29.10.2017, 08:57 | czytano: 3408

Zakopiański szpital otworzył oddział medycyny paliatywnej (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
W Szpitalu Powiatowym w Zakopanem odbyło się oficjalne otwarcie Oddziału Medycyny Paliatywnej. Wzięli w nim udział pacjenci i ich rodziny, personel szpitala oraz władze miasta i powiatu.
- Jesteśmy ogromnie zadowoleni z tego, że udało się otworzyć Oddział Medycyny Paliatywnej w naszym szpitalu. Nie trzeba nawet wyjaśniać tego jak bardzo jest on potrzebny naszym mieszkańcom. Kiedy go nie było, rodziny miały ogromny problem z chorymi. Dziś znakomita, wykwalifikowana obsługa na tym oddziale może się nimi zająć. To wielki sukces - mówi Jerzy Zacharko, wicestarosta tatrzański.
Kontrakt na 10 łóżek podpisany został na 4 lata. Do pracy na nowym oddziale zatrudnieni zostali specjaliści medycyny paliatywnej. Jest to całkiem osobna specjalizacja lekarska nastawiona na terapię przeciwbólową i leczenie chorób nowotworowych.

Oddział powstał w miejscu dawnej kuchni szpitalnej. Adaptacja i remont pomieszczeń trwała pół roku.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
komentarze
dżenis30.10.2017, 23:23
@ józefa:
Pięknie to wszystko wygląda na obrazku i podczas otwarcia, ale potem jest gorzej. Równocześnie pielęgniarki opiekują się tyloma chorymi, a do Niemiec jadą pielęgniarki i mają jedną pacjentkę do opieki, a zarobią przez 2 miesiące więcej niż tu za pół roku - zgadzajmy się na tę dysproporcję bo nie mamy innego wyjścia, ale wiedzmy o tych faktach, niech ta wiedza o tych różnicach w warunkach opieki polskich i niemieckich chorych będzie w Polsce powszechna, niech się u nas mówi o tym.
ledwo żywy30.10.2017, 21:54
ale poszaleli z tymi 10 łóżkami...
józefa30.10.2017, 12:29
A kto będzie pracował na tak ciężkim oddziale który wymaga serca ciepła i ogromnej cierpliwości ...a widziałam okropne zachowanie pielęgniarek oczywiście nie wszystkich ale niestety większości na oddziale wewnętrznym po których wyjściu chore nieuleczalnie Panie płakały mając wyrzuty że się tu znalazły...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl