03.12.2017, 16:57 | czytano: 18093

Gabriel Szyrszeń w liście otwartym do mieszkańców Nowego Targu: "Tej Plamy prezes ZP łatwo nie wymaże"

arch. M. Adamowskiego
NOWY TARG. "W związku z pojawieniem się na komisji porządku publicznego i bezpieczeństwa kolejnego bezpodstawnego wniosku o odebranie koncesji na alkohol prowadzonemu przeze mnie Pubowi "Plama", pragnę podzielić się z mieszkańcami Nowego Targu rzeczywistym tłem zaistniałej sytuacji" - pisze w liście otwartym do Mieszkańców - Gabriel Szyrszeń. I jak zapewnia "tej Plamy prezes Związku Podhalan łatwo nie wymaże".
Jak już pisaliśmy - współwłaścicielka kamienicy, w której funkcjonuje pub Plama, Aneta Knap - kolejny raz wystąpiła do władz Nowego Targu z wnioskiem o odebranie lokalowi koncesji na sprzedaż alkoholu. Szczegóły - obok.
W przesłanym nam liście właściciel Plamy napisał:

"Od 2011 r. prowadzę w Nowym Targu Pub Plama, który obecnie cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Nowego Targu, ale i w Polsce. Zyskał nawet miano Podhalańskiej Piwnicy pod Baranami. Od 2008 r. prowadzę też pracownię rzeźbiarską. Jako twórca nieustannie wspieram rozwój kultury Nowego Targu nie tylko poprzez działalność artystyczną "Plamy" (koncerty, wernisaże, wieczory tematyczne, warsztaty), ale również prywatne inicjatywy.

Od kilku lat jestem nękany przez panią Anetę Knap i jej ojca Józefa Knapa, obecnie prezesa koła Związku Podhalan. Początkowo nękania te miały dla mnie dość zrozumiale podłoże - chęć przejęcia lokalu, który przynosi zyski i cieszy się sympatią nowotarżan. Obecnie nękanie ma nieco inny charakter i podłoże - jest formą zemsty za nieudaną próbę przejęcia lokalu. Obecny właściciel, widząc poczynania prezesa, stanął po stronie lokalu i odmówił panu Knapowi sprzedaży, czy też wynajmu tego lokalu.

Pani Aneta Knap już kilkakrotnie podejmowała próbę zbierania podpisów wśród mieszkańców Nowego Targu i sąsiadów pubu pod petycją, która miała przyczynić się do zamknięcia lokalu. Zaowocowało to jednak kontrofensywą - sporządzeniem przez społeczność "plamowiczów" petycji - listy osób popierających działalność lokalu, osób świadomych znaczenia tego miejsca dla miasta. Na biurko burmistrza Grzegorza Watychy trafiło pół tysiąca podpisów.

Nękany jestem od kilku lat kontrolami wszelakich powołanych do tego instytucji przysyłanych przez "życzliwego sąsiada". Właściwie to dobrze, bo lokal dzięki temu działa jak szwajcarski zegar.

Zakusy na lokal nasiliły się gwałtownie w momencie, gdy Józef Knap został prezesem nowotarskiego oddziału Związku Podhalan. Wiosną tego roku dwoje radnych za namową Anety Knap zarzuciło mi na sesji rady miasta, że prowadzę działalność szkodliwą społecznie, że w lokalu są narkotyki , a "seks w bramie". Pani radna przyznała wówczas, że reprezentuje interesy pani Knap.

Prezes, przekonany o niezwykłych wpływach, jakie niesie ze sobą pełniona przezeń funkcja, postanowił poruszyć niebo i ziemię, aby zaszkodzić działalności "Plamy". Jego frustracje sięgnęły zenitu, kiedy obecni właściciele lokalu postanowili, że to nie on uzyska pierwszeństwo kupna lokalu. Tym razem pan prezes występuje w tandemie z sąsiadką lokalu panią Anną, do której - i do jej syna - pozwolę sobie zwrócić się teraz bardziej osobiście:

Czuję się dotknięty zawiadomieniem o naruszeniu przepisów i szkodliwej dla nowotarżan działalności Pubu "Plama". Pytam, gdzie była Pani przez ostatnie 6 lat działalności lokalu? To dziwne, że właśnie teraz przypomniała sobie Pani, że dzieli ścianę domu z Pubem. W żadnym powołanym do tego urzędzie nie odnotowano od Pani żadnych skarg na mój lokal. Co takiego obiecał Pan Prezes szanownej sąsiadce, że zapomniała o naszych rozmowach, sprzeczkach, życzeniach świątecznych, uściskach czy kwiatach na Dzień Kobiet?
Co takiego obiecał szanownemu sąsiadowi Prezes, że zapomniał Pan o tych wszystkich wieczorach spędzonych w Pubie "Plama". Przy tej okazji pragnę nadmienić, że sam prezes bywał niejednokrotnie w naszym lokalu, zapraszał tu znajomych, zwłaszcza kiedy pub organizował na koszt własny pokazy mody dla jego córki.

Czy prezes kola Związku Podhalan zniszczył perłę architektury Nowego Targu? Śmieszą mnie doprawdy "rewelacje" o moich samowolach na strychu, które w istocie stanowią ścianki działowe i drewniana podłoga pod działalność artystyczną. W kontekście ogromnej samowoli wewnątrz kamienicy autorstwa Pana Knapa i jego córki - moje działania to w istocie parodia komedii... kamienica niszczeje od środka na skutek bezmyślnych przeróbek. W dużym skrócie: zniknęło wewnętrzne podwórze i powstały lokale niespełniające podstawowych wymogów do prowadzenie działalności gospodarczej - dlatego tak często wyprowadzają się lokatorzy.

Najjaskrawszym tego przykładem jest kawiarnia "Fanaberie" oraz znany nowotarski fryzjer. Udręczeni fatalnymi warunkami i niejasnymi zachowaniami rodziny Knap, o których osobiście nie będę się wypowiadał. Ostatecznie wyprowadzili się z trudem z w/w samowoli.

Nie chciałem jeszcze publicznie wypowiadać się na ten temat, ale w kontekście tego co dzisiaj przeczytałem - nie mam już zahamowań i postanowiłem ujawnić prawdę i całe tło konfliktu w kamienicy! Tak! Jestem niewygodnym sąsiadem również z tego powodu, że jestem jednym ze świadków nielegalnych poczynań prezesa. Mowa o bezczelnej samowoli budowlanej wewnątrz budynku. Świadkowie w zasadzie są zbyteczni, ponieważ zdjęcia satelitarne jak na dłoni pokazują rozmach prezesa... W tej sprawi obecnie toczy się postępowanie...

Ten list nie jest wołaniem o pomoc, nie boję się bezmyślnej agresji sąsiada. Wiosną tego roku reakcja mieszkańców NT dała mi siłę do walki z wieloma takimi "prezesami". Wierzę, że limit instytucji w końcu się wyczerpie, część z nich już ignoruje bezpodstawne donosy i niebawem prezes będzie mógł manipulować tylko sąsiadem. Piszę, żeby nowotarżanie mieli jasność sytuacji. Tej Plamy prezes ZP łatwo nie wymaże.

Gabriel Szyrszeń".

opr.s/
zobacz także
komentarze
pytac22.12.2017, 13:52
Knap jest prezesem Oddziału ZP a nie koła
Tak gwoli ścisłości :)
Aneta07.12.2017, 02:17
Prawda jest taka że państwo Knap to bardzo brzydcy ludzie, zrobili bardzo dużo brzydkich rzeczy /.../ Teraz karma powróciła, wielu znajomych odwróciło się bo zostali w jakimś stopniu wykorzystani oszukani sama się przekonałam. Sprawy posunęły się tak daleko ze nie zależy im na czymś takim jak : dobre imię , godność, honor bo tonący brzytwy się chwyci. Śmieszy mnie określenie knapów jako kogoś ważnego w NT. /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Ela07.12.2017, 00:35
Byłam w Nowym Targu i jeszcze do Plamy nie trafiłam. Teraz już wiem, gdzie TRZEBA się udać!!!!
beret06.12.2017, 19:57
Koło ,,Nowego Kościoła,, nie posypane,śnieg nie odgarnięty,ślisko.Do ,,plamy,,na skróty, bez strat w konstrukcji szkieletu, z całymi piszczelami ciężko dojść.
grajek06.12.2017, 16:32
niech knapowie zrobią u siebie prządek tam jest dopiero brud i nie tylko
d***06.12.2017, 16:28
Są ludzie że im się od nadmiaru majątku w głowie pomieszało , Bóg ich opuścił a pazerność rośnie . Nie pije , po knajpach nie łażę , Szyrszenia nie znam , ale znam ............. i dlatego Plamiarza popieram .
Slazaczki06.12.2017, 00:28
Jestesmy z Gliwic i bylysmy w Plamie -jestesmy zachwycone atmosfera I klimatem tego miejsca,kazdemu polecimy ten urokliwy pub !!!!
Wyrocznia05.12.2017, 22:54
Gabryś, nie przepadam za Tobą, ale to co Ty tworzysz, to jest sztuka, a Larysa to ***. Na temat klientów się nie wypowiadam i tego co się tam dzieje, choć wiem, że "gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą" i gdzie ludzie piją, tam różne dziwne rzeczy się będą zdarzać. Ale szkoda by było żeby takie klimatyczne miejsce miało zniknąć.
Kiks05.12.2017, 20:05
Nie dopuśćmy do zamknięcia jedynego tak klimatycznego pubu w NT!!!!!!
dzio05.12.2017, 15:09
Walczymy. Flaga do połowy na znak żałoby. Plama w stanie okupacji. Bronić miejsca do ostatniego bywalca.
Vika05.12.2017, 00:01
Jesteśmy za Panem! Zresztą z tego co czytamy, prawie cały NT stoi za Panem murem.Proszę się nie poddać w walce o Plame! :)
Piotrek04.12.2017, 22:44
Burmistrz i Rada Miasta bardzo by się narazili taka decyzja. Ten lokal jest jednym z nielicznych w kulturalnej stolicy podhala gdzie miło i często artystycznie można spędzić czas. Bywam tam sporadycznie. Panuje tam fajna i życzliwa atmosfera a alkohol jest dla ludzi. Myślę że duża część miasta będzie walczyć o to miejsce. Jak będzie trzeba to wyjdziemy na ulice i pod urząd. Kolejne wybory lokalne/konsumenckie będą inne a szczegolnie już w Związku Podhalan i biznesach Pani Knap.
Skansyniok04.12.2017, 21:10
Powodzenia dla Plamy! Z ciekawości zaglądnąłem na zdjęcie satelitarne podwórka za sklepem ze szmatkami Folk i hoho, grubo sobie Państwo Knapik poczynają.
ja04.12.2017, 19:55
do ryby

poszukaj słownika na Ziemi bo na Marsie chyba nie znalazłeś
Przedszkolak04.12.2017, 19:41
Plama jednoczy nowotarżan! Bez względu na to czy masz 20, 40 czy 60 lat. Każdy jest mile widziany i może liczyć na dobrze spędzony czas w pubie! Panie Gabrielu jesteśmy z panem!
@sexbramka04.12.2017, 17:52
Co sugerujesz. Z ten sex w bramie to niby góra-dół?
Świstak04.12.2017, 17:14
Knajpa Super z pomuslem imklimatem , ludzie pozytywnie nastawieni.
Pan Gabriel jest artysta Pani Knap daleko do tego. Raczej kopiowanie tego co już jest. A zreszta skoro można promować Nowy Targ to sie łączy sily a nie kłuci . Knajpa Plama może się równać z tymi w Krakowie jest klimat , miła , ludzie , muzyka , koncerty. To nie pijalnia Piwa to miły dodatek.
jo anna04.12.2017, 17:00
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o piniondze .
bazyl04.12.2017, 16:17
Listę zrobić i zacząć zbierać podpisy o utrzymanie koncesji na alkohol w Plamie .Ja was ludzie nie rozumiem. Nigdy w Plamie nie byłem ale jak by mi ktoś chciał zabrać coś co ma dla mnie wartość to walczę na wszystkich frontach. Słoik na bar i zbierać kasę na wojnę! Tu się nie ma co maślić! Jak wam tą Plamę zamkną ,to jedno wam powiem Dziady z wos okropne. Ilu was tam jest stałych bywalców? Malować hasła i na rynek. Ja wam petycje podpisze i pewnie większość nowotarżan. Trzeba zawalczyć o swoje miejsce na ziemi a nie śklamrzyć na forum jak ostatnie niedojdy.
werty04.12.2017, 14:23
To wszystko jest bardzo dziwne , jak jest to możliwe że to beznadziejne ADHD nie ma konkurencji? Czemu w tym miasteczku nie ma innej dyskoteki? Panie Gabrysiu niech się Pan nie da!
*******04.12.2017, 14:21
Gabryś jestem z Tobą w tej batalli! Nie daj się.
Do ryba04.12.2017, 14:21
Głupik nie pajacuj wracaj do akwarium.
sexbramka04.12.2017, 14:15
Kto się czubi ten się lubi /.../
Piotr04.12.2017, 13:27
Ryba a ty z jakiej jesteś rodziny rybek z gupików ?
ryby04.12.2017, 13:09
A cało kształt wygląda tak, jakby ktoś szukał zaginionej cywilizacji na marsie . przynajmniej dla mnie.
elo04.12.2017, 13:07
tylko plama!!
@ryba04.12.2017, 13:06
Pan z pabu jest gentelmenem i może pola ustąpić damie. Dośpiewaj sobie resztę melodii to zrozumiesz dlaczego wojuje z Knap.
ryba04.12.2017, 12:41
Już nie róbcie takiego zamieszania z powodu paru cegieł i podłogi ,równie dobrze browara można chlasnąć koło mostu.
jh04.12.2017, 11:35
Kradzież. Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Skoro ktoś pracował wiele lat,dorobił się miejsca które jest rozpoznawalne i przynosi zyski a ktoś takim czy innym działaniem chce go tego pozbawić to kradzież rozbójnicza. Niczym się to nie różni od działań mających na celu pozbawienie kogoś mieszkania,nieruchomości,czy konta bankowego. A to ze działania są rozłożone w latach to tylko dowodzi niecnych zamiarów wobec właściciela Plamy .Swoja droga co to za podział kamienicy że Knapy maja parter /jak by nie patrzeć handlowy/ A drudzy współwłaściciele dostali piętro? Podziały budynku są od dachu po piwnice.Pierwszy raz widzę taki podział.
ryby04.12.2017, 11:18
Podobno pieniądze szczęścia nie dają to więc nie rozumiem po co tyle wschodu.
ryby04.12.2017, 11:14
Jeżeli pan z baru plama jest gentelmenem ,to powinien ustąpić i oddać lokal pani larys knap,
know04.12.2017, 11:14
projektantka od 7 boleści, a plama jedyne miejsce dla ciekawych ludzi
Pan HG04.12.2017, 10:45
Gabryś !!! Popatrz na komentarze. Całe Miasto stoi za Tobą murem !!!

Stworzyłeś wyjątkowe miejsce na mapie Podhala. Odniosłeś sukces, więc zawsze znajdzie się ktoś kogo zazdrość zżera od środka. Wiesz, taki prawdziwy polak-góral-katolik.

Plama ma status kultowy w Mieście i Pan Knap + reszta wspierających go leśnych dziadków z poprzedniej epoki się na tym przejedzie. Nie daj się Gabryś !!!
zostawciePLAMEwSpokoju04.12.2017, 10:15
Dobrze! z nimi trzeba ostro - nie może 1 osoba oczerniać non stop! Gabriel jestem z Tobą!
my podhalanie04.12.2017, 10:14
prezes to porazka
jagusia04.12.2017, 10:12
a gdzie zwiazek podhalan pa lchosyt czemu z tym nie zrobia porzadku czy zwiazek przy tej okazji nalezy plugawic dziwie sie prezesie wojtku pozdrowienia
Ola M.04.12.2017, 10:11
Plama klimat ma niesamowity! To skarb mieć tak oryginalne miejsce w małym miasteczku. Takie inicjatywy powinny być chronione! Koncerty, wystawy, kultowe miejsce, które daje poczucie wspólnoty wśród ludzi. Nie zawsze się udaje to stworzyć.

Widać jak na dłoni, że nie chodzi o obrazę morali. W tym polowaniu na czarownice chodzi o kasę. Zło wraca do człowieka jeśli komuś wyrządzone jest z rozmysłem i manipulacjami, proszę pani.

Kolesiostwo to patologia urzędów w Polsce widać to wszędzie, dlatego opinia publiczna, klienci powinni zabierać głos i chronić takie legendarne miejsca, które są przecież dla nich. Jeśli rada, urzędnicy nie potrafią może Burmistrz jest w porządku / sprawiedliwy, mam nadzieję

Właścicielowi i rodzinie życzę dużo siły :* w obronie tego co niewątpliwie ciężką pracą stworzyli.
zygf04.12.2017, 10:11
Plama jest ok, Pani Larysa chyba jednak mija się z prawdą.
Jakby co to podpisy za poparciem dla Pana Gabriela da się zorganizować.
Plama jest zrobiona z pomysłem, i z klasą taktrzymać.
współwłaścieciel04.12.2017, 09:29
Pani , która toczy boje z "Plamą", że jest jej głośno, bo dzieli ścianę z pabem, przypomnę , że budując swój dom, nie wybudowała własnej ściany, tylko dostawiła się do istniejącej kamienicy,stąd pojedyncza ściana nie jest dżwiękochłonna. Proszę sobie teraz wyłożyć w mieszkaniu ścinę korkiem i styropianem. Chciało się zaoszczędzić na jednej ścianie i bez pozwolenia właścicili dostawić swój dom do ich kamienicy, to teraz są tego efekty.
psychology04.12.2017, 09:28
Gabryś masz wielu zwolenników, to od razu widać i na pewno umieją obsługiwać komputery. Listem rozpętałeś chyba ostrą bitwę. Chwyt z ojcem, czy dobry? Nie widzę sensu aby Larysa dostawała kopniaki za tatę. Szkoda, byliście kumplami teraz jesteście wrogami. Jedno jest pewne te wojenki służą Plamie bo klientela wzrasta a Nowy Targ lubi takie kłótnie. Życzę obu stroną aby znalazły porozumienie a krytykom krawiectwa życzę umiejętnego przyszycia guzika do spodni.
Członek04.12.2017, 08:58
Jest się prezesem ZP to można wszystko wystarczy zaglądnąć kto tam przychodzi na posiady i już wiadomo wszystko.
Nowotarżanim04.12.2017, 08:50
Lepiej żeby pan Knap i córeczka zostawili Plamę w spokoju bo nie wyjdzie im to na dobre, co ja piszę...już nie wyszło(widać różnicę w komentarzach pod art.). Wstyd żeby przez "zagarnięcie" kultury i wzorów promować powielane już istniejące rzeczy przez chęć zysku a nie Tworzyć coś swojego, nowego i przy tym promować Miasto czymś kreatywnym i jeszcze się pod tym podpisywać, Panie burmistrzu Watycha proszę reagować i pokazać Panu prezes ZP gdzie jest jego miejsce i jaką funkcję prowadzi i zakończyć ten spór w taki lub inny sposób. Pani "projektantka" do Paryża jak ktoś wcześniej napisał bo to co robi naprawdę nie jest fajne. Pozdrawiam P. Gabrysia
Eryk04.12.2017, 08:44
Wstyd mi za MMKS i KH Podhale że organizuje P.Anecie Knap darmowe pokazy mody na lodowisku za pieniądze podatników. Bezczeszczenie barw klubowych kwiatkami. Robienie z naszych hokeistów zniewieściałych Panów. To wszystko się teraz odbija do teraz. Chłopcy nie mogą się pozbierać do dzisiaj, trener nas zostawił... Burmistrz ma ewidentnie słabość do kobiet i ulega wszystkim ich zachcianką.
Zuzanka04.12.2017, 08:05
Bardzo fajny lokal. A jak widać niektórzy biznesmeni nie dosyć , że mają sporo kasy to jeszcze ("po trupach") chca mieć więcej. To tylko świadczy o nich ....jacy sa materialiści i człowiek dla nich sie nie liczy.
do Kobiety po Kopie04.12.2017, 07:56
Becia Z. nie wysilaj się z tą jama Michalika. Wszyscy wiedzą, ze to ty namawiasz i promujesz w gazecie Plamę
Nie jestem bywalcem Plamy, ale04.12.2017, 07:52
Szanowny Panie Gabrielu chociaż porównanie Pana Plamy do Jamy Michalika uważam za opinie na wyrost to nie mam nic przeciwko, aby istniała. Może wystarczyłoby ostudzić trochę emocje i postawić na bramie człowieka o dużych barach, który już swoim wyglądem zdyscyplinowałby towarzystwo. Wtedy może nie byłoby obrzyganych chodników ( wiem, bo widziałam), może ne byłoby obsikiwania domów sąsiadów przez pana klientów ( wiem bo widziałam), może nie byłoby bałaganu na schodach po przeciwnej stronie (wiem, bo widziałam). Może wystarczy nie sprzedawać alkoholu młodym ludziom, którzy już maja dosyć. Może wtedy udałoby się nawiązać jakiś dialog na poziomie ludzi zdrowomyślących a nie okładać się słowami nie do końca miłymi zmuszając czytelników nie do końca zdrowomyślących do swoich wynurzeń. Wszystkim życzę z okazji nadchodzących świat zdrowego. rozsądku.
PS. Czy w wigilijny wieczór Plama będzie otwarta?
Jaro60+04.12.2017, 07:45
Miejmy nadzieje że cała ta heca będzie jedynie doskonałą reklamą dla Plamy. Sam byłem raptem raz i chyba odwiedzę ponownie po latach. Pachnie dekadencją a może i jakiego sexa w bramie spotkam :-) Tylko kto był ten sex bo już nie pamiętam
Obserwator04.12.2017, 06:56
do @ccc nikt nie mówi o p. Larysie i nic do niej nie ma ale do jej działalności nazwijmy artystycznej i owszem
Obserwator04.12.2017, 06:54
Szczerze przyznam, że nie byłem tam jeszcze, częściej niestety w Krakowie, ale po takim orędziu p. Gabrysia z przyjemnością wstąpię i wydam trochę pieniędzy. Co do p. "artystki" to faktem ,że nie podobała i nie podoba mi się jej działalność w pełnym tego słowa znaczeniu lansuje coś co nie jest dla wszystkich. Co do ZP to zawsze zajmowali się polityka lub prywata na swój użytek, nie społeczeństwa. Popatrzycie kto należy do ZP i kto jakie miejsca zajmował i zajmuje teraz w instytucjach podległych UM
Xyz04.12.2017, 06:10
Panie Szyrszen,
sądziłam że jest Pan artystą, człowiekiem inteligentnym.Publiczne pranie brudów przekonało mnie że jest Pan pubowym chłopczykiem od serwowania piwka.
Ten list ośmiesza Pana, u kogo Pan szuka poparcia? U piwoszy?
Sebastian Pitoń03.12.2017, 23:51
To godne szacunku, że udało Ci się Gabryś stworzyć kultowe miejsce. To ,że chce ci to miejsce zniszczyć ktoś Taki jak Aneta Knap, to mnie akurat nie dziwi. Ona tez chciałaby uchodzić za artystkę, i uszyć od czasu do czasu coś ładnego, a nie tylko wszywać te wstawki z kwiatami, z wątpliwym polotem. Taki brak talentu, przy jednoczesnych wielkich ambicjach musi być frustrujący,a tu za ściana Taki Gabryś. Chłopak, co potrafi ulepić fajne rzeczy i jeszcze nie robi z tego wielkiego halo. Jest skromny i NORMALNY. to musi wkurzać. I jeszcze ludzie go lubią. Pani Aneto, co by pani dała, żeby tak panią lubili ?? Pamiętam te komentarze pod pani projektem koszulki dla Hokeistów, i co gorsza, pamiętam sam projekt...
ADHD03.12.2017, 23:44
Związek Podhalan powinien zająć się krzewieniem kultury naszego regionu tak jak jest to napisane w statucie a nie zajmować się pierdołami Panie prezesie .A Pani Larysa to chciała opatentować te kwiaty ze spódnic góralskich nie wiem jak to się skończyło ale to hańba żerować na kulturze i mówić że te kwiaty to jej projekt śmieszna dziwna Pani .To tak jak Adam Bachleda Curuś chciał opatentować oscypka ,i jeszcze wiele innych którzy żerują na kulturze Panie Knap działaj w kulturze a nie przeciw .Co pan dla kultury zrobił i ciekawe jak z gwara u pana czy pan mówi czy godo po góralsku
anunaki03.12.2017, 23:25
cóż, przykre co żądza pieniądza i władzy robi z ludzi...
Niech się nachapią kasą :) j384c
Dusia03.12.2017, 23:04
Niech sie pan nie da ...super miejsce ,mimo ze nie jestem pierwszej mlodosci to bylam tam i milo czas spedzilam. A pani Aneta niech sie uderzy w piersi bo nie jest taka do konca uczciwa za jaka sie ma bo na swoje pokazy sciaga mlode dziewczyny ktore za godziny prob i pokazy nie dostaja nawet cieplego posilku .
Trzymam kciuki za PLAME
over03.12.2017, 22:44
Niech nam żyje każdego dnia PLAMA od samego wieczora aż do białego rana...
Ja tu tylko przelotem03.12.2017, 22:42
Tak naprawdę pub Plama to chyba jedno z niewielu miejsc w Nowym Targu gdzie wchodząc masz przekonanie że nikt z bywalców nawet nietrzeźwych nie ma w planie wyrazić opinii na twój temat pięściami.Byłem tam ledwie parę razy może pięć albo sześć i nigdy nie spotkałem się z jakimikolwiek burdami.
Zdarzyło mi się tam pić,wypić a nawet muszę przyznać opić jednak nie sikałem ani też nie wymiotowałem na schodach czy w bramie, nie było mi dane takich osobników zobaczyć choć nie wątpię że i tacy bywali,niestety seksu też w bramie nie uprawiałem ani nie widziałem,no ale ja to już stary jestem, pięć dych na karku do tego byłem z kolegą a my obaj hetero.
Rozumiem sąsiadów że bliskie sąsiedztwo miejsca gdzie sprzedaje się alkohol
jest uciążliwe ale od kontroli tego co dzieje się na zewnątrz jest Policja.
Nielegalnymi zabudowami, bezpieczeństwem czy wymogami jakie muszą spełnić lokale zajmują się również instytucje do tego powołane, takie jak straż pożarna,nadzór budowlany,sanepid itd itp, to one decydują czy dany lokal ma prawo istnieć w tym miejscu.Inną sprawą jest czy rzeczywiście te instytucje podchodzą do tego tak jak powinny bo rzeczywiście jeżeli jest jakaś samowola budowlana to powinien być wydany nakaz rozbiórki i dotyczy to zarówno jednej jak i drugiej strony.
Mam nadzieję że znajdziecie państwo jakąś nić porozumienia w tej sprawie bo naprawdę szkoda byłoby takiego miejsca.
Kobieta po kopie, bywająca w Plamie03.12.2017, 22:25
plama dla Nowego Targu jest takim miejscem jak Jamą Michalika dla Krakowa. Taka atmosfera jak w czasach modernizmu, gdzie przy stolikach popijając różne trunki bawił Wyspianski, Przybyszewski Boy-Zelenski i Zielony Balonik. Ktoś chce nam.to zabrać. No cóż w mieście zostanie tylko wyszynk i schabowy,
Michal C03.12.2017, 22:20
Gabula nie daj się. Do Plamy chodziłem za czasów Romka i Engela, teraz jest tylko lepiej. Przyjeżdżam na święta i na pewno wpadnę. Ludzie ponad przeciętni zawsze mają pod górkę, dasz radę.
RS03.12.2017, 22:16
Gabryś "Plama" była, jest i będzie... A ta cała Knap niech się o....
mieszkanka03.12.2017, 22:14
Podpisanie zgody na odebranie koncesji Plamie to będzie wyborczy strzał w kolano dla burmistrza.
Pub Plama jest jedynym miejscem w tym mieście bez polotu gdzie jeszcze tętni życie towarzyskie, kulturalne.
Za dużo osób obchodzi los tego miejsca i każda decyzja, która będzie szkodzić Plamie będzie przypomniana przy wyborach.
Nowy Targ to miasto nudne, nijakie, geriatryczne. Gdyby zamknęli tę knajpę młodzi ludzie mieli by już dość powodów, żeby opuścić to wiejskie miasteczko, gdzie po godz 17 na ulicy nie spotkasz zywego ducha.

A Pani Knap niech w końcu przeprowadzi się ze swoją wspaniałą pracownią do Paryża -skoro tak cudnie projektuje - problem się sam rozwiąże.
Nowotarżanin03.12.2017, 21:58
Jaki prezes taki związek. Pan prezes nawet nie pochodzi z Nowego Targu.
Do karolina03.12.2017, 21:49
Idz kobito do Gogolina tam twoje miejsce !
e203.12.2017, 21:48
"Plama" to świetny lokal, Panie Gabryś trzymamy za Pana i jesteśmy z Panem. Pan Knap świętoszkuje w kościele, a jego zachowanie przeczy wszelkim dobrym manierom. Pani Laryso i Panie Knap , dajcie już święty spokój, to nie ładnie i nie po chrześcijańsku robić komuś "świństwa" Pan ma swój biznes , córka swój, dajcie innym ludziom żyć w Nowym Targu. Wasze postępowanie budzi w ludziach wręcz odwrotny skutek, zrozumcie,że nie jesteście"bożyszczami" w naszym mieście, a swoim brzydkim postępowaniem wobec Plamy wzbudzacie tylko niechęć nowotarżan do siebie. Więcej pokory i życzliwości w stosunku do innych nowotarżan - pycha i chciwość gubi ludzi! Plama!! -trzymaj się!!!!
goszczyński03.12.2017, 21:34
Plama to miejsce kultowe.Już za czasów Romka S. i Engela to było miejsce z klimatem.
Endi03.12.2017, 21:24
No wiecie po tym artykule musze tam zawitać nawet nie słyszałem iż w Nowym Targu jest na tej ulicy knajpa pewno jeszcze w tym tygodniu znajde jak będe w mieście pozdrawiam Właściciela i życze powodzenia-Endi
Karolina03.12.2017, 21:19
Niesamowite... Komentarz co minutę, wszystkie w takim samym stylu, wszystkie na tym samym poziomie merytorycznym... To cud! Wszyscy bywalcy Plamy siedli i wzięli myszki w dłoń, żeby co minute dać plamę Przykre, ze trzeba będzie odebrać im napój odżywczy ich mózgów... Panie Szyrszeń, jest niedziela, niech Pan odejdzie od kompa i zajmie się rodziną...
Fasol03.12.2017, 21:12
Brawo Gaba, tak trzymaj!
Ja03.12.2017, 21:10
moderator ty /.../

Ano ja. W całej krasie. Moderator.
Ja03.12.2017, 20:49
Gabrielu !!! Byłem tam raz parę lat temu i miło wspominam tą wizytę i życzę ci abyś wygrał tym ***!
Ewa03.12.2017, 20:33
Gabryś miasto stoi za Tobą murem!!! Nie daj się!
Pracownik03.12.2017, 20:32
Sex w brami to miała pani chyba z koszem na śmieci !
Prawda03.12.2017, 20:30
Do nadzor budowlany. Jestescie urzędasy za nasze podatki. Żądam kontroli podwórka knapow i publiczne ogłoszenie na Podhale 24. Macie czas 1 miesiąc.
mieszkaniec!03.12.2017, 20:29
Ta cała larysa to zwykły cwaniak i na tym się przejedzie ! Życzę jej tego !
Kat03.12.2017, 20:24
Rozwiązać związek Podhalan. Komu to potrzebne? Towarzystwo własnej adoracji i jeszcze z takim prezesem. Tfu po trzykroć
podatnik03.12.2017, 20:18
Prokuratura i odpowiednie służby powinny zająć się knajpami. Policję skarbową na nich naslac Sprawę do tv nagłośnić. Sprawę do sądu za mobbing i nachodzenie. Zwolnić z funkcji prezesa. nowy targ z dziadami nie będzie się....
związek podhala03.12.2017, 20:15
Jeśli ktoś odbierze temu lokalowi koncesje to w porównaniu z tym co się dzieje pod ADHD i Tosterem to by była jakaś kpina! Po za tym niech ktoś wskaże chociaż jedną knajpę w tym mieście i nie tylko gdzie się sprzedaje alkohol żeby nie było incydentów z pijanymi klientami...Idąc tym tokiem rozumowania co ta Pani to powinno się zamknąć w tym mieście wszystkie lokale... Jeśli się Pani tak troszczy o bezpieczeństwo mieszkańców to może złoży Pani też pisma o odbiór koncesji też innym lokalom?
piotr03.12.2017, 20:05
Jaki ojciec taka córka /.../ we krwi ale kto mieczem wojuje od miecza ginie ! A jeśli chodzi o samowole budowlana jest tam przez knapuw widoczna gołym okiem i nie tylko sąsiedzi wiedzą ale też inni co prowadzą tam biznesy !

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Aga03.12.2017, 20:03
Panie Gabrielu, prosze sie nie poddawać, zycze siły w walce z takimi ludźmi.
spartakus03.12.2017, 19:47
Coś tu jest na rzeczy z tym dziwnym układem. Ciekaw jestem ile miasto dopłaciło do słynnego folkowego show pani Larysy, który organizowała na lodowisku? Miało być wielkie halo, telewizja, promocja, bajery a wyszło słabiutko. Pokaz okazał się wewnętrzną imprezką za publiczne pieniądze zorganizowaną dla garstki członków ZP i władz miasta, które próbowały bić rekord Guinessa (jest moc, hahaha). Szkoda tylko, że tak samo nie traktuje się innych ambasadorów owej nowotarskiej tradycji, którzy robią znacznie więcej dla kultury i Nowego Targu niż tandetne ślizganie się po góralszczyźnie.
Konstanty Prawda03.12.2017, 19:46
Pub Plama to jedno z najbardziej kulturalnych lokali na podhalu.
Bardzo smutne, że ktoś chce ten przybytek zniszczyć w wyniku chciwości chorych aspiracji..
Lol03.12.2017, 19:38
Łubu dubu ,łubu dubu chyba nie odpuści prezes klubu ,a kto wogóle wybrał obcego z taką przeszłością na prezesa
Wujek Pietrek03.12.2017, 19:34
Laryso... w mieście potrzeba trochę kultury. Twoja dizałalność to komercyjne wykorzystywanie kultury góralskiej a nie kultura sama w sobie. Dej że chłopakowi działać bo to w przeciwieństwie do Ciebie kulturalny gość.
Aaa03.12.2017, 19:28
Bardzo proszę nie używać tytułów.
Pan J.Knap jest prezesem ZP, który ma siedzibę w MOK.
To co dzieje się wokół Plamy na ul.Koscielnej absolutnie nie dotyczy ZP.
klienteli dziękować, tak prawda03.12.2017, 19:27
Z bydłem trzeba walczyć i tyle, skoro nie potrafi się zachować, to niech bydło we własnym domu gnój robi.
cucha03.12.2017, 19:22
Knap***... z prezesury w ZP o. Nowy Targ kompromitacja, a i z kiecek szycia nieciekawa sytuacja. Jakby tego mało było, jeszcze z sąsiadem rugować zaczyna. Bodaj ty bodaj Józek. Wstyd dla Podhala. Wojtek kogoś Ty namaścił...
Były klient biura nieruchomości Knap03.12.2017, 19:05
Knap to *** - wiadomo to od dawna. Nie dajcie się zastraszyć temu ***

