07.12.2017, 16:29 | czytano: 3210

Nagroda za szczególne osiągnięcia wręczona (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Podczas rozpoczętego dzisiaj Międzynarodowego Forum Górskiego starosta Piotr Bąk wręczył doroczną nagrodę za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej. Otrzymał ją Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.
Nagroda przyznawana jest od 2009 roku zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu. Od roku 2016 przyznawana jest w dwóch kategoriach: indywidualnej w kwocie 4.000 zł i zespołowej w kwocie 10.000 zł. Została ona uchwalona w celu wyróżnienia i uhonorowania, osób i zespołów, które poprzez swoją działalności dbają o zachowanie i krzewienie kultury regionalnej, stanowiącej szczególną wartość Skalnego Podhala i Spisza.
Zdaniem Zarządu Powiatu Tatrzańskiego, wieloletnia, bezinteresowna i społeczna praca członków Teatru, mająca na celu rozwój polskiej kultury ludowej, ochronę tradycji Skalnego Podhala oraz dbałość o Dom Ludowy – żywą perłę podhalańskiej architektury w pełni uzasadnia uhonorowanie Teatru im. Józefa Pitoraka nagrodą Starosty za szczególne osiągnięci dla kultury regionalnej.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
komentarze
wincek07.12.2017, 16:53
wice wójt Bukowiny Tatrzanskiej działą ze tez nie był taki chojny dla Poronianów
Zobacz pełną wersję podhale24.pl