28.12.2017, 18:23 | czytano: 4128

Zielone światło dla nowych wyciągów narciarskich

Arch. Podhale24.pl
Pięcioletnie umorzenie podatku od inwestycji ma zachęcić inwestorów do budowania nowych wyciągów narciarskich na terenie Zakopanego.
Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycje narciarskie na terenie Zakopanego mogą liczyć na pomoc ze strony miasta. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę przygotowaną przez burmistrza, która na pięć lat będzie zwalniała przedsiębiorcę z podatku od nieruchomości oraz z podatku od inwestycji.
- Nasunął mi się pomysł aby pomóc w tym najtrudniejszym pięcioletnim okresie, kiedy próbują rozruszać wyciąg. Kiedy te duże kredyty ciążą, żeby mieli szansę lżej rozwinąć działalność – mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Pomysł burmistrza chwalą nie tylko radni, ale również właściciele funkcjonujących już wyciągów narciarskich. - Jest to wielki gest ze strony miasta i ogromne odciążenie. Jeżeli założymy, że urządzenie kosztuje 2 mln euro, to proszę sobie przeliczyć 2% od tego – zaznacza Wojciech Strączek, prezes Stacji Narciarskiej Harenda.

Z podatkowej ulgi mogą również skorzystać funkcjonujące już stacje narciarskie, jeżeli wybudują kolejne wyciągi. Zwolnienie podatkowe ma obowiązywać od 2018 roku.

ms/
zobacz także
komentarze
Bilgun Ariunbatar28.12.2017, 22:57
Możecie znosić wszystkie opłaty ale nic nie jest w stanie zagwarantować mrozów ani śniegu w zimie...
hary28.12.2017, 21:24
Tylko ze śniegiem jeszcze jakąś dobrą umowę podpisać , bo jeśli tak rzadko będzie odwiedzać Zakopane to dużego interesu w tym nie będzie .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl