08.12.2017, 15:27 | czytano: 4643

Nowe kino w Zakopanem

Fot. Anna Karpiel-Semberecka/UM Zakopane
8 grudnia rozpoczyna swoją działalność i prezentowanie stałego repertuaru nowe kino "Miejsce” w Zakopanem.
Nowe kino studyjne chce upowszechniać kulturę filmową, prowadzić działalność edukacyjną, skupiać i wspierać młodych twórców, znawców i miłośników kina, a także tworzyć archiwum filmowe dotyczące Zakopanego i regionu. Będzie także uzupełnieniem dla funkcjonującej obecnie dużej sali kina „Sokół”, wyświetlając repertuar o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych, dostosowany do różnych grup odbiorców.
W planach jest także zainicjowanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, edukacja filmowa, organizacja przeglądów, retrospektyw, eventów i cyklicznych warsztatów i spotkań dla dzieci, młodzieży i seniorów.Modernizację pomieszczeń na tyłach budynku kina „Sokół” przeprowadziło Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem, przy wsparciu miasta i dzięki dofinansowaniom pozyskanym z programów Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z tych środków, oprócz prac budowlanych i wykończeniowych, zakupiony został także projektor cyfrowy, profesjonalne nagłośnienie i część wyposażenia. Sala posiada 35 foteli kinowych i 25 miejsc przy stolikach w układzie kawiarnianym.

Kino Miejsce, prowadzone wspólnie przez Zakopiańskie Centrum Kultury i TG „Sokół”, należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Na seanse zaprasza codziennie od wtorku do niedzieli. Repertuar można sprawdzić na stronie www.kinomiejsce.zakopane.pl.

oprac. r/ źródło: UM Zakopane
Może Cię zainteresować
komentarze
Kama11.12.2017, 04:07
Dla mnie Kino Tatry byłoby idelanym miejscem na kameralne kino studyjne :)
Filmowy09.12.2017, 09:40
A w NT... Szkoda gadać. Oby szybko powstał color park i nornalne kino a ktoś pokusił się jeszcze o otwarcie studyjnego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl