23.09.2017, 13:00 | czytano: 2943

Wybudują zbiornik przeciwpożarowy. W końcu

Strażacy z Nowego Bystrego będą mogli wybudować koło swojej remizy zbiornik przeciwpożarowy. Miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej od lat zabiega o wsparcie gminy, aby zrealizować tę inwestycję.
Szacuje się, że zbiornik o pojemności 25 metrów sześciennych kosztować będzie ok. 50 tys. zł. Już teraz gmina Poronin planuje wspomóc strażaków kwotą 35 tys. zł. Inicjatywę strażaków poparła Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Zakopanem. Sołectwo Nowe Bystre posiadające zwartą zabudowę, to oprócz Stasikówki jedyna wieś, która nie ma odpowiedniego zabezpieczenia przeciwpożarowego, takiego jak hydranty, czy zbiornik z wodą, z którego czerpano by ją do gaszenia pożaru.
- W innym sołectwach to zabezpieczenie jest na wyższym poziomie. Zabezpieczenie p.poż., jest zadaniem własnym gminy - przypominał podczas sesji Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin. – Dlatego właśnie czujemy się w obowiązku nie tylko tym związanym z przepisami, ale również moralnym do wsparcia strażaków z Nowego Bystrego. Dodatkowo zapewniają oni, że wszelkie prace ziemne wykonają sami.

Ostatecznie radni upoważnili wójta do przeznaczenia w budżecie odpowiednie kwoty na budowę zbiornika przeciwpożarowego w Nowem Bystrem. Wstępnie ma to być 35 tys. zł.

js/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl