29.12.2017, 23:10 | czytano: 7526

Budżet Nowego Targu na rok 2018 - przyjęty. Burmistrz dziękuje, radna protestuje

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Dochody w wysokości blisko 138 mln zł, wydatki prawie 154 mln zł i 16 mln deficytu, który pokryty będzie z kredytów i pożyczek. Tak pokrótce wygląda plan finansowy Miasta na przyszły rok. W dyskusji, jaka wywiązała się podczas uchwalania budżetu padło kilka cierpkich słów pod adresem wiceburmistrz. Nie pozostała ona dłużna radnej, która podważyła jej kompetencje. Panie uspokajał przewodniczący Rady Miasta.
Podczas piątkowej sesji radni zajęli się zarówno zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Nowy Targ na lata 2017-2024, jak i uchwaleniem budżetu miasta Nowy Targ na rok 2018.
"Dwójka" potrzebuje sali gimnastycznej

Dyskusję radnych nad budżetem zdominowała sprawa budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Temat wywołał nauczyciel wychowania fizycznego Rafał Adamczyk, który opowiadał radnym o fatalnych warunkach lokalowych w "dwójce". - Po reformie liczba uczniów się zwiększyła, a jeszcze w kolejnym roku się zwiększy do prawie 700 uczniów. Pracujemy w dwóch salach. Jedna to relikt przeszłości z lat 60-tych ub. wieku, a druga znajduje się w przyziemiu, to po prostu pomieszczenie starej szatni - mówił. Przypomniał, że w tegorocznym budżecie obywatelskim wygrał z rekordowa ilością głosów - projekt postawienia obok SP nr 2 hali pneumatycznej. Projekt zdobył 3 tysiące głosów. - To świadczy o tym, jak wiele osób jest zainteresowanych budową takiej sali - argumentował nauczyciel. Jego wystąpienie wsparła Grażyna Luzar przewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 2.

Radna Bogusława Korwin zaproponowała, by wesprzeć w przyszłorocznym budżecie projekt budowy sali. Jej zdaniem można "zabrać" 100 tysięcy z działu "promocja" i przesunąć tę kwotę na "szkoły". To był początek krytycznych rozważań radnej na temat działań urzędników w kwestii promocji Miasta.

"Jeden zdobywa pieniądze, drugi je wydaje"

- Mamy dwóch wiceburmistrzów. Pan Wojtaszek stara się i jasno widać, że pracuje, pozyskuje środki. Natomiast druga wiceburmistrz jest od wydawania tych pieniędzy - mówiła radna. - Według oświadczeń majątkowych, dziwne jest to, że ten co pracuje ma mniej, niż ten co wydaje - kontynuowała B. Korwin.

Te słowa zirytowały wiceburmistrz, która w odpowiedzi wymieniła swoje doświadczenie zawodowe (w tym prace na kierowniczym stanowisku). - Ja też mogę pani kwalifikacje postawić pod znakiem zapytania. Bo nie wiem, czy Szaflar została pani zwolniona dyscyplinarnie, czy nie. Pani wszystkich dyskredytuje. A ja nie zostałam nigdy zwolniona z pracy - mówiła wiceburmistrz Iskrzyńska-Steg.

Przerwał jej prowadzący obrady Andrzej Rajski. Przewodniczący RM poprosił, by panie nie posługiwały się takimi argumentami w dyskusji.

- Dla pani radnej postaram się przygotować prezentację dokonań promocyjnych. Chciałam zadać też pani pytanie. Czy jest choć jedna pani radnej inicjatywa, chociaż jedna, która ma pozytywne przełożenie dla tego miasta - dopytywała wiceburmistrz.

- To nie jest miejsce, by o tym rozmawiać, dlatego nie będę z panią rozmawiać - zakończyła temat radna Korwin.

Deklaracja klubu Nasze Miasto
Potem głos zabrał Grzegorz Luberda, który w imieniu klubu Nasze Miasto odczytał oświadczenie:
"Projekt Budżetu Miasta Nowy Targ na 2018 rok, który będziemy za chwilę głosować stanie się najważniejszym dokumentem w Mieście i będzie to pierwszy deficytowy budżet w tej kadencji. Uwzględnia on potrzeby mieszkańców przez pryzmat całego miasta, a planowany deficyt na poziomie ok. 16 milionów wynika w głównej mierze z wydatków inwestycyjnych i majątkowych przyjętych do rozpoczęcia lub pełnej realizacji w 2018 roku. W perspektywie pozyskanych i do pozyskania przez Miasto środków finansowych z programów na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim a przede wszystkim w ostatniej takiej perspektywie finansowej 2014-2020 z UE, środki zaplanowane w budżecie w dużej mierze stanowią wkład własny jakie Miasto musi wnieść aby realizować dofinansowane projekty.

Oceniając zaplanowane w budżecie zadania inwestycyjne na 2018 rok o których mówił Skarbik - dostrzegamy szereg oczekiwanych, akceptowanych i potrzebnych Miastu i mieszkańcom propozycji. Należy jednak pamiętać, że w trakcie roku budżetowego, pojawią się zadania, na które zostały złożone wnioski o dofinansowanie i obecnie są w trakcie oceny - między innymi kompleksowa modernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, które po uzyskaniu dofinansowania zostaną również wprowadzone do budżetu.

Istotne dla powodzenia realizacji szeregu zaplanowanych inwestycji, ale i bieżących wydatków będzie przynajmniej utrzymanie zaplanowanego poziomu dochodów do budżetu.

Bardzo cieszy Nas aktywność i efektywność Pana Burmistrza i jego pracowników w pozyskiwaniu dużych środków zewnętrznych, dzięki którym możemy realizować ważne dla wszystkich inwestycje miejskie.

Uwzględniając pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz poszczególnych komisji rady miasta, po wnikliwej analizie, w pełni popieramy przedłożony przez Burmistrza projekt budżetu miasta na 2018 rok i deklarujemy naszą pomoc w jego realizacji."

"Od poniedziałku zabieramy się do pracy"

RIO pozytywnie i bez uwag zaopiniowało projekt budżetu. W głosowaniu nad jego przyjęciem - 14 radnych było "za", przeciwko opowiedziała się radna Korwin, a 5 radnych wstrzymało się od głosu. Przy Wieloletniej Prognozie Finansowej nikt nie był przeciwko projektowi, 16 radnych było "za", 4 wstrzymało się od głosu.

Burmistrz podziękował radnym za podjęcie uchwały budżetowej. - Jest to bardzo ważna uchwała. Ma nadzieję, że sprostamy temu niełatwemu zadaniu. Czekają nas trudne sprawy z rozliczaniem pozyskanych wielu milionów dotacji. Prace nad nowym budżetem zaczynamy już od poniedziałku - zapowiedział Grzegorz Watycha.

s/
zobacz także
komentarze
majka02.01.2018, 23:08
I bardzo dobrze jestem ZA nareszcie ktoś tą panią wiecznie niezadowoloną troszkę przyśrubował .tak trzymać w końcu może pańcia radna nabierze pokory ...ten kto rządzi winien dążyć do zgody ...kasa się zawsze na wszystko znajdzie ,troszkę dyplomacji w N.R.2018 .
zołza02.01.2018, 11:53
Z własnego chowu i wolnego wybiegu doczekaliśmy RYSZARDY OCHÓDZKIEJ . Łoj.Co teraz nam począć? HA ha ha...Problem jest.
mieszczuch zniesmaczony01.01.2018, 13:46
Czyżby Pani Korwin była adwokatem Pana Wojtaszka nie stać go na wynajęcie innego? Czuję wielki niesmak że radna Korwin wypowiada się w sprawie zarobków władzy miasta widać Pan Wojtaszek jaka praca taka płaca. Nie słyszę o tym Panu żeby cokolwiek zrobił dlatego miasta więc chyba powinni mu jeszcze obciąć pensję a Pani Korwin zabrać dietę radnej. Pan Wojtaszek do Maniów
nauczyciel01.01.2018, 13:38
Bardzo zdziwiło mnie wystąpienie Pana Adamczyka odnośnie sali gimnastycznej, Chciałam zapytać co robiła dyrektor Szkoły Nr 2 przez 4 kadencje urzędowania jej szwagra Burmistrza Fryźlewicza. Dlaczego nie walczyła o sale gimnastyczną. Pewnie nie chciała się narażać, ale nie może być tak że obecna Władza ma ponosić skutki złych decyzji poprzedników.Dlaczego nikt nie mówi, że mamy piękną salę gimnastyczną przy szkole na Niwie i ile kosztuje miasto ogrzewanie pustych sal i korytarzy, Skoro pozwoliliśmy na tak nieekonomiczną inwestycję tak źle zlokalizowaną że nikt nie chce dowozić tam dzieci to może ktoś za to odpowie. A Pani Foryt niech zorganizuje transport na salę gimnastyczną na Niwę
Mieszkanka01.01.2018, 13:10
Przykro się robi słuchając non stop krytyki Pani Korwin skierowanej do Pani Wiceburmistrz. Nasze miasto w końcu wygląda pięknie a i imprezy są na poziomie. W końcu doczekaliśmy chwili że możemy na naszym rynku wypić kawę uczestniczyć w licznych imprezach, a nasze dzieci pojeździć na łyżwach.O zrobieniu jednej rzeczy dla miasta przez Panią Korwin nie słyszałam.Krytykować można jeżeli ma się coś do zaoferowania.Ja w imieniu mieszkańców dziękuję Pani Wiceburmistrz za wszystko co zrobiła aby Nasze Miasto nie miało etykiety Miasta tylko przy drodze.W Nowym 2018 życzę wytrwałości i dalszych sukcesów, a Pani Korwin wzięcia się do roboty bo jest opłacana z naszych podatków. Dziwi mnie fakt, ze Radni nie staja w obronie Pani Wiceburmistrz i pozwalają na takie zachowanie po raz kolejny to po co ich wybraliśmy?
kapitan31.12.2017, 23:51
do Nemo, zanim użyjesz słów, których znaczenia nie do końca rozumiesz, musisz nauczyć się słuchać, a zaraz potem czytać ze zrozumieniem. Otóż ta demagogiczna radna w sposób łopatologiczny wykazała niefrasobliwość samej pani wiceburmistrz oraz podległych jej wydziałów. Ba, podała nawet wyliczenia, których nikt nie był w stanie merytorycznie podważyć uważając z góry, że stara metoda obśmiania i zrobienia z adwersarza idioty, w Nowym Targu wciąż się sprawdza. Jak widać po Twoim wpisie działa. Tadam, i paplamy się w tej gnojówce zupełnie nie odpowiadając na pytania, a co gorsza nie odpowiadając za powierzone pieniądze publiczne i zarządzanie miastem. Fakty są jednak bezlitosne i nijak nie pomoże w tym względzie ani uroda pani wiceburmistrz, ani wymijające i głupie tłumaczenia samego skarbnika, jak i nietolerującego słów krytyki burmistrza Watychy. Jeżeli wpierw w budżecie zabezpiecza się jakąkolwiek kwotę na realizację określonego zadania, by następnie z niewiadomych powodów ją powiększać, ściągać środki z innych działów, potem żonglować tymi sumami, manipulować radnymi i opinią publiczną, blokować transparentność tych procedur, to niestety mamy do czynienia z patologiczną niegospodarnością i naruszeniem podstawowych zasad dyscypliny finansowej samorządu. Nic więcej nie potrzeba, by tylko z tych powodów zdyskwalifikować wszystkie osoby, które tego się dopuściły. Jeżeli jest inaczej, wystarczy podać publicznie (!) takie argumenty, które skutecznie je obalą, ale w to wszystko trudno uwierzyć przyglądając się procedowaniu najważniejszej uchwały jaką jest budżet miasta i przepychanie kolanem autopoprawki, której zapisy nie były wcześniej opiniowane przez odpowiednie organy nadzorcze.
Nemo31.12.2017, 20:58
Pani Korwin niestety działa pod publikę licząc na następną kadencję. Pytać może ale nie wiem czy rzucać stale oskarżenia i wyszukiwać najmniejsze mankamenty, rozdmuchiwać ich do śmiesznych a nawet ośmieszających miasto rozmiarów. Tak rada nie działa, jest członkiem komisji i w jej ramach może oceniać finanse i inne przewidziane regulaminem. Demagogia jest cechą jej działalności. Nie może zarzucać Pani burmistrz, że nic nie robi i nie poprzeć tego faktami. Jakich przewidzianych dla niej obowiązków nie wykonuje - jakich proszę podać. Na pewno Urząd Miasta powinien przedłożyć wpływy i wydatki na promocję stosownej komisji, tak jak i stan finansów związany z Targowicą o które doprasza się Paweł Liszka.
cykor31.12.2017, 15:10
O jakich imprezach pani pisze pani Joanno? Sylwester jest w Rabce, Białce, Bukowinie, Zakopcu, Krościenku, Szczawnicy. Wszędzie tylko nie w Watychanie. Gdzie pani będzie dziś Piła szampana?
Janusz31.12.2017, 11:11
Aśka przestań bredzić. I tak wyjdą wszystkie szwindle.
sędzia Jarząbek31.12.2017, 08:04
@dudu i bibi@Bożena - "Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu Tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie to wilki! To mówiłem ja Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
To jeszcze ja Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja Jarząbek.
Bożena30.12.2017, 23:35
Zdziwiona jestem wystąpieniem pani Radnej Korwin .Zarzuty do wiceburmistrz J. Iskrzyńskiej -Steg są bez zasadne i krzywdzące. Dzięki Pani wiceburmistrz , miasto zyskało bardzo dużo ,czego nie można powiedzieć o jej przeciwniczce. Począwszy od inicjatywy i walki o basen, zakończonej sukcesem ,a skończywszy na tym jak obecnie wyglądają wszystkie imprezy miejskie.Wydarzenia te miastu były potrzebne i wreszcie wyglądają tak jak powinny. Bez jej determinacji na pewno nie byłoby największej inwestycji w mieście. Wyśmiewane estetyczne kawiarenki w Rynku okazały się dużym sukcesem.Kokardki zaś są ozdobą dla wielu mieszkańców i turystów.
Sylwester Stalone30.12.2017, 23:04
Wybory, wybory cieszą się niektórzy
bo mają nadzieję wrócić
po komentarzach to widać że się pobudzili
a będzie jeszcze gorzej....
Obnizyli mi pensje po wyborze GW.30.12.2017, 20:57
Całe szczęście że w przyszłym roku wybory i w końcu ta cała ekipa pójdzie na dno bo już nie da sie patrzeć na to co wyrabia pan Burmistrz i reszta.
gorol30.12.2017, 20:48
Urzędnicy są opłacani z naszych podatków, czyli pieniędzy publicznych. Radny jeżeli jest prawdziwym radnym, powinien sprawdzać jak pracują urzędnicy, bo my na nich płacimy, i jak są wydawane pieniądze im powierzone. A jeżeli chodzi o Szaflary, to można zaśpiewać "byli chłopcy byli, ale sie minyli". Hej!
dudu i bibi30.12.2017, 20:46
A rynek jest piękny
dudu i bibi30.12.2017, 20:46
Karygodne jest zachowanie Korwin
dudu i bibi30.12.2017, 20:46
Karygodne są komentarze hejterów
FX30.12.2017, 20:42
Jeszcze tylko rok. Trzeba to jakoś znieść. A towarzystwo samo utopi się w tym szambie, które od trzech lat próbuje nam wcisnąć za pomocą nierealnych wizji, pseudo pomysłów czy populistycznych obietnic. Z tymi ostatnimi to jak w starym powiedzeniu: nikt ci tyle nie da, co obieca Watycha.
Wyborca30.12.2017, 20:20
Radni są po to, aby zadawać pytania i patrzeć "władzy na ręce". Wystąpienia pani burmistrz i skarbnika karygodne.
zadowolona mama30.12.2017, 20:16
Pani Korwin czy może Pani przestać wszystko krytykować.Tego już nie da się słuchać. Proszę zacząć doradzać i wspierać bo narzekać potrafi każdy.
Rynek wygląda cudnie i nigdy tak nie wyglądał na święta ... Mikołaj , sanie renifery, korony zaprzęg, lodowisko, kawiarenki, dzień dziecka w parku był mega, i basen to wszystko dzięki determinacji Pani Wiceburmistrz.
Nowotarżanka30.12.2017, 19:41
No cóż jeżeli poziom wypowiedzi p. burmistrz polega na personalnych wycieczkach dotyczących jakości wykończenia prywatnej toalety p.radnej Korwin to cóż......Piastując publiczne stanowisko trzeba potrafić się wypowiadać tym bardziej majac takie rzekome kwalifikacje i dorobek.......Chyba my wyborcy nie oczekujemy za wiele......kompromitacja!!!!!!
dudu i bibi30.12.2017, 19:39
Podhale24 czemu /.../

Na dole strony jest regulamin. Ale odpowiem. Gdy wpisuje Pani/Pan komentarz pojawia się jednozdaniowy komunikat "na czerwono" - i to jest wyjaśnienie. Moderator.
niezalezna30.12.2017, 19:22
1. wiceburmistrz JIS była powołana najpierw, a później pan W. więc trudno złamanie obietnic przedwyborczych skierować w jej stronę
2. czytam, oglądam i widzę, że tylko radna Korwin umie interpretować liczby i ma odwagę mówić
tak tak 30.12.2017, 19:08
Pani wiceburmistrz jak nikt rozwiesza światełka, układa stroiki, sadzi kwiaty, pakuje paczki świąteczne -no tyle pracy, ojej i jeszcze a czas by ładnie pachnieć - co podkreślał tu kiedyś niejaki @rotkiw dając nam tym samym powód do niezmiernej wesołości....
spychacz co grywa w trzy karty30.12.2017, 18:18
Tylko gdzie się podział ten szumny entuzjazm całej tej ekipy, która chyba przez ostatnie trzy lata była ślepa, albo nie chciała widzieć i słyszeć jak oto kilku magików nabija ich w butelkę i opowiada wciąż nowe brednie o rozwoju, możliwościach lub wybitnych umiejętnościach zarządzania Nowym Targiem. Tacy zmęczeni, smutni, sfrustrowani, aż żal patrzeć.
cba30.12.2017, 18:09
Ze ta pani odeszła z Urzędu celnego i została wice-burmistrzem to cieszyliśmy się tylko my pracownicy ale obawiamy się że wróci !!!
Misio30.12.2017, 18:07
Brawo radna!!! najlepsza radna jaka mogła być!!! Tylko ona wypowiada sie merytorycznie. Mozdyniewicz ziewa i śpi, Samolej nie ma pojęcia o czym mówi, Krzystyniak smaruje wazeliną... Jedna normalna Radna broniąca nas mieszkańców to Korwin! I ma prawo w naszym imieniu zapytać dlaczego pani Burmistrz ma pensje nieadekwatna do tego co robi, bo robi za nasze pieniądze. A nie ze ta bezczelnie szkaluje imię radnej...
toskańczyk30.12.2017, 18:07
O Dżono, królowo moja! Wzdycham jak Cię słyszę! Moja chodząca kompetencjo ... od promocji, kultury i oświaty. Te słowa jednak same w sobie wydają się pewnie za trudne do pojęcia, nawet w asyście radnego Pustówki. Ale co tam, jak się bawić to całą rączką. Szef pozwala, szef szefów też pozwala i jak u Barei co nam zrobisz?
Przyjezdny30.12.2017, 18:03
Rynek jest pięknie oświetlony, a za sprawą Targów Bozonarodzeniowych mozna było poczuć świąteczny klimat. Dzieci zadowolone: lodowisko, renifery, Sw. Mikolaj, atrakcji nie brakowało.
amuK30.12.2017, 17:55
do Kuma, hahaha ale błyskotliwa obserwacja. Otóż jest zupełnie odwrotnie. Ma takie prawo a nawet ma taki obowiązek, ponieważ otrzymując mandat radnej musi kontrolować w jaki sposób wydawane są pieniądze publiczne i na co? Jeżeli kilkakrotnie z założonego planu wydmuchano lekką rączką kwoty dwukrotnie lub trzykrotnie większe, to o czym to świadczy? O braku wyobraźni? Braku odpowiedzialności? Braku dyscypliny finansowej? Czy innych szczególnych umiejętnościach pani Steg? A jej wczorajsza wypowiedź to już wyjątkowe zachowanie godne funkcjonariusza publicznego i wysokiej kultury osobistej, dla której słowa chamstwo i arogancja są wyjątkowo delikatnymi określeniami.
besala30.12.2017, 17:45
No i wyszła z pani wiceburmistrz prawdziwa natura. Skłonność do pyskówek i prostackie argumenty nie przystoją osobom piastującym publiczne funkcje. Branie przykładu z posłanki Pawłowicz i posła Tarczyńskiego nie przynosi chluby!
znajoma30.12.2017, 17:08
@ rkor

Tutaj nie chodzi o zgodę z P,. Korwin. Bardziej o działalność Urzędu, zwłaszcza burmistrza i jego zastępcę,
Wypadałoby sobie przypomnieć program wyborczy.. Nie długo wybory, więc czas zacząć :)
@ Kuma30.12.2017, 17:03
Co Ty piszesz człowieku. Kto ma oceniać pracę Urzędu.
Watycha i Steg jako burmistrz niestety powinni mieć wpływ na pracę swoich podległych pracowników.. Jednak widać, że w tym zakresie burmistrz też nie ma "pomysłu" na zarządzanie. Radni mają o tym obowiązku przypominać.
ha30.12.2017, 16:52
Już się tak nie podniecajcie tym rynkiem. Ładnie wygląda ale żeby rozwiesić ozdoby to trzeba od razu mieć stanowisko wiceburmistrza z horrendalna pensją? Plastycy wystarczą a takich chyba urząd zatrudnia i to kilku.
No i te och-achy nad lodowiskiem - przypomnę otumanionym, że akurat pani wice NIE CHCIAŁA by to lodowisko tak wyglądało - upierała się na kolejny namiot-budę. Więc już jej tak nie dziękujcie....
ul. Suskiego30.12.2017, 16:41
Pani Korwin czy nie może Pani współpracować z innymi radnymi żeby w naszym okręgu coś zrobić?? Wszędzie się da, tylko u nas w okręgu nie
201830.12.2017, 16:22
do żenada
jakby Ciebie wybrali to samorząd byłby jeszcze słabszy ;)
kiri serek30.12.2017, 16:13
Tańczy skacze przytupuje, interesy pcha i negocjuje
Panie Rajski nie tędy droga, w wyborach to Panu nie pomoże wiemy że Pan staruje na burmistrza tylko jest jeden problem....czas odróżnić prywaty od altruizmu
Nie będąc z żadnej strony30.12.2017, 16:10
Powiem Wam szczerze że tak czytam i myślę nad tym wszystkim co tu jest napisane i jedyne co mogę powiedzieć to to, że jedyną osobą, która jest postacią wyrazistą jest Pani Steg.....piszą i piszą ale to dobrze.....dzięi niej moi znajomi wjeżdżając wczoraj wieczorem do miasta zachwycali się rynkiem, targami bożonarodzeniowymi i lodowiskiem......przez tyle lat kadencji Marka F urzędnicy nie potrafili jednak przybrać tak rynku......przez tyle lat nie było lodowiska, gdzie moje dziecko w końcu zamiast siedzieć przed tv idzie na łyżwy. Pieniądze ludzie są od tego żeby je wydawać i w końcu wydawane sa na imprezy na poziomie popatrzcie sami ile ludzi było na płycie rynku w te jarmarki to chyba o czymś świadczy i takich przykładów jest pełno. My nie tylko chcemy struktury ale i trochu kultury nie cofajmy się do Homo Habilis. Pani Korwin mam nadzieję, że to Pani ostatnia kadencja bo tego się już nie da po 1 słuchać a po 2 komentować. Pani zachowanie jest niejednokrotnie żenujące i szkoda się równać do Pani poziomu. Na szczęście wybory tuż tuż, widzimy Pani szalone zachowania i te biegi z (SELFIE )za rogiem.
rkor30.12.2017, 14:33
Do wszystkich zgadzających się z radną Korwin -najpierw zgódzcie się ze sobą bo chyba sami sobie nie wierzycie !
mój pierwszy raz30.12.2017, 14:33
może by tak zwolnić JIS
... musi odejść30.12.2017, 14:22
Jasne -Korwin musi odejść!
Bo to jej, a nie miasta wina ?
że żadna jej interpelacja i inicjatywa
nie została zaakceptowana przez władzę
przez nią zamknięto przejście i obśmiano kawiarenki i
budżet.To jej wina że trzeba w promocji mnóstwo kasy
żeby się potem nie czepiała że nic nie robią .Szykanuje panią JIS.
I żąda od naczelników -bogatszych od Doruli -głupich wyjaśnień.
Kuma30.12.2017, 14:09
Przestańcie przy każdej okazji jechać po Pani Stegowej. Wykonuje powierzone jej obowiązki i nie tylko dotyczące promocji. Wreszcie zwołajcie posiedzenie Rady lub jakiejś ważnej waszej komisji i oceńcie pracę Pani Steg oraz podległych jej pracowników i zamknijcie buzię Pani Korwin, która nie ma prawa wstawać i oceniać publicznie poszczególnych członków Urzędu Miasta. Takie osobiste wycieczki i stwierdzenia, kto robi, a kto n ie są niedopuszczalne i dziwię się Panu Rayskiemu, że na to pozwala. Nadmieniam, że wiele wniosków radnej Korwin popieram , ale chamstwa i takiej pewności siebie, która prowadzi na manowce nie!
ziom30.12.2017, 14:06
Radna Korwin zgrywa się na wielką specjalistkę od rachunkowości, tylko wszystkie na siłę formułowane przez nią zarzuty, wynikają właśnie z nieznajomości finansów tej pani.Pan Dłubacz skarbnik miasta udzielił jej odpowiedzi i wyczerpujących wyjaśnień na które nie miała już argumentów , a jednak zagłosowała przeciwko budżetowi, bo jest po prostu głupio uparta w tym swoim zacietrzewieniu. Wójt Szaflar też się na tej pseudo specjalistce poznał i szybko ją zwolnił. Potem pracowała razem z wice burmistrzem Wojtaszkiem Waldemarem na stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu stąd ta zażyłość i pochwały ale już też tam o dziwo nie pracuje. Nie zagrzewa nigdzie długo miejsca bo zaraz ze wszystkimi sie konfliktuje i wszyscy mają jej dość. Taki model.
łubudu30.12.2017, 13:43
Panie Przewodniczący więcej asertywności! To Pan musi zapanować nad emocjami innych i brakiem merytorycznych wypowiedzi podczas sesji Rady. Szczególnie urzędników opłacanych z pieniędzy publicznych, nawet jak to są Pana przyjaciele. Może nawet szczególnie z tego powodu. W przeciwnym razie ataki ad personam zamienią się niepostrzeżenie w zwykłe chamstwo, od którego niestety od dłuższego czasu nie stroni sama władza łasa wyłącznie na pochlebstwa i laurki.
żenada30.12.2017, 13:19
Pycha zawsze kroczy przed upadkiem, ale to co wyprawia ta władza z tymi manipulacjami, przeszacowaniami, ukrywaniem faktów, kłamstwami - po prostu nie mieści się w głowie. Wszystkich przy tym traktują jak idiotów, którzy nie potrafią ani czytać i ani myśleć. Takiego marnego samorządu jeszcze w Nowym Targu nie było. Jedna wielka klika i kupcznie głosami, a wystąpienia burmistrzów, skarbnika i naczelników kompromitują miasto, które kiedyś było wzorem solidnej administracji. Było ... cóż takie pewnie mamy czasy i tacy ludzie nas reprezentują.
znajoma30.12.2017, 13:04
Tak na marginesie w kampanii Grzesiu obiecał, że w Urzędzie nie będzie zastępcy Burmistrza. Widać, że z nimi też sobie nie radzi.
P.Steg ze swoim "doświadczeniem" dlaczego jest na urlopie w KAS dawniej UC. Czyżby bała się, że miejsce pracy zajmie ktoś bardziej wykształcony..
Walther30.12.2017, 11:27
A co panią Korwin obchodzą jakiekolwiek wydatki.
Specjalistka od ogrodzeń publicznych przejść dal pieszych (ul Na Równi) niech się zajmie swoim okręgiem wyborczym bo czas rozliczeń kadencji nadchodzi !
d30.12.2017, 11:09
a jakie byłyby oszczędności jakby nie było 2 wice burmistrzów (czyli nie byłoby p. Steg) jak to obiecywał Pan Watycha przed wyborami. Niewątpliwe sala gimnastyczna w SP2 jest potrzebna. I tak już wysiłek fizyczny i sprawność dzieci poszła dawno na bakier i jak patrzec to większośc teraz to kaleki życiowe.
wicek30.12.2017, 10:56
Deficyt ok 12% super budżet.
Zastanawiam się kto będzie płacił w tym kraju za pseudo-wolność.
Bolo30.12.2017, 10:26
promocja miasta leży, mają problem z definiowaniem co robią i dla kogo np. targi bożonarodzeniowe , które świeciły pustkami bo mieszkańcy robia zakupy ale w hipermarketach
rudolfini30.12.2017, 10:16
Co na to klub PIS-u.? Liszka nie zaszczycił swoja opinią w tak ważnej kwestii? Żenada i tyle w temacie. Jedna radna Korwin ma jak zwykle odwagę zapytać o sprawy oczywiste. Tylko z kont ta wrogość Stegowej. Co ta ...........sobie wyobrażała że o nic pytać jej nie będą z racji . A no właśnie ,z jakiej racji się tak zachowuje jak tu trzeba by było uszy zwinąć w trąbki i bez pyskówki grzecznie merytorycznie udzielić odpowiedzi. Nie dość że znalazła się tam tylko i wyłącznie na życzenie W. i to nie wiadomo dlaczego wszak obiecywał jednego zastępce budowlańca wielkiej klasy fachowca. HA ha ha ha BRAWO PANI KORWIN. No jak by nie patrzeć Pani Korwin ma rację. A pani burmistrz zalecam dużoooooo POKORY.
Pink.30.12.2017, 10:13
Zgadzam sie z p.Korwin. Owszem rynek jest ladnie przystrojony na swieta ale to moze zrobic kazdy pracownik urzedu a mamy p. wiceburmistrz ktora bierze konkretna pensje i oprocz wstazeczek na drzewie i ozdob nie widac tej wielkiej promocji miasta . I skoro tak sie deklerowala ze wykaze co i ile zrobila to nie dla pani Korwin ale dla wszystkich mieszkancow. No i niech pani juz robi liste co zrealizowaliscie z obietnic wyborczych ?????Oj nie wiele bedzie do napisania.
bolo30.12.2017, 09:43
Za ile to wybory? A potem kurna audycik.
KOryto30.12.2017, 09:09
Stegowa a moze powiesz jak imprezowali jak poszłaś z tego kierowniczego stanowiska? Żenada!!! Pieniadze miasta w ramach promocji gdzie wydajecie? Pijecie kawki i jecie w restauracjach, tylko teraz cicho, żeby nikt nie widział..
podatnik30.12.2017, 08:14
i znowu prąd ,czynsz ,smieci , woda do góry. ale wiadomo Powski samorząd bierze przykład z hanki. Ale spokojnie niedługo otworzą CP to wszyscy pójdziemy z torbami łącznie z kinem i całym rynkiem , ale co tam raz się żyje no nie PO wskie urzędasy?
POZYTYWNY30.12.2017, 07:16
Szkoda, że do takich sytuacji dochodzi.
Anty Bolek30.12.2017, 06:56
Teper nagle patriota , a dawno działacz PZPR .
MF30.12.2017, 06:36
A Lapsa podniosl paluszek czy zaspoal????
Ja Irena i Ja30.12.2017, 05:49
co z lodowiskiem ? to byłą obietnica wyborcza :)
jaga230.12.2017, 03:31
Jak im ciasno w szkole nr2, niech chodzą do jedynki. Tam obiektów sportowych dość
., ,.,.,30.12.2017, 01:04
pani pseudo burmistrz niech w końcu /.../ wyjedzie do Ranki w NT ma tyle do powiedzenia co ryby :) Asia czekamy aż w końcu pójdziesz z NT :) osobiście Ci kupię bilet do Rabki :)
bert30.12.2017, 01:04
No pięknie, reprezentant spółki czerpiącej dochody od handlarzy namawia miasto by nie brało pieniędzy od handlarzy, bo to "be" i niepatriotyczne.
Piotrze Doboszu czy ty się słyszysz???
Mentalność Kalego: spółka brać kasę od handlarzy to dobrze, ale burmistrz brać te pieniądze to źle.
I nagle się obudził Marek Teper, a gdzie był jak wydawano kolejne pozwolenia na otwarcie galerii handlowych w mieście? Wtedy nie było zagrożenia dla lokalnych przedsiębiorców i kupców? A gdzie jest Kongregacja Kupiecka jak jest potrzebne ich wsparcie?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl