10.10.2017, 13:49 | czytano: 4098

Multimedialne ławki w Zakopanem. Będzie turystyczny hit?

zdj. Marcin Szkodziński
Władze Zakopanego chcą na ulicach miasta postawić multimedialne ławki. Dzięki nagranym materiałom dźwiękowym, turyści będą mogli posłuchać góralskiej muzyki i informacji o zasłużonych zakopiańczykach. Pomysł nie jest nowy, podobne "Ławeczki Chopina" funkcjonują już w Warszawie, gdzie cieszą się ogromną popularnością.
Zakup ławek jest możliwy dzięki przyznanej miastu dotacji na działania kulturalne. Z pozyskanych pieniędzy wydrukowane zostaną jeszcze m.in. wydawnictwa związane z nadchodzącym 50. festiwalem Folkloru Ziem Górskich.
Na ulicach Zakopanego, w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych, stanie 9 ławek związanych między innymi ze Stanisławem Witkiewiczem, Kornelem Makuszyńskim, Karolem Szymanowskim, czy Bartłomiejem Obrochtą. Choć wszystkie ławki będą wyglądały podobnie, każda z nich dedykowana będzie innej postaci.

- Chcielibyśmy, aby turyści przyjeżdżający do Zakopanego mogli zainspirować się fragmentem muzyki, bajki, czy poezji i pójść dalej, do miejsca, którym będą mogli rozwinąć te wiadomości - mówi Joanna Staszak, naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego.

pk/
zobacz także
komentarze
SO LE JUK11.10.2017, 23:55
Pozycja siedząc jest fajna
HITEM - ŁAWKA MEDIALNA
Degustację tu zalicza
Ta ekipa od Japycza
Toż z Wilkowyj się CI
znaja
Po godzinie
MAMROTAJĄ-

Że jakiś duch
Że babę w brzuch
Że baba w krzyk
A że duch znikł

Że niby jajko
Jak STOŻEK
EJ CHŁOPY
TO PRZECIEŻ
MROŻEK :);)

Też bym tak
SIEDZIAŁ
W NIEDZIELE
I NIECH SIĘ
TU NIC NIE
DZIEJE
Niech płyną
Tony muzyki
Nie chcę rozmawiać
Tu z nikim !!!!!!!!
CZY JA TU COŚ
KOMBINUJĘ TAK ;)-
DARMO TELEFON
ŁADUJĘ
Masza10.10.2017, 22:23
Dobrze że byli słynni Zakopiańczycy i można będzie o nich posłuchać ...i dobrze że chociaż ławeczki zrobią chętnie posłucham o tych co wsławili Zakopane ...bo od dwudziestu lat włodarze Zakopanego bez żadnego pomysłu na Zakopane grabili rozkradali niszczyli krwawice naszych praojców budując coraz większe własne koryta ...niszcząc cały dorobek szlachetnych Zakopiańczyków mają tupet przypominać nam o nich już tylko na ławeczkach...bezczelni ? Z tupetem ? Czy móże nas mają już za kompletnych idiotów?
Głowa10.10.2017, 20:55
@scypek Posłuchaj se lepiej polskiego rapu na słuchawkach.
Mnie się ten pomysł podoba!
Scypek10.10.2017, 19:32
Chyba was powaliło dokumentnie...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl