19.11.2017, 12:02 | czytano: 2766

10 gmin wspólnie zawalczy o dofinansowanie inwestycji związanych z OZE

Dziesięć gmin wspólnie chce starać się o środki dla mieszkańców na dofinansowanie do instalacji urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii - takich jak pompy ciepła do c.w.u., kolektory słoneczne, czy panele fotowoltaiczne. Liderem jest Gmina Nowy Targ.
Międzygminne porozumienie zawierają: Miasto Nowy Targ, Gmina Nowy Targ oraz gminy - Czorsztyn, Łapsze Niżne, Brzesko, Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia.
To gminie nowotarskiej poszczególne samorządy powierzają realizację programu "Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii" na terenie tych dziesięciu gmin.

- Porozumienie pozwoli złożyć wspólny wniosek, obejmujący montaż instalacji OZE w każdej z tych gmin. To zagwarantuje wyższą ilość punktów przy ocenie wniosków i da większą szansę na wyłonienie naszych gmin w ramach ogłoszonego konkursu - tłumaczy naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Dariusz Jabcoń.

Zbiorowy wniosek o dofinansowanie złożony ma być do końca listopada, dlatego teraz poszczególne Rady Gmin w trybie pilnym uchwalają konieczne zgody dla wójtów i burmistrzów na zawarcie porozumienia. Stosowną uchwałę podjąć mają na poniedziałkowej sesji radni Miasta Nowy Targ.

s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl