27.09.2017, 09:05 | czytano: 3967

Będą pieniądze na remonty i utrzymanie przystanków. Zobacz jak są zdewastowane (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Od stycznia 2018 roku przewoźnicy zapłacą 3 grosze za każdy przystanek, jaki będą mieli wpisany w trasę na terenie Kościeliska, Witowa i Dzianisza. Pozyskane w ten sposób pieniądze mają zasilić budżet gminy i pomóc w utrzymaniu przystanków.
– Będzie to kwota około 10 tys. zł w skali roku – mówi Roman Krupa, przewodniczący Rady Gminy Kościelisko. – Pieniądze te zostaną wydane na poprawę wyglądu przystanków oraz utrzymanie na nich porządku – dodaje.
Część przystanków w Kościelisku została już odnowiona. Niestety spora część zdewastowanych wiat osłaniających przed złymi warunkami atmosferycznymi osoby oczekujące na transport została zniszczona i czeka na gruntowny remont. Napisy i powyrywane deski, to przykre pozostałości po wandalach.

Pieniądze pozyskane od przewoźników za użytkowanie przystanków mają przyczynić się także do powstania nowych tablic z rozkładem jazdy. Obecnie to każdy z przewoźników nakleja informację z godzinami odjazdów. W efekcie podróżujący muszą doszukiwać się godzin odjazdów na kilku rozkładach. Od przyszłego roku ma się to zmienić i powstanie jeden rozkład jazdy.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pilot30.09.2017, 15:07
Powiem krótko. Ulica Jana Pawła II w Nowym Targu była remontowana w zeszłym roku: droga, chodniki, przystanki. Jakaś zbolała *** zniszczyła ostatnio oznakowanie na przystanku przy cmentarzu żydowskim. Bardzo chętnie poznałbym tego bydlaka, i z wielką przyjemnością obiłbym mu mordę o asfalt. To jest coś niebywałego, że takie ścierwa chodzą po świecie. Takie znudzone samym sobą ścierwa. Lezie taki gnój, i z braku własnych zainteresowań, znudzony sobą i pewnie całym swoim życiem, niszczy po drodze własność publiczną... Dlatego jestem za reformą sądów, aby takie znudzone ściera były skazywane na roboty publiczne, wtedy bydlakom odechciałoby się niszczyć coś, na co pracowali wszyscy mieszkańcy miasta!
Jo30.09.2017, 12:37
Kluby pilkarskie powinny remontowac te miesjca gdzie widnieje ich nazwa wtedy bylby koniec z tymi malunkami
Np ten przystanek widac na nim ze to kluby wisly I ruchu zrobic foto wyslac do zarzadu I niech bula I tak w calej polsce
kkkk28.09.2017, 20:23
jakby busiarze jeździli zgodnie z rozkładami to pewnie by niecierpliwi klienci nie mieli czasu na pierdoły dawno jeździłem busami i spóźnianie mnie tak irytowało że szok człowiek przyjdzie 10 min szybciej żeby sie nie spóźnić a tu on jeszcze 20min sie spóźni a tu zima,leje wieje to człowiekowi zimno jest i trzeba sie jakoś rozgrzać a przy okazji trenują malarstwo po części rozumiem zachowanie przyszłych dorosłych polaków
Adaaa27.09.2017, 17:07
Niech remontują ci co zdewastowali...
zakopiańczyk27.09.2017, 14:28
Przewoźnicy mają płacić za syf pozostawiony przez potencjalnych wyborców radnych gminy xD
F*** logic. Brawo.
Wyobraźcie sobie radnych zrzucających się po 200-500 zł na remont zdewastowanych przystanków przez ich potencjalnych wyborców w ramach dobrej woli.
To byłby dopiero piękny gest.
zakopiańczyk27.09.2017, 14:14
Nie rozumiem tych troglodytów, którzy wszędzie gdzie popadnie malują te napisy "wisła, zwisła, cracovia" etc.
Ani to fajne, ani ładne, żadnego przesłania.
Nie rozumiem też kompletnie dlaczego to przewoźnicy mają płacić jaki kolwiek grosz na sprzątnie odchodów pozostawionych przez niektórych naszych rodaków onanizujących się do loga klubów piłkarskich...
Chora27.09.2017, 13:55
ok ale dlaczego nazwę ukochanego klubu na byle budzie ci kibice piszą .... Nie lubia go?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl