15.11.2017, 13:26 | czytano: 4801

Burmistrz z grzywną

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło będzie musiała zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu prawomocnym wyrokiem uznał ją winną niedopełnienia obowiązków służbowych oraz niezgodnego z prawem nieudostępnienia informacji publicznej.
Chodzi o spór burmistrz z grupą mieszkańców związanych z jej opozycją. Sprawy dotyczą okresu 2010-2012 rokiem. Skonfliktowanie z burmistrz mieszkańcy złożyli wówczas kilkanaście skarg, które za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, miały trafić do sądu administracyjnego. Skarżyli się oni, że miasto nie udostępnia im informacji związanych z zagospodarowaniem przestrzennym. Ale nie trafiały. Mieszkańcy twierdzą, że było to celowe działanie mające uniemożliwić i walkę o swoje prawa. Magistrat nie przekazał ich do sądu w terminie za co Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie ukarał samorząd grzywnami na łączną sumę ponad 50 tys. zł. Wszystkie grzywny zapłaciła kancelaria radcy prawnego urzędu Pawła Kukli, która wzięła na siebie winę za opóźnienia w przekazywaniu skarg.
Burmistrz broniła się, że nie wiedziała, iż radca przetrzymuje skargi (radca tłumaczył się, że był zajęty rozwiązywaniem problemów szpitala), a na zarzuty o nie udostępnianie informacji odpowiadała, że nie może tego zrobić, bo w wielu przypadkach są to dane podlegające ochronie, więc popełniłaby przestępstwo.

Sprawa znalazła jednak ciąg dalszy w prokuraturze, a następnie w sądzie. W lutym Sąd Rejonowy w Nowym Targu uznał burmistrz winną większości z postawionych jej zarzutów i wymierzył jej karę grzywny. Wczoraj Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zaskarżony wyrok utrzymał w mocy.

r/
zobacz także
komentarze
Zocha16.11.2017, 20:39
Świadkami, którzy przekonywali, że obecnie skazana Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa P. jest absolutnie niewinna i nic nie wiedziała o nie przekazywaniu skarg przez pana Kuklę byli: tenże pan Kukla, zastępca p. Wójciak i pani Górnicka-Orzeł. Czyli te osoby wiedziały, że Kukla chowa sprawy do biurka i nic nie zrobiły. Pan Wójciak wszystkie dokumenty przychodzące do urzędu przeglądał, wszystko wie (jak Szpieg z Krainy Deszczowców) i nic bidulce nie powiedział! Kukla z Wójciakiem umawiają się, że nie przekazują dokumentów do sądu za plecami Ewy P. Czyli spiskują przeciwko obecnie skazanej Ewie P. Za taką nielojalność powinni wylecieć razem ale z jakichś przyczyn zostali. Jakich? Domyślcie się mieszkańcy sami. Komuś się to opłacało, mimo tego, ze Kukla zapłacił kary - podobno ze swoich pieniędzy.
kozioł16.11.2017, 09:20
Rabka mając taki potencjał pod rządami tej pani drepta w miejscu. Tyle zaniedbanych pustostanów co tam nigdzie nie widziałem./a budynki przedwojenne stylowe i po remoncie to mogły bu być prawdziwe perełki/ Nie ma pomysłu.koncepcji.Nie ma tez planu jak Rabkę wygrzebać z zapaści. Zobaczymy w kampanii wyborczej kogo nam zaproponuje opozycja i do czego nam się zobowiąże względem ratowania miasta ze skrajnego upadku. A ja będę uważnie słuchał. Jak można nie robić nic żeby pozyskać dla miasta turystów. NIC. W sezonie Zakopane i Szczawnica pęka w szwach. A w Rabce pusto głucho a w parku rzępoli orkiestra dęta i odstrasza resztki śmiałków co tu zaglądają.
115KM15.11.2017, 21:45
Są jeszcze sędziowie, którzy orzekają przeciw PiS...? Minister Ziobro czegoś nie dopatrzył. Przecież Pani Burmistrz to 100% PiS.
ze zdroju15.11.2017, 18:54
Burmistrz jest mistrzem obrony ,zawsze tłumaczy że o niczym nie wie, nie decyduje ona tylko radni .Jedynie zasługi to wszystkie napewno są jej.Pogratulować wyborcom.Biedna ta Rabka,a szkoda bo ma potencjał.
emeryt15.11.2017, 17:13
bardzo miła wiadomość dotarła do nas ...
smok(g)15.11.2017, 14:56
Brawo Sąd! Tupet i arogancja trochę się (może) oszlifuje.
bazyl15.11.2017, 13:51
W N,Targu opozycji nie ma. Żenujące ale prawdziwe. Jedyna Pani Korwin trzęsie kołtunem .
skuteczna dorada15.11.2017, 13:47
Najlepszy kontakt z bufetową . ona ma monopol na niepłacenie . Doradzi
Zobacz pełną wersję podhale24.pl