25.10.2017, 20:40 | czytano: 1081

Dzień Seniora w Łapszach Niżnych

W Gminie Łapsze Niżne została zorganizowana biesiada "I Dnia Seniora". Ponad 200 osób w kwiecie swojego wieku pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie gminy i przybyli na swój bal.
Pomysł powstał podczas rozmów z jubilatami, którzy jak co roku świętowali 50-lecie małżeństwa, kiedy jubilaci ochoczo wyrażali aprobatę dla pomysłu organizowania imprezy dla nich. Dodatkową inspiracją była wizyta studyjna u naszego miasta partnerskiego – Wojkowice, gdzie przedstawiciele naszej gminy w tym Radni i Wójt Gminy, byli pod wrażeniem działań Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior.
Wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, wraz z Przewodniczącym Rady Panem Zdzisławem Majerczakiem i Burmistrzem Miasta Wojkowice Panem Tomaszem Szczerbą przywitali serdecznie przybyłych gości, po czym nastąpił toast na cześć seniorów i odśpiewanie ‘sto lat’.

Burmistrzowi Wojkowic towarzyszyli seniorzy ze Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior na czele z Panią Teresą Jaskułą, którzy zaprezentowali naszym seniorom z Gminy Łapsze Niżne, pomysły jak cieszyć się jesienią swojego życia, przedstawiając swoje projekty i inicjatywy, które im dodają na co dzień radości ale też łączą aktywnie pokolenia. Na koniec przygotowali specjalny program artystyczny, w którym wzięły udział takie gwiazdy jak choćby: Hanka Sawicka, Violetta Villas, Audrey Hepburn czy Humphrey Bogart i wiele innych.

Gmina Łapsze Niżne zabrała przybyłych gości na występ regionalny "Hajduki" z Łapsz Wyżnych, który porwał seniorów do tańca. A zespół regionalny FRYDMANIANIE z Frydmana rozbawił do łez swoim przedstawieniem "Odpust we Frydmanie" ... Nawet "ksiądz proboszcz", który nie jednego nabrał swoim przebraniem, prawie zdemaskował się śmiechem:-) a cała sala mu wtórowała. Ale to nie był koniec występów artystycznych... Grupa teatralna z Niedzicy zaprosiła nas do izby Babki i Dziadka, do których przyjechała wnuczka z Ameryki z tajemniczym boyfriendem. Przedstawienie teatralne w żartobliwy sposób ukazało „spiską gościnność”.Kiedy przygasło światło i zabrzmiała muzyka, nogi poniosły do tańca odważną Panią Genowefę za którą Wójt Jamróz i Burmistrz Szczerba wraz z pozostałymi seniorami dali się porwać do tańca. Na miły koniec biesiady "I Dnia Seniora" włodarze przygotowali dla gości „niespodziankę” - gentlemeński pojedynek na dowcip.
I Dzień Seniora to było wyjątkowe wydarzenie w naszej gminie. Organizatorzy długo przygotowywali się do jego organizacji. Impreza przebiegła w fantastycznej atmosferze. I wydaje się, że była bardzo potrzebna naszym seniorom. Okazji do takiego rodzaju spotkań nigdy wcześniej na terenie gminy nie było. Do sukcesu tej inicjatywy przyczyniło się bardzo wiele osób. Chcielibyśmy podziękować naszym drogim gościom: Burmistrzowi Wojkowic Panu Tomaszowi Szczerbie, seniorom ze Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior na czele z Panią Teresą Jaskułą za ich obecność, energię i entuzjazm, Pani Magdalenie Dwornickiej za poprowadzenie imprezy, Zespołom Regionalnym: "Hajduki" z Łapsz Wyżnych, "Frydmanianie" z Frydmana, grupie teatralnej z Niedzicy za uświetnienie swoimi występami tego wydarzenia, Radnym za miłe słowo i wsparcie, właścicielowi obiektu Panu Józefowi i całej obsłudze, Sołtysom za pomoc przy organizacji, Księżom za zaproszenie seniorów, ale przede wszystkim Mieszkańcom, którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie.

II Gminny Dzień Seniora z biesiadą" zorganizowany zostanie 20.10.2018 r. w Kacwinie.

źródło: organizatorzy: Gmina Łapsze Niżne i Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl