowy asfalt !!!! Myślę że będzie bardziej równy jak ten położony teraz w Bielance.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl