30.09.2017, 10:38 | czytano: 2802

Najgorsza droga w gminie do remontu

Droga na osiedle Potoczki w Zębie zostanie w końcu wyremontowana. Bronisław Stoch, wójt Poronina, przyznaje, że jest to najgorsza droga w gminie.
- Z drogi tej nie korzysta już nawet listonosz po tym jak urwał tutaj podwozie – mówił na sesji Rady Gminy Poronin radny Stanisław Staszel. – Kierowcy boją się tędy już w ogóle jeździć. Urywają zderzaki, miski olejowe, niszczą podwozie.
Powodem długotrwałego braku remontu drogi na Potoczki, to ciągnące się od lat sprawy sądowe związane z prawem własności. Właściciele nie dawali zgody gminie na wejście w teren. Ponad 9 lat temu gmina podpisała umowę z wykonawcą, który miała na jezdni położyć nowy asfalt. Do robót ostatecznie nie doszło. Teraz na mocy postanowień sądowych jedynym właścicielem drogi jest gmina. Wójt przypomina, że przed laty mieszkańcy, którzy mają swoje domy na Potoczkach, złożyli się nawet z własnych pieniędzy, które przekazali gminie, na modernizacje ulicy. W związku z tym, że nie udało się remontu zrobić, pieniądze przejęła gmina. Teraz, jak zapewnia wójt Stoch, ma ona moralny obowiązek, żeby mieszkańcy osiedla mieli nową ulicę.

js/
zobacz także
komentarze
Adam2230.09.2017, 11:12
W końcu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl