28.09.2017, 19:10 | czytano: 1381

W Winiarczykówce "Działają Lokalnie"

W lipcu br. w ramach kolejnej edycji „Działaj Lokalnie” na Orawie i Podhalu Misja Teen Challenge w Winiarczykówce prowadząca schronisko dla osób bezdomnych Dom Na Granicy rozpoczęła projekt „Bo w kurniku jest moc” i uzyskała dofinansowanie ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Rozwoju Orawy.
Część finansów podarowali indywidualni darczyńcy, choć Misja ciągle zbiera jeszcze darowizny na ten cel. Misja Teen Challenge zachęcona ubiegłorocznym sukcesem projektu „Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce” postanowiła dalej rozwijać zasoby zagrody. Wybudowana w ubiegłym roku szklarnia pięknie służyła ludziom w tegorocznym sezonie. W czerwcu zagrodę w Winiarczykówce odwiedziła pierwsza szkolna wycieczka.
Tegoroczny projekt nadal przewiduje rozwój zagrody. Tym razem Misja postanowiła wybudować duży i ciepłego kurnik. Tak by możliwe było powiększenie hodowli kur niebieskonóżek i by dzieci odwiedzające zagrodę mogły swobodnie oglądać kurnik. Dodatkowo w ramach projektu w lipcu mieszkańcy Domu Na Granicy nastawili inkubator i wyhodowaliśmy 17-naście pięknych kurczaków. Chcą też zaprosić gości, którym będą mogli pokazać jak ciekawa i atrakcyjna staje się Orawa, również dzięki ich społecznej aktywności. Podopieczni Domu Na Granicy kolejny raz mogą udowodnić sobie i innym, że człowiek bez domu, może tyle samo co człowiek posiadający dom.

Więcej informacji na www.winiarczykówka.pl.

mat. prasowy
zobacz także
komentarze
Mieskaniec29.09.2017, 17:55
To są żarty, jaki dom dla bezdomnych !!!
Tylko z jednej miejscowości zakwaterowani są tam:
jeden degenerat który wysadził swój dom w powietrze a jego rodzina pozostaje na utrzymaniu pomocy społecznej i urzędu gminy A on sam przebywa sobie w ciepełku i funduje się im przeróżne atrakcyjne zajęcia.
I nie ponosi żadnych konsekwencji.
A drugi ma własny dom, nowiutki niemal willę i jest sam z rodzicami tylko że źle się prowadzi i nadużywa alkoholu to dlatego został tam zakwaterowany zamiast znaleźć się w miejscu odpowiednim dla takich osób.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl