22.12.2017, 10:44 | czytano: 4294

Postawili na młodego dyrektora

Fot. Marcin Szkodziński
Po konflikcie jaki powstał w Zakopiańskim Centrum Edukacji ogłoszony został konkurs na nowego dyrektora. Burmistrzowie postawili na Dawida Ciągwę, 31-letniego absolwenta Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Zakopanego nowego dyrektora Zakopiańskiego Centrum Edukacji przedstawił burmistrz Leszek Dorula. 31-letni absolwent wydziału zarządzania na AGH w Krakowie został wybrany na podstawie konkursu. Nie został jednak miło przyjęty przez radnych, którzy byli pełni obaw.
- W konkursie były wymogi 5 lat doświadczenia, a sklep z częściami działa od 4 - mówił radny Bartłomiej Bryjak (Dawid Ciągwa przez cztery lata pracował na stanowisku dyrektora finansowego w sklepie z częściami motoryzacyjnymi - przyp. red.) - Dyrektor finansowy nie zarządza ludźmi, nie posiada on doświadczenia - dodał.

Zatrudnionego na sześciomiesięczny okres próbny bronili burmistrzowie, chcąc dać szansę wykazania się młodemu dyrektorowi. - Po konflikcie jaki tam powstał zależało nam, żeby to był młody człowiek. Ciężko oczekiwać, żeby młody człowiek miał 30-letnie doświadczenie – mówiła Agnieszka Gąsienica-Nowak, zastępca burmistrza Zakopanego. Dodała także, że w jej ocenie wykształcenie nowego dyrektora ZCE jest wystarczające do objęcia takiej posady.

ms/
zobacz także
komentarze
rumcajs23.12.2017, 01:07
czy to nie czasem syn profesora Józefa Ciągwy, honorowego konsula Słowacji??
emeryt22.12.2017, 20:10
Dobra zmiana,młody,może się brzydzi ,,jeść z koryta,,.
Dowidzenia22.12.2017, 14:31
I tak ma być.Młodych ludzi obsadzać na takie stanowiska,większą wiedze mają i to na czasie.Panie radny trochę logiki bo geriatria już wysłużona i czas na odpoczynek.Wymienić całą rade na młodszą i po problemie
:/22.12.2017, 11:58
Te wszystkie konkursy na dyrektorów to poprostu tylko sciema jeśli przesledzi się wymagania w ofertach z różnych gmin a potem zobaczy kto został wybrany to od razu widac że konkurs rozpisywany jest pod osobę dlatego uważam że w tych komisjach powinni być ludzie obcy nie związani z dana gmina wiadomo ze pracownik gminy czy radny tak głosuje jak wójt czy burmistrz wskaże.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl