13.09.2017, 12:05 | czytano: 6549

Złożono wnioski do sądu o ukaranie nowotarżan: za kradzież wody i spalanie śmieci

arch. M. Adamowskiego
NOWY TARG. Jak mówił podczas sesji burmistrz Grzegorz Watycha - do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu skierowane zostały dwa wnioski o ukaranie grzywną za naruszenie przepisów ustawy o ochronie środowiska.
W ciągu ostatniego miesiąca pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili - w ramach posiadanych kompetencji - 40 kontroli nieruchomości w zakresie "stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska".
- 30 sierpnia został skierowany pierwszy wniosek o ukaranie w związku ze stwierdzeniem nielegalnego poboru wody do celów produkcyjnych z cieku wodnego biegnącego wzdłuż nieruchomości, a w dniu 31 sierpnia skierowano drugi wniosek o ukaranie w związku ze stwierdzeniem spalania odpadów - mówił burmistrz.

W obu przypadkach zawnioskowano o wymierzenie kary grzywny rzędu 5 tys. zł.

To nie koniec, bo jak dodał Grzegorz Watycha - "efektem działań kontrolnych jest pobranie kolejnej próbki popiołu z kotła w celu przebadania przez akredytowane laboratorium na okoliczność spalania odpadów".

s/
zobacz także
komentarze
fortynbras17.09.2017, 12:52
Ok, wstawiłem do wyszukiwarki słowa "cygan vs rom" i w pierwszym tekście jaki mi wyskoczył jest wypowiedź Romana Kwiatkowskiego na ten temat, którego chyba nie muszę Ci przedstawiać kto to jest. Tekst jest zatytułowany "Cygan czy Rom?" i pochodzi z gorzowskiej Gazety Wyborczej z dnia 6 lipca 2013 roku. Przeczytaj go sobie i przestań ściemniać i kręcić (być może dla siebie wewnątrz jest Wam wszystko jedno jak sami siebie nazywacie, ale gdy ktoś z zewnątrz to robi to sobie tego nie życzycie, zwłaszcza w takim kontekście jak tutaj to miało miejsce).
tercia15.09.2017, 23:49
Do Marysi!Czegos takiego dawno nie czytalam!Stek bzdur i obrazania blokocy .Przeciez oni nie pala w piecach tylko reszta bogocy co to sa wlascicielami domow!Nie wszystkich stac na rezydencje!Karac karac!
olo kolo15.09.2017, 11:38
KARAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marek15.09.2017, 08:36
Uwielbiam czytać "fortynbrasa". :))))
Dziś hitem jego rozważań jet stwierdzenie iż nasza pra-matka Ewa "żyła około 150 tys. lat temu", a nasz męski pra-przodek "żył około 90 tys. lat temu". Prosty rachunek matula była starsza od ojca o jakieś 60 tys. lat. To jak oni się spotkali? Fascynujące.

I jeszcze jedno - nie mów za innych co jest dla nich obraźliwe, co ich niby deprecjonuje. Pochodzę z cygańskiej rodziny. Maja Babka była Cyganką. Słowo "Cygan" - nas nie obraża. To że Cyganie palą gumę wynika nie tylko z uwarunkowań ekonomicznych. Palą bo tak chcą.
ff15.09.2017, 07:46
Gdzie mogę zgłosić takie coś, jak z jednego mieszkania w mojej klatce śmierdzi. Ale nie jakoś sporadycznie, tylko każdego dnia. Żeby przejść obok, trzeba zatykać nos. Musą tam mieś niezły syf w tym mieszkaniu, bo jak otworzą okno, to pod oknem tak wali, że szok. Mieszkanie jest na parterze i cały ten smród idzie klatką do góry i do każdego mieszkania się pcha.
fortynbras14.09.2017, 23:32
@ Stanley:
Zwierzę które nie jest głodne nie atakuje, bo nie potrzebuje pożywienia, tak samo ludzie, w tym obywatele polscy (w tym Romowie!!!) nie paliliby toksycznych śmieci gdyby było ich stać na bardziej przyjazny środowisku opał na zimę i gdyby był lepszy, nierynkowy (wolny rynek nie sprawdza się w ekologii) system wywożenia i utylizacji śmieci w naszym zacofanym państwie.
Jeśli chodzi o to Twoje poszturchiwanie Romów, których deprecjonująco nazywasz Cyganami, to raczej zastanów się. Tak Romowie jak i Polacy pochodzą od tej samej mitochondrialnej Ewy, która żyła około 150 tys. lat temu w zachodniej Afryce, i my i oni mamy tego samego Y-chromosomalnego męskiego praprzodka który żył około 90 tys. lat temu, więc nie bądź ksenofobem. Być może byłeś kiedyś na Zachodzie, ale nie jako turysta tylko do pracy, i być może byłeś jako Polak obiektem niechęci otoczenia, być może pokazywano i wytykano Cię palcem że to jest 'polaczek-cwaniaczek', uważajcie na niego, bo to jest taka polska nacja, itd., itp., a Ty nic nie byłeś w stanie na to poradzić, bo byłeś tam mniejszością. Otóż wydaje mi się że los, fortuna, tudzież jakieś buddyjskie prawo karmy sprawiają, że od życia otrzymujemy dokładnie to co my wcześniej sami czynimy swoim bliźnim. Być może Ty jeszcze dopiero znajdziesz się w sytuacji kogoś obcego i kulturowo bardziej zacofanego w jakimś bardziej od Polski cywilizowanym kraju (Austria, Dania, Holandia, Czechy, Szwecja, itd.), bo dopiero życie przed Tobą, nie wiem. Czasem życie w sposób perfekcyjny oddaje nam to co my sami czynimy innym. "Do ludzi wraca" - jak chcesz być szanowanym to szanuj innych.
Stanley14.09.2017, 21:22
A ukarali też Cyganów ,którzy palą opony -czy to nie wypada dla poprawności politycznej .
MA NY PE NY13.09.2017, 23:13
Aj em SWOND -James SWOND
I pochodzę z Miasta Stąd
Z Emajsiksa mam ideę -
Palę śmieci co niedzielę

Kradnę wodę ,spuszczam ściek
Jest zadanie - deat człowiek
I to nie jest błąd mój jeden
Ale błędów zeroo siedem

Nie jednego ma agenta !!!!
Siatka Jamesa ta przeklęta
ALE ŻADAM PANIE
SWOND SPADAJ
Z TELA, SPADAJ
STĄD ;p)))
fortynbras13.09.2017, 21:51
O tak, karać, karać i jeszcze raz, tylko i wyłącznie, karać. Lać tym tęgim batem, i to lać srogo, swoje własne społeczeństwo za to tylko że nie mając na widoku żadnej, ale to żadnej, innej możliwości pracy, zarobku, dania innym bezrobotnym zatrudnienia, itd., ktoś użył "nielegalnej" wody do celów produkcyjnych - to jest skandal!
Natomiast w ostateczności należy faktycznie karać za spalanie śmieci. Ale też i ktoś w tych naszych bezdusznych urzędach mógłby się może kiedyś zastanowić nad sensownością ściągania od swojego własnego społeczeństwa opłat za wywożenie śmieci. Ktoś może pokusiłby się o symulację jak zmalałaby liczba przypadków karygodnego spalania śmieci gdyby urzędy wprowadziły swoim własnym mieszkańcom (sic!) bezpłatne wywożenie i utylizację śmieci - po co tyle młodych ludzi pokończyło te trudne w końcu studia z ochrony środowiska? Ci absolwenci wydziałów ochrony środowiska są w stanie taką symulację zrobić; jeśli starszej daty urzędnicy takiej symulacji nie potrafią sporządzić, to niech taką symulację u młodych specjalistów sobie zamówią. Co do puszczenia wywozu śmieci bez opłat dla mieszkańców to takie rozwiązanie dominuje na Zachodzie. Będąc w USA gospodarz u którego mieszkałem powiedział mi tak: "jeśli płacę podatek od domu to mogę przed posesję wystawić nawet i dziesięć ton śmieci, a miasto ma zakichany obowiązek te śmieci mi wywieść". Naprawdę, bierzmy przykład z dojrzalszych niż nasza demokracji zachodnich, bo na razie to ciągle nasze władze cofają się w rozwoju społecznym do głębokiej komuny i etatyzmu, na horyzoncie naszych urzędasów majaczy powoli już chyba wizja z 'Rewizora' Gogola.
Statystyki z kontroli ?13.09.2017, 20:40
dorwali 1, słownie jednego kolesia co spalał meble nawet nie opony, śmieci, plastiki a meble owszem szkodza sa trujące ale litości, to nie 1 osoba jest odpowiedzialna za smog a robienie publicznego linczu i medialnego sukcesu jest żenujące, dostal mandat 500zł i urzędniczką aż gol skoczył bo 5 miesięcy kontrolowali drony nakupili pewno z 50 tyś na nich z budżetu wydano a dorwali 1 kolesia to trzeba mu dojebać.

Się do roboty niech urzedasy wezmą i kontrole robią dzień w dzień po 17 lapać wszystkich na gorącym uczynku a nie bawić sie w próbki drony itp, regularne spacery po tym zasyfionym mieście i codziennie będziecie łapać po kilku trucicieli, a nie siedzieć za biurkiem i czekac na zgłoszenia

czy naprawdę same barany tam robią każdy z nowotarżan osiagnol by lepsze wyniki w kontrolach doskonale widać kto i czym pali to nie jest żadna tajemnica nieraz widać kłęby czarnego dymu rozciągające się na cala ulice gdzie wtedy sa urzędnicy ?

czy naprawde wszystko im trzeba to tych pustych łbow tłumaczyc bo samodzielne myslenie nie nalezy do ich kompetencji? Sprawdzi kto nie wywozi śmieci i poslac tam drony przecież macie ewidencje , ruszyć tyłki sprzed komputera i robic regóralne spacerki pieszo nie samochodem rundki po mieście, a nie drukowac ulotki i bawic sie w kampanie tylko do roboty i pokazac wyniki i statystyki kontroli bo sie jeszzce okaże ze to tylko defraudacja pieniedzy a srodki te lepiej przeznaczyc na wymiane pieców co przyniesie wieksze efekty sami nie zrobimy za was wszystkiego
srvooo13.09.2017, 20:22
nadejdzie czas zemsty w
zły13.09.2017, 17:04
Wykrywalność? To jest ileś zer po przecinku. Kiedyś latał z kamerką(spuszczanie ścieków) helikopter(Sokół niby wypasiony w choć co) w zimie wzdłuż Białego Dunajca od N.Targu przez Biały Dunajec do Zakopanego(pensjonaty) tylko że tydzień wcześniej o tej akcji media trąbiły( g#@!o wykryli).
lola13.09.2017, 16:50
Stasku ty mylisz pojecia ewidentnie
kiwizuch13.09.2017, 16:45
gratulujemy udanych łowów przynaniej widać że nie siedzą tylko na stołkach...byle tak dalej
marysia13.09.2017, 15:43
Staś ma rację ,a ja proponuje ,żeby te kary zapłacili mieszkańcy blokowisk,jest ich tylu,że wyjdzie po parę groszy.tyle co oni marnują wody i ile syfu jest po ogrzaniu ich mieszkanek w powietrzu,a ile z rur samochodów.jak byśmy zrobili bojkot to by na kary nie wyrobili .największa głupota to było budowanie kombinatu i blokowisk na Podhalu niestety.
Krzysiek13.09.2017, 14:36
a kiedy zgłosicie te ścieki puszczane w skarpę lotniska nad Dunajcem?
Staś z grapy13.09.2017, 13:36
No to wszystkie wodociągi nawet miejski są nielegalne, bo sa podłaczone gdzieś, najpewniej do wody ,chore
gonzo13.09.2017, 13:12
@blokers można zgłaszać ale nic to nie daje .. nie ma kto do dymu przyjechać
blokers13.09.2017, 12:12
Zróbcie możliwość anonimowego zgłoszenia truciciela, bo to się nigdy nie skończy. To jedyna sprawa. którą "zakapowałbym", bo chodzi o zdrowie wielu ludzi.

Proszę wejść na stronę Urzędu Miasta - tam jest numer tel. i adres mejlowy dla tego rodzaju zgłoszeń. Moderator.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl