06.11.2017, 14:04 | czytano: 3416

Nie wszystkie drogi w powiecie tatrzańskim będą zimą odśnieżane i posypywane

650 tys. złotych kosztować będzie tegoroczne zimowe utrzymanie dróg będących w zarządzie powiatu tatrzańskiego. Trzy firmy wyłonione w przetargu do 30 kwietnia przyszłego roku odśnieżać będą 62 km dróg.
Podobnie jak w ubiegłych latach, drogi w powiecie podzielone zostały na trzy kategorie. W standardzie pierwszym jezdnia odśnieżana i posypywana będzie na całej szerokości i długości. W standardzie drugim jezdnia odśnieżana będzie na całej szerokości, ale posypywana tylko w newralgicznych miejscach, takich jak np. skrzyżowania, zakręty, czy odcinki o nachyleniu >4%. W standardzie trzecim droga utrzymywana będzie na biało, prowadzone będzie jedynie interwencyjne odśnieżanie w zależności od potrzeb.
W pierwszym standardzie utrzymywane będą trzy drogi: ul. Powstańców Śląskich i ul. O. Balzera w Zakopanem oraz droga Gronków - Bukowina Tatrzańska.

W standardzie drugim utrzymywane będą drogi Łysa Polana – Morskie Oko, Szaflary – Ząb, Ząb – Ratułów – Ciche – Chochołów, Czarny Dunajec – Poronin, Biały Dunajec – Bukowina Tatrzańska w m. Gliczarów Dolny, Biały Dunajec – Bukowina Tatrzańska w m. Gliczarów Górny oraz Łapsze Wyżne – Jurgów

Odcinek drogi Biały Dunajec – Bukowina Tatrzańska (pomiędzy miejscowościami Gliczarów Górny a Gliczarów Dolny) o długości jednego kilometra, wyłączony jest z zimowego utrzymania. W związku z powyższym na odcinku obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach.

oprac. pk/ źródło: Starostwo Tatrzańskie
zobacz także
komentarze
ALA07.11.2017, 04:07
jaja!!!! i skandal
ty06.11.2017, 22:31
Wszystkie powinny być w standardzie 3
Zobacz pełną wersję podhale24.pl