Naruszenie regulaminu. Moderator.
fan Plamy03.12.2017, 19:05
Plama musi zostać i basta, i wara od koncesji alkoholowej, mam ochotę tam wpadać od czasu do czasu na piwo albo na drinka i to jest moje święte prawo, niech radni zajmą się prawdziwymi problemami bo jakoś nie zauważyłem aby sami wylewali za kołnierz
Anka03.12.2017, 18:57
Panie Gabrielu.. mimo, że nie mieszkam juz w Polsce na stałe. Zdarzyło mi się kilka razy odwiedzić Pański Pub. Wnętrze niesamowite. Ma swój niepowtarzalny klimat. W NT można na palcach jednej ręki policzyć Puby. Restauracje owszem..
Także jestem za Panem!! Nie daj się Pan prezesowi K.
Mam nadzieję, ze sie Pan nie podda i będzie walczył o dobre imię!.
Mam nadzieję, że sprawa zakończy się pozytywnie dla Pana. Bardzo dobrze, ze Pan napisał publicznie. Niech się mieszkańcy dowiedzą jaka prawda. Niech się stanie sprawą publiczna.
Myślę, ze młodzi mieszkańcy i nie tylko beda za Panem.
Pani Knap chce przejąć lokal. Ale nie tędy droga..
p.s chytry dwa razy więcej traci.. ;)). Oby tak bylo.
hary03.12.2017, 18:56
nie daj się
Do widzenia03.12.2017, 18:54
Funkcja JK uderzyła w łeb .Na starość konfliktów szuka.Pajacowanie i to na tyle.Motorkai zajmij się tym co masz a się nie znasz.
Stara nowotarżanka03.12.2017, 18:46
Stoimy murem za Plamą!
chcę plamy03.12.2017, 18:32
Gabryś, podkolejaj "góralskie tybetki" w oknach to może popatrzą bardziej łaskawo.
PODHALAN03.12.2017, 18:18
Niech zyje Plama! ;> pozdrawiam mimo ze nie bylem tam dobrych pare lat;P
z03.12.2017, 18:17
Brawo Gabryś!!! a Knap niech teraz udowodni, że zabudowanie podwórka zabytkowej kamienicy wykonał zgodnie z prawem ! Co na to Konserwator Zabytków?
KG03.12.2017, 18:16
Brawo Gabryś! Nie daj się!
ian.03.12.2017, 18:10
gabryjel to ujek godo szkoda ze tylko uczciwi ludzie musza dostawac w D...ale tak juz jest bo co wladza to wladza musi pokazac ze nia jest nic sie nie martw wiekszosc uczciwych ludzi jest za Toba no i ja oczywiscie no jakze by inacy trzymaj sie przeciez nie jestes przestepca nie dales PLAMY to i nie daj dalej... POWODZENIA ...
magda03.12.2017, 18:05
te butelki za plecami mówią wiele w jakiej kulturze działa
ZUZULA03.12.2017, 18:03
Państwu K wydaje się że są królami N.T......
Jastem za właścicielem PLAMY...niech się pan nie daje.....
STAŚ03.12.2017, 18:01
Cos mi się wydaje, że nie tylko właściciela, tego pabu, Józef podprowadził.
OJ, Józefie, zawiodłem się na ..... !

A, sądziłem, że jesteśmy kolegami !!!
ccc03.12.2017, 18:00
Odczepcie się od pani Anety, to szalenie zdolna i miła osoba. Ona walczy o zaprzestanie niszczenia jej własności!
wojo03.12.2017, 17:59
Larysce i Józkowi poprzewracało się w głowach od tych bodaj ta bodaj " sukcesów". Przecież nikt nie kupuje tych jej kreacji z materiału z jarmaku, a Józek ciekawe za co został prezesem. Nie zniszczycie Plamy niemiła rodzinko, a jak burmistrz przyczyni sie do tego to bedzie miał przechlapane - pani Asia tez
Senior03.12.2017, 17:58
Pomimo 60 tki na karku, wybraliśmy sie kiedyś do Plamy!
Sympatycznie i miło!. Młodzież odnosiła się do nas kulturalnie i z szacunkiem. Nikt z gości nie wyglądał na ćpuna czy pijaka. Miało się wrażenie że jest się w klubie zaprzyjaźnionych ludzi.
Wystrój lokalu na szóstkę.
Warto wejść i zobaczyć, że lokal to niekoniecznie lustra, srebra i chińszczyzna.
Miś03.12.2017, 17:58
Bardzo ciekawe... ciekawe kiedy autor dostanie pozwy o naruszenie dóbr osobistych.
nauczycielka03.12.2017, 17:56
Bardzo rzadko bywam w Plamie, ale gdyby przyjechali do mnie goście ze świata to pewnie tam zaprosiłabym wszystkich na posiady. Nie przeszkadza mi nawet to że siedzą tam moi byli uczniowie. Jest klimatycznie i fajnie.
Czasy przyszły straszne. Człowiek człowiekowi wilkiem. Pani Larysie zazdrość, zawiść i zła wola odbiera już rozum. Te wszystkie oszczerstwa są wyssane z palca. Tak myślę obserwując od dawna ten konflikt. Mam nadzieję żę Burmistrz ma swój rozum i nie da się wciągnąć w te manipulacje rodziny Knapów.
Właścicielowi wiele siły życzę. I obiecuję częściej zaglądać do Plamy.
Związkowiec03.12.2017, 17:50
Przed ołtarzem stoisz a sąsiadowi zazdrościsz
Edytur03.12.2017, 17:43
Słuszna walka ale tekst niezmiernie bełkotliwy i niemerytoryczny. Może przynieść sprawie więcej strat niż pożytku
Coś mi...03.12.2017, 17:36
Brawo Ty Gabrielu........ jestem za Tobą murem =]
115KM03.12.2017, 17:15
Józek, dajże spokój. Jakie takie dobre imię łatwo stracić....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl