15.12.2017, 10:23 | czytano: 1460

Polskie Koleje Linowe w Zakopanem chcą wejść na giełdę. "Akcje będzie mógł kupić każdy dorosły Polak"

Właściciel m.in. kolejki na Kasprowy Wierch poinformował w komunikacie, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zdecydowało o wprowadzeniu akcji do obrotu na Giełdę Papierów Wartościowych.
PAP podała, że Polskie Koleje Linowe w Zakopanem nie planują sprzedaży większościowego pakietu akcji, a jedynie ich część należącą o obecnych akcjonariuszy. Właścicielem ponad 90% akcji jest spółka Altura z Luksemburga.
- Podczas oferty publicznej PKL każdy dorosły Polak będzie miał okazję nabyć akcje sSpółki, stać się jej akcjonariuszem i współdecydować o jej przyszłości - komentuje w komunikacie Zbigniew Rekusz, partner w Mid Europa Partners, funduszu inwestycyjnym, który poprzez spółkę zależną Altura S. à r. l., jest większościowym akcjonariuszem PKL.

Ponadto, akcjonariusze PKL podjęli decyzję o przeznaczeniu dla pracowników Grupy PKL pakietu akcji pracowniczych, których liczba będzie zależała od stażu pracy w Grupie PKL.

Nabyć akcję będą mogły też gminy Zakopane, Poronin, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko, będące akcjonariuszami mniejszościowymi.

r/ źródło: PKL
zobacz także
komentarze
Wicek16.12.2017, 07:58
Dadzą parę procent na giełdę na odczepnego a cały zysk pójdzie do Luksemburga a polaczki ucieszą się ochłapem i zamkną się .
Żle zaczęto w 90 r a 2023 przewiduję potężny krach w kraju.
Warszawianka15.12.2017, 22:21
Ciekawe co jeszcze zostało w Polsce nie sprzedane przez bandę miłościwie nam panującego Tuskolanda ....tak patrząc na to jak kradli grabili oszukiwali reszcie społeczeństwa rzucali ochłapy ....to mam wrażenie że dobrze się stało że poszli do diabła bo pewnie gdyby dalej tkwili przy korycie to zostałyby już tylko zgliszcza
El Podhalo15.12.2017, 22:21
Do kolejka: naucz sie czytać ze zrozumieniem. Nie ma w tym artykule mowy ile z tych 90 procent trafi na giełdę. Generalnie nie popieram ze spółka pkl jest w rękach jakiegoś funduszu zza Odry. Dodatkowo za duzo w tym polityki i tych zielonych co sie wpppppp we wszystko. Całe Alpy śnieżą sztucznie a tylko w Tatrach szkodzi to świstakom. Polaki to dziwny naród! Juz dawno piwna byc kolejka na Turbacz!
Don Pedro15.12.2017, 12:09
Niebawem się przekonacie ile naprawdę warte są PKL.
Przypomnę, że rząd Tuska sprzedał PKL za 215 zł spółce z Luxemburga.
W Luxemburgu już zaczął pracę współpracownik, były szef kancelarii Donalda Tuska Tomasz Arabski.
Można domyślać się, że pieniądze z giełdy trafią we właściwe ręce.
kolejka15.12.2017, 11:31
Czy te 10% ma jakiekolwiek znaczenie???
SKORO 90% NIGDY NIE ZMIENI WŁAŚCICIELA???
I ten kto ma 90% decyduje o wszystkim?!?!?! - cały czas!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl