03.10.2017, 12:03 | czytano: 2453

PPWSZ startuje 17 października

Archiwum Podhale24.pl
Uroczysta i oficjalna inauguracja roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbędzie się we wtorek 17 października. Uświetni ją występ chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, a mszę świętą odprawie Metropolita Krakowski.
Mottem inauguracji będą słowa św. Jana Pawła II - „Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli”.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10 mszą świętą w kościele parafialnym św. Katarzyny w Nowym Targu. Będzie ona koncelebrowana przez ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego.
Po mszy św. będzie przemarsz społeczności akademickiej pod ratusz, gdzie przy tablicy upamiętniającej Ojca Świętego Jana Pawła II zostaną złożone kwiaty. Dalsza część inauguracji odbędzie się o godzinie 11.30 w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Kokoszków 71.

W programie m.in. wystąpienie rektora ks. dr hab. Stanisława Gulaka, immatrykulacja, Gaudeamus Igitur, ceremonia nadania sztandaru PPWSZ w Nowym Targu, wykład inauguracyjny ks. prof. dr hab. Henryka Skorowskiego (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) pt. „Współczesne koncepcje patriotyzmu”, koncert inauguracyjny chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

oprac. r/ materiały prasowe
zobacz także
komentarze
platon05.10.2017, 20:36
@ daria:
Dobrze, dobrze, proszę powiedzieć jaki procent ogólnej liczby wszystkich studentów jest zaangażowany w tę współpracę: czy to jest mniej czy więcej niż, powiedzmy, 2 % ogólnej liczby wszystkich studentów PPWSZ? Akurat w przypadku "Podhalańskiej" jest to szczególnie ważne, bo na tę małą i prowincjonalną uczelnię w Nowym Targu poszli studiować ci studenci, których nie stać było na studia w Krakowie, a sorry, lecz okres studiowania to jest ten czas w życiu młodego człowieka, kiedy doświadczać się powinno 'uniwersu sensu largo', czyli poznawać szeroki świat, stykać się z innymi kulturami, sposobami wyrażania świata, kształcić uniwersalne poglądy w kontakcie z różnorodnością, itd. Jeżeli ktoś posyła maila czy jakiś profesor rozmawia na skypie z kimś w jednej z tych 37 uczelni to to jeszcze wcale nie jest taka współpraca o którą tu chodzi.
daria05.10.2017, 12:17
Uczelnia współpracuje z 37 uczelniami z 13 państw europejskich.
sokrateles04.10.2017, 15:01
@ dobrze poinformowany:
To że rektorem jest osoba "wojskowo-duchowna" naprawdę niczego jeszcze nie przesądza. Na przykład najwyższy poziom na świecie ciągle utrzymują uczelnie jezuickie. Chodzi o renomę tej uczelni, a nie o narzekanie.
dobrze poinformowany04.10.2017, 11:14
Zagraniczna współpraca? KTO MA TO ROBIĆ?Spadochroniarze "z obcych uczelni ?Sokrateles- popatrz na władze i wiesz
sokrateles03.10.2017, 22:48
Czy PPWSZ współpracuje z jakimiś zagranicznymi uczelniami na świecie? Czy "Podhalańska" realizuje jakieś istotne projekty we współpracy z zagranicznymi uczelniami, np. projekt pro-ekologiczny z jakąś np. włoską uczelnią wyższą, itp? Jaki procent ogólnej liczby wszystkich studentów tej uczelni jest zaangażowany w tego typu międzynarodowe projekty "Podhalańskiej"? Czy to jest mniej czy więcej aniżeli 2% wszystkich studentów?
Gorczańska03.10.2017, 15:02
Kiedy studenci przestaną parkować gdzie tylko im się podoba?
Może uczelnia wybuduje nowy parking?
Seba03.10.2017, 14:10
Dobra wiadomość.
Wlasciciel zapomniał że to ma?03.10.2017, 12:14
A kiedy start z remontem albo sprzątnięciem ruin starego szpitala?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl