24.12.2017, 14:21 | czytano: 2794

Hokejowy Mecz Charytatywny Winter Classic zostanie rozegrany na rzecz nieuleczalnie chorego chłopca

NOWY TARG. Hokejowy Mecz Charytatywny Winter Classic 2018 rozegrany zostanie pomiędzy drużyną entuzjastów hokeja ulicznego, a profesjonalistami Tatry Ski Podhale, 6 stycznia o godz. 17.00 na boisku przy Gimnazjum nr 2.
Tegoroczna edycja meczu, podobnie jak poprzednie, zostanie rozegrana w szczytnym celu. Podczas spotkania zbierane będą pieniądze na rehabilitację Jakuba Zawady, chłopca zmagającego się z nieuleczalną chorobą o nazwie miopatia mięśniowa.
Podczas poprzednich edycji w ten właśnie sposób pomagano m.in. młodemu hokeiście św.p. Maksymowi Batkiewiczowi czy też malutkiej Ani Garcarz.

- Inicjatywa ma charakter czysto społeczny. Z wielkim entuzjazmem włączają się w dość spontaniczny sposób w organizację wszyscy, którzy zostaną o to poproszeni, czy też zaproszeni do współpracy - mówi organizatorzy, Dariusz Świętek i Rafał Borowski. - To dość osobliwe, szczególnie w tych jakże zabieganych czasach. Właściwie trudno byłoby wymienić firmę, czy też osobę prywatną, która odmówiłaby udziału w projekcie. Wynika to chyba z zapału samych inicjatorów oraz z faktu, że wszyscy mogą poczuć, iż można zrobić coś dobrego i ważnego. Coroczne spotkania na Placu Evry stwarzają charakter wspólnoty mieszkańców Nowego Targu.

Nowotarski Winter Classic powstał wzorem rozgrywanych za oceanem spotkań z udziałem drużyn z ligi NHL, a niesie on za sobą wiele celów. Jednym z nich jest przywrócenie wśród młodzieży zainteresowania sportem. Sama inicjatywa organizowania meczów powstała kilka lat temu. - Jako pomysłodawcy postanowiliśmy wrócić do starych tradycji, kiedy to graliśmy jako dzieciaki w hokeja na każdej ulicy w Nowym Targu - mówią organizatorzy. - Każdego zimowego dnia po szkole spotykaliśmy się na drodze, wyciągaliśmy bramki zrobione własnoręcznie i zaczynaliśmy grać w hokeja. Sport, który był naszym marzeniem, dyscyplinę jakże bardzo kojarzoną z naszym miastem. Rozgrywaliśmy mecze międzyosiedlowe, każdy walczył na całego, zapominaliśmy czasem o wszystkim co wokół się dzieje i skupialiśmy się wyłącznie na grze… Nagle gdzieś to wszystko zaginęło… Młodzież zniknęła za ekranami komputerów…

Podczas najbliższego meczu naprzeciw siebie staną dwa pokolenia hokeistów amatorów, którzy od kilku lat, co tydzień w niedzielne popołudnia spotykają się i uganiają za piłeczką, która w tej odmianie hokeja zastępuje krążek oraz hokeiści Tatry Ski Podhale, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja, liczne loterie, będzie muzyka na żywo, mnóstwo jedzenia i wiele dodatkowych atrakcji. Całość poprowadzi konferansjer.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
STAŚ25.12.2017, 12:58
Tak, się dawniej grało.
Hokej, często był wystrugany z olszyny !

Zabawa była na całego, i dziwnym trafem padło ?!!
Kamrat24.12.2017, 19:31
Powodzenia.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl