12.10.2017, 16:43 | czytano: 3237

Zakopane niezadowolone z hotelarskich inwestycji COS-u

Słabnie sportowa rola Zakopanego. Ośrodki w Szczyrku i Wiśle, gdzie trenują najmłodsi skoczkowie narciarscy, rozwijają się coraz lepiej. Tymczasem Centralny Ośrodek Sportowy w Zakopanem zamiast infrastruktury sportowej rozwija hotelową.
O spotkanie z dyrekcją COS już od jakiegoś czasu apeluje radny miasta Jan Gluc. Chce on, aby kierujący ośrodkiem wyjaśnili, dlaczego nie dbają o rozwój sportowej infrastruktury pod Tatrami, jak ma to miejsce w przypadku Wisły i Szczyrku.
- Młodzieżowe grupy sportowe w Zakopanem praktycznie przestają istnieć – twierdzi radny. - Trenerzy są zrozpaczeni, dzieci i ich rodzice zniechęceni.

- Dość niekompetentnych dyrektorów w Zakopanem. Mam podejrzenia, że to robione jest specjalnie – uważa radny. – Jest apel do przewodniczącego rady miasta i burmistrza, aby zwołać konferencję w najbliższym czasie. Z powiadomieniem ministerstwa sportu, dyrekcji COS w Warszawie, sejmowej komisji sportu i naszych lokalnych posłów.
Podobne podejrzenia ma również burmistrz Leszek Dorula. Według niego, ministerstwo sportu i zarząd główny COS musi spojrzeć na Zakopane bardziej przychylnie. Zwłaszcza w zakresie infrastruktury sportowej, a nie tworzyć nowych miejsc hotelowych.

- Ubolewam nad jednym, że COS przeznacza w naszym mieście więcej pieniądze na hotelarstwo i na budynki związane z nim, niż na obiekty sportowe. A w Zakopanem zapewniam, że jest gdzie mieszkać – twierdził Dorula.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wiki13.10.2017, 12:36
Do . Wszystko, tylko nie hokej!!!
zmiana w COS konieczna13.10.2017, 09:25
Brawo Panie Gluc ! Tak trzymać COS trzepie kaszankę na hotelarstwie w Zakopanem a za tę pieniadze najprawdopodobniej inwestują w Wiśle i Szczyrku. Dyrektor już dawno powinien zostać zmieniony bo siedzi na dwóch stołkach a to źle robi i to nie tylko na hemoroidy.
TKN12.10.2017, 22:39
Nic dziwnego, że Pan Gluc posiadający pensjonaty na Krzeptówkach protestuje przeciw konkurencji. Niestety jako radny TKN nie spełnia oczekiwań wyborców. Zajmuje się takimi bzdurami i prywatą zamiast pilnować budżetu miasta. Czyżby było w tym drugie dno?
.12.10.2017, 21:34
I to jest szansa dla Nowego Targu jeżeli chodzi o hokej, piłkę nożną, lekkoatletykę czy sporty halowe! Już dawno w NT powinna powstać wielofunkcyjna hala, która poruszyła by miasto do przodu!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl