10.11.2017, 09:37 | czytano: 2676

Nieznane teksty Tischnera już w księgarniach

Fot. ZNAK
„Krótki przewodnik po Życiu - nieznane teksty” wydany 17 lat po śmierci góralskiego filozofa, prezentuje do tej pory nieznane dzieła ks. prof. Józefa Tischnera.
Są kazania dla młodych małżeństw, rozprawy i próby odpowiedzi na pytania: czego ludzie nienawidzą i dlaczego kochają. Dlaczego poszukują miłości, wolności. - Okazuje się, że te teksty, chociaż niepublikowane są cały czas aktualne w naszej rzeczywistości - mówi Kazimierz Tischner, brat zmarłego księdza profesora. – Traktują o rzeczach najważniejszych w naszym życiu. Są jeszcze takie pisma mojego brata, które nie zostały wydane.
Wielu twierdzących, że myśli Tischnera znają „na wylot” może w książce spotkać rozczarowanie. Jak zawsze przekonają się bowiem, że o wielkich rzeczach można mówić jeszcze bardzo prosto i zrozumiale. Dla każdego.

Od 8 listopada licząca ponad 240 stron książka, wydana przez wydawnictwo ZNAK, dostępna jest w księgarniach.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wanda11.11.2017, 08:29
Ks. Tischner był i jest wielki.
ja10.11.2017, 11:59
okładka wygląda jak etykietka piwa - ks. prof. by się uśmiał gdyby ją zobaczył
Kazimierz, wstydź się10.11.2017, 10:16
Dobrze by było, żeby brat Księdza, właśnie Pan Kazimierz zapoznał się szczegółowo z filozofią swego brata. Bo błądzi. Zadaje się z PO szczególnie z europosłanką Panią Różą .........., przez co niszczy wartości, głosząc brednie na spotkaniach, szczególnie w szkołach. I nie chodzi o to, żeby ktoś to czytał i z tym się utożsamiał, tylko by Kazimierz kasę zarobił, bo dla niego tylko teraz to się liczy. Dał się zmanipulować mamonie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl