08.11.2017, 10:40 | czytano: 2806

Przepełnione kontenery na śmieci. Poprawa dopiero po nowym roku

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. W odpowiedzi na apel burmistrz Grzegorza Watychy, mieszkańcy bloków zapewniają, że chętnie segregują śmieci, ale to miasto nie nadąża z ich odbiorem. Jak ustaliliśmy, problem przepełnionych mini-punktów selektywnej zbiórki odpadów uda się rozwiązać dopiero po nowym roku.
Burmistrz zaapelował kilka dni temu do mieszkańców za naszym pośrednictwem, by segregowali śmieci wykorzystując do tego punkty selektywnej segregacji odpadów rozmieszczone na terenie miasta. - Dzięki oddawaniu śmieci do kontenerów, a nie do worków, mamy mniejsze koszty odbioru odpadów - mówił i wyjaśniał, że dzięki temu nie będzie podwyżek opłat dla mieszkańców.
Mieszkańcy odpowiadają jednak burmistrzowi, że to właśnie robią, ale to miasto ma problem z odbiorem posegregowanych odpadów. Dostaliśmy, kolejny raz już, zdjęcia przepełnionych kontenerów na osiedlach mieszkaniowych. - Tak wygląda segregacja - skomentował jeden z mieszkańców.

Magistrat zna problem. Na terenie miasta jest kilkanaście takich mini-punktów. Ich opróżnianiem zajmuje się Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji. - Cieszymy się, że mieszkańcy segregują śmieci, jest jednak ogólny problem z logistyką - przyznaje Dariusz Jabcoń, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Nowym Targu. - Zakład nie poradzi sobie z odbiorem coraz większej ilości śmieci bez drugiego pojazdu do odbioru odpadów. W budżecie zostały już zaplanowane pieniądze na jego zakup, ale stanie się to w nowym roku. Planowana jest również rozbudowa systemu o kolejne mini punkty. To powinno rozwiązać problem - dodaje.

r/
zobacz także
komentarze
ff10.11.2017, 14:20
Przydałyby się jeszcze kontenery na aluminium.
no no09.11.2017, 00:05
Ho ho ho - @rs - karierę zrobisz. W obwoźnym cyrku. Będą cie pokazywać obok kobiety z brodą. Na plakacie napis - "tylko u nas człowiek z 26 palcami u jednej ręki"... ludzie będą walić oknami, żeby takiego mutanta zobaczyć...
rs08.11.2017, 22:00
a tych punktów jest tak wiele, że na palcach u ręki jednej można policzyć.
a po co Burmistrz się smieciami będzie zajmował. on jest do lepszych rzeczy stworzony
ja08.11.2017, 17:41
Dawno już pisałem i uważam że śmietniki na wielu osiedlach są za małe na ilość mieszkańców , wiele z nich to obskurne średniowieczne blaszaki.Ale jak widać włodarzom miasta na tym nie zależy bo to co obserwuję porządek jest im obojętny .
SEGREGATOR08.11.2017, 17:32
@PasterzPPP nie są dzielone na 100% bo jechałem tuż za nim i dobrze było widać że nie ma tam żadnych przegród

a tobie" do segregator" o co chodzi?
do segregator08.11.2017, 12:53
widząc Twoją wypowiedz uważam że sam jesteś nieudolny.
PasterzPPP08.11.2017, 12:20
@SEGREGATOR
Te pojazdy są dzielone w środku i śmieci się nie mieszają
kuba08.11.2017, 11:57
ten zakład (ZGZiR) nie ma problemu z logistyką ,
tylko sam ze sobą i naczelnikiem.
Segrgujący08.11.2017, 11:29
Kilkanaście punktów odbioru i 1 pojazd nie usunie w 3 dni plastiku?Pojemniki pełne od tygodnia.Chyba ktoś ma problem z zarządzaniem,liczeniem i myśleniem.Pewnie ktoś z Magistratu.
SEGREGATOR08.11.2017, 11:09
To jest kpina co ci urzędnicy wyprawiają! Sami nieudolni ludzie w tym Nowym Targu. ZERO KONSTRUKTYWNEJ PRACY TO I ZERO ROZWOJU I TAK OD LAT.

Segreguję śmieci od początku jednakże ostatnio w bardzo wąskiej uliczce poza ścisłym centrum miasta byłem zmuszony jechać za śmieciarką i jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem jak pracownicy ładują kosze z rożnymi napisami na pakę samochodu ciężarowego na jedną kopę.

I nasuwają mi się 3 pytania:
1. Jaki to ma sens ta segregacja jak i tak to ląduje na jednej hałdzie i to już na etapie odbioru od mieszkańców?
2. Czy to jest zgodne z przepisami aby śmieci wozić na pace samochodu ciężarowego a nie przystosowanej do tego celu śmieciarki?
3. Czy kierowca samochodu ciężarowego nie powinien dostać mandatu że porusza się samochodem z otwartymi skrzydłami drzwi i to z osobą na pace w żaden sposób niezabezpieczoną?

Pozdrawiam.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl