06.11.2017, 19:15 | czytano: 3527

Podwyżek prawdopodobnie nie będzie

NOWY TARG. - Wszystko wskazuje na to, że nie trzeba będzie wprowadzać podwyżek opłat za śmieci - mówi burmistrz Grzegorz Watycha.
Przypomnijmy, iż konsorcjum firm Empol i ASA, jako jedyne złożyło ofertę w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta w Nowym Tagu na odbiór śmieci od mieszkańców w 2018 roku. Nikt inny nie stanął do przetargu. Miasto zabezpieczyło sobie na odbiór śmieci prawie 4,6 mln zł, ale oferta konsorcjum opiewa na prawie 5,7 mln zł. Dlatego, jak mówi burmistrz Grzegorz Watycha, na najbliższej sesji Rady Miasta Nowego Targu zwróci się do radnych z wnioskiem o zabezpieczenie dodatkowych pieniędzy na ten cel. - Liczymy dokładnie i według szacunków skarbnika nie będziemy musieli występować o podwyżkę opłat - mówi Grzegorz Watycha. - Jednocześnie będziemy apelować do mieszkańców, żeby segregowali śmieci wykorzystując do tego punkty selektywnej segregacji śmieci rozmieszczone na terenie miasta. Dzięki oddawaniu śmieci do kontenerów, a nie do worków, mamy mniejsze koszty odbioru odpadów - tłumaczy.
r/
zobacz także
komentarze
wicek08.11.2017, 19:50
Była konkurencja nie było problemu .
Zlikwidowali konkurencję ceny w górę.
z lekami tak samo sprzedajemy zakłady bo konkurencja i obniżą się ceny lekarstw a teraz dziwnym trafem płaćmy 3 razy tyle.
szkoda pisać i szkoda wkurzać
baciok@07.11.2017, 14:52
Do nick ja i nick oluf.
Nie przekonuje mnie wasza argumentacja. Jeżeli cena śmieci wzrasta o 25% to nagle mieszkańcy nie wytworzyli o 25% więcej śmieci. Jakie inne czynniki miały wpływ. Według mnie żadne. Na rynku śmieciowym jest podział rynku i zmowa cenowa, To jest moje zdanie.
ja07.11.2017, 11:43
baciok@
Pytasz dllaczego śmieci podrożały już Ci powiem, ludzie coraz więcej śmieci dają do worków, koszy a nie palą w piecach! Wystarczy popatrzyć na raporty w gminach ile ton się wywoziło w roku 2014 a ile teraz się wywozi. Skoro firma płaci za składowisko 300 zł/tonę od tylu lat a śmieci przybywa to chyba normalne że cena poszła w górę. Co nie zmienia faktu że jak jest różnica 1 mln i są na to pieniądze to znaczy że tyle kasy miasto zbiera od ludzi i miało mieć 1 mln ze śmieci na inwestycje czy tam nagrody :)
oluf06.11.2017, 22:46
@ baciok:
Państwo powinno ceny śmieci (i nie tylko) przewidywać i kontrolować, a gdy trzeba to i nie bać się interweniować, gdyż nie samą niewidzialną ręką wolnego rynku wszystko w nowoczesnym państwie daje się załatwić. Przez ostatnie lata państwo (np. urzędy miasta) wyzbywało się wszystkiego żeby samemu nic nie musieć robić (ale urzędnicy na stołkach dalej są, choć roboty mają coraz mniej), w myśl zasady że jak coś będzie prywatne to będzie już nirwana i raj na ziemi. Trzeba po prostu z powrotem powołać w urzędach miast (i niektórych) gmin państwową komunalkę, która zatrudni swoich pracowników na państwowych posadach i która bez żadnych przetargów, po odgórnie ustalonych przez urząd niższych cenach, będzie świadczyć tę samą usługę - innego wyjścia tak naprawdę nie ma.
Sx06.11.2017, 22:05
Jak wchodziła reforma ,to mówili ,że bedą płacić za odbierane smieci ,czyli nie ma się z czego cieszyć o
oluf06.11.2017, 21:55
Zbliżają się za rok wybory no to trzeba puścić oko do wyborców i zmusić skarbnika do gimnastyki żeby choćby spod podłogi wykombinował brakującą kwotę.
baciok@06.11.2017, 20:51
Zastanawiam sie jak to śmieci moga zdrożeć o 25%. Co podrożało w tym czasie aby nagle tak podskoczyła cena przetargu. Ktoś tu robi nas społeczeństwo w konia. Zmowe cenowa i podział rynku śmieci widać gołym okiem. Tu musi wkroczyć Państwo ze swoimi służbami.
Segregujący śmieci06.11.2017, 20:13
Podnieść opłaty tym co nie segregują śmieci. Jak ktoś nie chce być EKO niech płaci kilka razy więcej za śmieci...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl