16.11.2017, 10:03 | czytano: 7233

Były ordynator skazany za łapówki

Na rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata skazał Sąd Rejonowy w Zakopanem Mariana P., byłego wicedyrektora zakopiańskiego szpitala i ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, oskarżonego m.in. o przyjmowanie łapówek.
Marian P. został oskarżony o udzielenie pomocy członkowi rodziny Leszka K. Policjant miał wykorzystać swoje wpływy w policji w zamian lza ekarską pomoc. Były ortopeda został też oskarżony o przyjęcie łapówek od kilku osób na łączną kwotę 5 tys. zł. Miał za nie obiecać m.in. przyspieszenie operacji wszczepienia endoprotezy.
Wraz z Marianem P. na ławie oskarżonych zasiadł były wiceszef biura kryminalnego Komendy Głównej Policji Leszek K., którego sąd skazał na podobną karę. On z kolei odpowiadał za przekroczenie swych uprawnień i nakłanianie funkcjonariuszy do ujawnienia tajemnicy służbowej. Miał na prośbę wicedyrektora sprawdzić m.in. czy telefon dyrektor szpitala jest na policyjnym podsłuchu.

Wyrok nie jest prawomocny. - Nie czuję się winny stawianym mi zarzutom i będę się od tego wyroku odwoływał. Zobaczymy jak w mojej sprawie wypowie się sąd drugiej instancji - powiedział „ Gazecie Krakowskiej” po usłyszeniu wyroku Marian P.

r/ źródło: "Gazeta Krakowska"
zobacz także
komentarze
oluf18.11.2017, 20:18
@ bh:
Tu się akurat nie zgadzam: ani pełny monitoring, ani zakaz noszenia gotówki, ani tym bardziej odsiadka. Ten lekarz, a wraz z nim cały światek lekarski w Małopolsce, już przez samo ujawnienie tego faktu dostali tak po nosie że teraz możemy być bardzo pewni że następny małopolski lekarz dobrze zastanowi się zanim weźmie lub zażąda łapówki (u nich już dochodziło do takiej pewności siebie że słyszałem o lekarzu który twierdził nawet że on musi brać łapówki, gdyż jeśli łapówki by nie wziął to jego pacjent wątpiłby w możliwość wyleczenia go - te sprawy u polskich lekarzy naprawdę za daleko już zaszły). Jednak każdemu wolno posiadać pieniądze, również monitoring, np. w toalecie, nie jest wskazany. Najlepszą formą walczenia z tą patologią u naszych lekarzy jest ukazanie ich niecnych praktyk, tylko że ludzie muszą bardziej się tym interesować. Teraz jest tak że zwykli ludzie nie reagują na tego typu kompromitujące wiadomości o lekarzach, natomiast lekarze czuwają dniem i nocą i pilnują komentarzy pod takimi wiadomościami jak ta tutaj, np. zauważ jak skrzętnie reagują i zwalczają jakiekolwiek wieści o innych sposobach leczenia, o których tu wcześniej sam pisałem; niemalże natychmiast albo jakiś lekarz albo ktoś od nich nazywa mnie frustratem bo napisałem prawdę co uważam na ten temat. A ludzie w swojej masie siedzą cicho i nic, no bo to albo jeszcze ich nie dotyczy bo są wciąż jeszcze zdrowi, albo już są kompletnie schorowani i przez to zależni od recept i zwolnień L4 lekarzy. Pod tą wiadomością o skazaniu lekarza za łapówki powinno być tysiące komentarzy oburzonych Polaków, np. lekarze wstydźcie się, Polacy powinni z nich jawnie sobie kpić że biedaki do pierwszego bez łapówki by nie przeżyli, itd., tymczasem jest prawie cisza, a to niestety lekarze odbierają jako społeczne przyzwolenie na branie łapówek. Na co ludzie czekają, czy Polacy naprawdę myślą że ktoś tę stajnię Augiasza w polskiej służbie zdrowia za nich posprząta? Że zrobi to za nich Putin, Chińczycy, albo że jacyś mityczni rycerze obudzą się pod Giewontem i ruszą im na pomoc w trudnym zadaniu porządkowania wolnej i demokratycznej Polski? My sami musimy z tą naszą służbą zdrowia zrobić porządek.
bh18.11.2017, 10:17
Pełny monitoring. Zakaz noszenia gotówki podczas pracy. I oczywiście odsiadka. Wina wyłącznie po stronie biorącego łapówkę. I po temacie. Problem w tym ze środowiska medyczne nie chcą żadnych zmian. /oczywiście po za podwyżkami/ Bo na zachodzie lekarz zarabia więcej. Zgoda zarabia więcej. Nie tylko lekarz,ale i sprzątaczka,hydraulik,nauczyciel itd. A lekarz który pracuje na etacie nie wykonuje równocześnie prywatnej praktyki. Nie mówiąc o braniu łapówek! NIGDZIE nie mają takiego udoju jak u nas. Jak słyszę że chodzi im o dobro pacjenta to mam mdłości. Jakie dobro pacjenta? A przed łapówką czy po? Kiedy to dobro jest bardziej celebrowane?
oluf17.11.2017, 22:05
@ Kleopatra:
Konsekwencją zbyt częstego przyjmowania środków przeciwbólowych przez dłuższy okres czasu jest osłabienie serca. Z zapartym tchem to Ty lepiej posłuchaj relacji ludzi którym wstawiono endoprotezy i pomyśl, zainteresuj się tą sprawą póki zdrowie Ci dopisuje, bo potem może być za późno.
xx17.11.2017, 20:30
oluf- ziółka pana Zięby zrobiły swoje u ciebie.Zdrowia życzę!
kleopatra17.11.2017, 17:49
Do oluf ...to u ciebie nastąpił zgon przez to kolano ? jak u ciebie to jesteś wiarygodny bajkopisarz ...wypisuj dalej będę czytać z zapartym tchem
oluf17.11.2017, 16:42
xx:
Zaglądnij do słownika języka polskiego i dowiedz się najpierw zanim coś napiszesz co to dane słowo znaczy, w tym wypadku 'frustrat', no chyba że swoją ignorancją chcesz mnie doprowadzić do frustracji, a byłby to ze mnie istny frustrat gdybym się dał zdenerwować tego typu ubóstwem językowym u kogoś! Krótko: to słowo ma zupełnie inne znaczenie aniżeli Ci się wydaje.
xx17.11.2017, 12:09
oluf- tobie i szarlatan nie pomoże, frustracie
oluf17.11.2017, 08:48
Na razie to ja Ci przedstawiłem fakt zgonu człowieka wskutek wszczepienia stawu kolanowego, przy czym następował on całymi tygodniami w okropnych bólach, gdyż przestawały działać środki przeciwbólowe, które wcześniej wyniszczyły mu serce, które całe życie wcześniej miał jak dzwon. Powtórzę: dżentelmeni nie dyskutują o faktach ani się z nimi nie spierają. Nie spotkałem się z tym aby pan Jerzy Zięba kiedykolwiek polecał okłady z wchłanianego przez skórę moczu, który jest produktem układu wydalniczego i uryna to są w dużej mierze toksyny których organizm chce się pozbyć, więc wprowadzanie moczu z powrotem do organizmu to jest bezsens. Co do zbyt dużej dawki czegoś to wystarczy jak będziesz pił nadmierne ilości zwykłej wody, albo zjesz np. 2 kg marchewki, wcale nie potrzebujesz płynu Lugola żeby się zatruć.
Natomiast endoproteza jest ciałem obcym, to powinna być ostateczność, a nie że lekarz (i to jeszcze sam ordynator - czy to już nie jest szczyt szczytów?!?) bierze łapówki za wszczepianie człowiekowi obcego ciała, bo się nie słucha tego co mówi pan Zięba o chorobach przewlekłych, których lekarze faktycznie nie potrafią wyleczyć, tylko laser i wyciąć.
@oluf17.11.2017, 00:07
truizm lepiej być uratowanym przez szarlatana niż zamęczonym przez lekarza jest rownie prawdziwy jak to, że lepiej być nie zamordowanym przez morderę niż zginąć w wypadku samochodowym. Tyle, że to żaden fakt.Fakt będzie wtedy jak znajdziesz takiego, któremu zwyrodnienie stawu kwalifikującę do operacji, czekającemu na endoprotezę wyleczysz staw kurzymi łapkami albo innymi okladami z moczu ewentualnie duzymi dawkami płynu lugola. Przy czym będzie to fakt wyleczenia 1 czlowieka.
czysty jak łza16.11.2017, 23:42
@p. znam - były ordynator :)
p.16.11.2017, 21:49
A zna ktoś może ordynatora nie biorącego?
oluf16.11.2017, 19:58
Szanowny @oluf:
Ja nie opowiadam żadnych bredni, tylko mój wuj całymi nocami wył dosłownie z bólu po wstawieniu endoprotezy w kolanie i stan ten trwał całymi miesiącami aż doszło do tego że przestały na niego działać leki przeciwbólowe, wysiadło serce wskutek czego zmarł. Tak po prostu było. Dżentelmeni nie dyskutują o faktach.
Osobiście wolałbym być wyleczony przez szarlatana aniżeli zamęczony przed lekarza z piętnastoma specjalizacjami.
@oluf16.11.2017, 18:59
opowiadasz brednie, setki tysięcy ludzi cieszą się,że dzięki endoprotezom mogą chodzić (w tym moja mama - z dwoma endoprotezami) zamiast być kalekami. I to są fakty. A na skuteczność metod szarlatanów, takich jak Zięba nie ma żadnych dowodów, poza plotkami, które sami o sobie rozsiewają a tacy jak ty je bezmyślnie powtarzają
anna16.11.2017, 18:19
A kto komu broni być doktorem i brać łapówki ? ale dobrym specjalistą ...takim jak Doktor P...donosiciele dają a potem donoszą ...ale oni ,, nie kcom ale muszom ,,
Miś16.11.2017, 18:12
No śmieszne! Kozła ofiarnego złapali. Umówmy się, nie chodzi już nawet o łapówki, ale jeśli lekarz może mnie przyjąć na NFZ za 10 lat, to dlaczego ja MUSZĘ za ten NFZ płacić, a później iść do tego samego lekarza prywatnie i znowu placić. Bardziej nieuczciwego systemu opieki zdrowotnej nie ma chyba żaden kraj. Chyba też nikt nie ma cienia wątpliwości że ten system nie przypadkowo działa tak jak działa. A kto broni się przed zmianami? Przecież nie pacjent! Rozgarnięty lekarz zarobi w szpitalu pieniądze lepsze niż 90% społeczeństwa, prywatnie lepsze niż 99% społeczeństwa, po zsumowaniu to jedna z najlepiej zarabiających grup społecznych i jeszcze narzeka na zarobki... Niech zarabiają godnie ale uczciwie. A o ich podejściu do pacjenta to już nie wspomnę.
bali16.11.2017, 16:46
Dlaczego nowotarski urzędnik siedzi za łapówki a ten NIE. Te dwa miliony to mu krasnoludki na***po godzinach?
darko16.11.2017, 16:20
dziś Ziobro chce wprowadzić 5 lat za kręcenie licznika w samochodzie a ten dostaje 1,5 roku w zawiasach - jaja jakieś
oluf16.11.2017, 16:09
Miałem w rodzinie osobę, której wszczepiono tę tzw. endoprotezę, w jego przypadku kolana. Ludzie nie wiedzą co to jest za ból: wycinają z kości staw kolanowy i wkładają w to miejsce obce ciało. Po całych nocach ten człowiek dosłownie wył z bólu, po paru miesiącach przestawały już działać środki przeciwbólowe, ale wykończył się na serce, bo środki anestezjologiczne tak zharatały mu serce, człowiekowi który nigdy nie miał problemów ze sercem. Dlatego jak słyszę o endoprotezie, i jeszcze na dobitkę o łapówce za endoprotezę, to sorry, ale nerwy mi puszczają. Tymczasem Jerzy Zięba szuka, bada, jeździ po świecie, szlachetny człowiek, kombinuje z pierzgą, kurzymi łapkami, witaminami, mumio i wierzę że niejednokrotnie w naturalny sposób zdołał wyleczyć kolana zamiast wycinać kość i wstawiać endoprotezę. Ale świat lekarski ze zmasowaną mocą non stop go za to atakuje, sam mając chorym do zaoferowania endoprotezy, i to jeszcze w długiej kolejce lub za łapówkę. Polacy, włączcie wreszcie myślenie, jak mawia dr. Czerniak.
gg16.11.2017, 15:39
Niech się odwoła może dostanie 3 lata bez zawiasów
oluf16.11.2017, 15:12
@ iga:
Nie, Iga, lekarzom polskim żaden szacunek się nie należy, gdyż oni wybrali kasę zamiast szacunku u społeczeństwa. Doszło w RP do wypaczeń - lekarze w Polsce po 1989 roku poczuli się ponad prawem, woda sodowa im uderzyła do głowy (czy ja dobrze rozumiem że ten tutaj lekarz ponad głowami społeczeństwa kombinował coś tu w Policji z ujawnieniem tajemnicy służbowej?!).
2 regina16.11.2017, 15:01
To bardzo dobre pytanie .Z kąd ta kasa. Z pensji nie. Gaże ponoć mają głodowe. No to się warto nad tym pochylić. Może komuś wyparowały dwa melony i szuka? Może Rutkowski coś by w temacie rozjaśnił?
regina16.11.2017, 13:46
szkoda ze nic nie wiadomo o tych 2 milionach ktore mu znalezli w domu. hahahahahah 5 tysiecy mu udowodnili hahahahaahhahaha
iga16.11.2017, 13:45
Oj tam oj tam. Tak sobie przypominam 2009 r i nowotarski szpital dowodzony przez pana Kicińskiego. Dubler zakopiańskiego Mańka niejaki Rysiu też umoczył za łapówki. Do końca szedł w zaparte że to pomówienia. Aż przyszedł czas odsiadki i rura zmiękła.
@16.11.2017, 13:16
FAKT24/pl. Artykuł o łapówkach jak i ich wysokości w polskich szpitalach. Mówiąc w skrócie ile trzeba dać pod stołem żeby ominąć kolejkę. Ile za luksus cesarskiego cięcia i inne luksusy bycia lepszym pacjentem. Czytałyśmy ten artykuł z moja przyjaciółką /nie pamiętam który szpital w Polsce dziennikarze wzięli na tapetę./ Ale pamiętam reakcję przyjaciółki .Oni tam mają naprawdę tanio oznajmiła. Problem polega na tym że za łapówkę jest karany ten co bierze i ten co daje. Wina powinna być wyłącznie po stronie biorcy . Inaczej to się nigdy nie skończy.
NM16.11.2017, 12:02
Skandalicznie niski wyrok. Za to samo doktora z Prokocimia skazali na 4 lata. A ten ma jeszcze czelność mówić że się odwoła. Ciekawe skąd miał ten milion jak mu na kwadrat wbili smutni goście z prokuratorem? Dlaczego Regina go jeszcze trzyma w szpitalu? Ale jedno w tej całej aferze było piękne. Koledzy po fachu tak trzęśli gaciami że nie trzeba było Halnego żeby wietrzyć .
@iga16.11.2017, 12:00
Póki co, to co piszesz to ananimowe pomówienie. A ta babcia, co tak mówi, nie uczyła, że nie należy oczerniać innych?
naucz się pisać16.11.2017, 11:18
zakazany?
bodzio16.11.2017, 10:53
Dlaczego nie dostał w prac społecznych do odrobienia ? Na przykład przy odśnieżaniu miasta sprzątaniu parku czy pracy w schronisku dla bezdomnych. Urzędnik z Nowego Targu za łapówki poszedł siedzieć.Ten tu dostał zawiasy i dalej pracuje w szpitalu. Gdzie tu jest logika i sprawiedliwość!!!!?? Nie rozumiem tych sądów. Przecież go nie ukarali. Dostał zawiasy i koniec tematu. Totalna niesprawiedliwość.
Wyrocznia16.11.2017, 10:43
Ciekawe teraz wyroki padają w sądzie, że człowiek zostaje "zakazany".
obserwator16.11.2017, 10:21
Co człowiek nie robi by odzyskać zdrowie, sam wiem po sobie kto by dał
wiele byle wykonać już dziś badanie a nie za rok takie są terminy skazać trzeba Ministra Zdrowia potrzebne są pieniądze
iga16.11.2017, 10:18
Jak to się dzieje że w Nowym Targu nikogo jeszcze nie skazali? Zabiegi po za kolejką to jedno poletko do brania a co z resztą? Jak to mawia moja babcia / jak mu nie dos w kiesyń to godoł z tobą nie bedzie/ I co wy na to panowie i panie doktory. Dalej uważacie że lekarz to zawód zaufania społecznego i należą wam się podwyżki? Może jeszcze należy wam się szacunek? Bu ha ha .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl