05.01.2018, 12:10 | czytano: 7064

Spotkanie noworoczne u starosty: mimo przykrej sytuacji w PZD - jest dobrze (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. W szkole muzycznej odbyło się doroczne Spotkanie Noworoczne starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera z powiatowymi elitami. Podsumowując ubiegły rok starosta mówił o wielu sukcesach, szczególnie inwestycjach, ale odniósł się też krótko do "trudnej i przykrej", jak to określił, sytuacji w Powiatowym Zarządzie Dróg.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, mundurowych, państwowych oraz organizacji społecznych i kulturalnych z terenu miasta i powiatu. Byli też parlamentarzyści - Barbara Bartuś i Edward Siarka. Na powitanie zaśpiewał chór Adoramus ze Rdzawki, który obchodził niedawno jubileusz 25-lecia działalności. Chór kilkakrotnie podczas całego spotkania prezentował się z mniej lub bardziej znanymi polskimi kolędami, a za każdy występ zbierał tęgie oklaski, podobnie jak zespół góralski z Cichego - drugi gość spotkania.
Po pierwszym występie głos zabrał starosta Faber. W swoim noworocznym przemówieniu podkreślał, że w 2017 roku powiat przeprowadził wiele inwestycji, a sytuacja finansowa samorządu jest dobra. Do najważniejszych ubiegłorocznych przedsięwzięć zaliczył m.in. budowę bursy i rozbudowę SOS-W w Nowym Targu, budowę sali sportowej przy Zespole Szkół im. Tischnera i siedziby Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. W tym miejscu szczególnie podziękował posłowi Siarce, dzięki któremu udało się pozyskać od rządu sporą dotację ma budowę nowej sali dla "Rabcia". Do sukcesów zaliczy otwarcie oddziału kardiologicznego w nowotarskim szpitalu, termomodernizację Domu Nauczyciela w Nowym Targu i liczne inwestycje na drogach powiatowych. - Pomimo trudnej i przykrej sytuacji w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu udało się wiele zrobić na drogach powiatowych - mówił starosta, nawiązując aresztowania za łapówki dyrektora PZD i jego zastępcy pod koniec ub. roku. Za współpracę przy tych inwestycjach podziękował samorządom gminnym.

- Ten rok również zapowiada się pracowicie. A o wszystkim, co się będzie działo, informować będzie państwa nasza pierwsza wirtualna pracownica, która pojawia się na stronie powiatu nowotarski.pl - dodał.

Po przemówieniu starosty odbył się drugi występ - tym razem zaprezentował się zespół regionalny "Krzesany" z Cichego, który tak jak chór Adoramus, kilkakrotnie prezentował się przed publicznością zgromadzoną w sali szkoły muzycznej.

W drugiej części spotkania zostały wręczone Medale Pamiątkowe Podhala, dyplomy za sukcesy w systemie szkolnego współzawodnictwa sportowego i odznaka za zasługi w rozwoju sportu szkolnego (o tym w osobnym artykule).
Na koniec, jak co roku, starosta Faber w towarzystwie członków zarządu, przewodniczącego rady i zaproszonych gości, obsypali obficie obecnych owsem.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
podobno rusza maszyna08.01.2018, 08:08
Fachowcy z PiS - Jan Hamerski, Jan Lasyk, Julian Stopka .. Anna Paluch - zakrącili most w Knurowie .. zadłużyli szpital na 50 milinów ,, kasa nauczycielska na 635 tys. opróżniona i gdzie były służby ?
Dobrze ze Ziobro daje możliwość cofnięcia do tyłu spraw - podobno powiat pisze pozwy przeciw powyższym ludziom PiS
pzd07.01.2018, 18:51
Amber Gold Nowy Targ
Do Krzyska !!!07.01.2018, 14:25
Krzysiek , jak dla Ciebie rąbnięcie z publicznej puli ( bo napewno nie z kieszeni wykonawców ) ponad pół miliona to przykre ale mały problemik to uważaj żebyś w 2018 r nie zamienił się jak Twoi koledzy z PZD w Krzysztofa "F" zwłaszcza ze sprawa rozwojowa a wróbelki ćwierkają ze Robercik już sypie ! i podobno ludzie bedą w szoku ..
Ciepłe kluchy II06.01.2018, 19:47
"To chyba nasz ostatni taniec" Podhale ,Orawa i Spisz nigdy nie była pomarańczowa.
młodzian06.01.2018, 14:43
Starucha - ci najbardziej wartościowi wyjeżdżają, bo nie uśmiecha im się mało rozwojowa praca w urzędach. A innej tutaj brak.
ja06.01.2018, 11:32
Brawo Panie Starosto!
Kicia06.01.2018, 10:30
Ostania dla wielu...
Starucha05.01.2018, 22:12
Czy widzicie na zamieszczonych fotografiach ludzi młodych, tak przekrojowo chociażby? Najmłodszy to chyba Burmistrz Watycha. Czy wszyscy młodzi wyjechali? a jeśli nie to dlaczego brak ich reprezentacji. Coś szwankuje i nikt tego nie widzi. Obsadzili się na stołkach, myślą, że będą żyć wiecznie i tylko oni są zasłużeni.
tokisa05.01.2018, 21:49
Dlaczego wśród wyróżnionych nie ma nikogo z zarządu PZD? Nie zasługują na nagrody? Mam nadzieję, że niedługo dołączy do nich starosta.
ludzie doceniają05.01.2018, 21:41
@ dymisja---z komentarza widać ,że jesteś zwolennikiem starosty i podziwiasz jego dokonania.Starosta wymienił dorobek starostwa w 2017r
za które należą się mu podziękowania oraz tym wszystkim którzy
przyczynili się do sukcesu.
baciok@05.01.2018, 21:01
Do nick dymisja
Wszystko wyjaśniłeś. Starosta nadzoruje działalność Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu. I co tu dodać?
dymisja05.01.2018, 19:12
Pan Starosta najwyraźniej zagubił właściwą drogę i błądzi. Oto zakres jego obowiązków, za które bierze pełną odpowiedzialność (wypis pochodzi ze strony Powiatu nowotarskiego:
W ramach kierowania wyżej wymienionymi pionami, Starosta odpowiada za:

Nadzorowanie oraz ocenę pracy naczelników oraz pracowników biur włączonych do pionu.

Realizację kompetencji tożsamych z kompetencjami naczelnika określonymi w § 33 Regulaminu Organizacyjnego Starostwa, w odniesieniu do pracowników biur włączonych do pionu oraz pracowników zatrudnionych na stanowiskach samodzielnych.

Rozstrzyganie sporów kompetencyjnych pomiędzy komórkami włączonymi do pionu.

Nadzorowanie realizacji wszystkich zadań taktycznych i operacyjnych powiązanych z zadaniem strategicznym przypisanym do pionu.

Zgodne z prawem, poprawne merytorycznie, skuteczne i efektywne wykonywanie pracy przez podległych pracowników.

Jakość zarządzania w wydziałach przypisanych do pionu.

Cele strategiczne przypisane do pionu.

Zaplanowanie i wykonanie budżetu pionu, na który składają się budżety komórek organizacyjnych przypisanych do pionu.

Budżet zadania strategicznego, przypisanego do pionu.

Dbałość o użytkowany sprzęt i wyposażenie biurowe.

Starosta nadzoruje działalność Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.Jak zatem czytamy PZD podlegał bezpośredniemu nadzorowi tylko i wyłącznie jego osobie. This Is the End!
paragraf05.01.2018, 19:00
Pycha kroczy przed upadkiem! I za grosz pokory tylko buta wzmocniona partyjnym betonem posła Siarki z propagandą sukcesu jego rabiańskiego pupila Fabera - czarne jest przecież białe. Tylko Waniczek też się tłumaczył po pierwszym aresztowaniu pana K., że o niczym nie wiedział i nic nie widział. Ale smród.
Wydział GN05.01.2018, 18:57
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność
i tyle w temacie Panie Starosto
pol05.01.2018, 17:24
panie Faber pan za tych ludzi odpowiada i pan powinien ponieść konsekwencje pan ich zatrudnił i nadzorował.
aleja05.01.2018, 16:00
elita ze starostwa wygląda jakby im stołki do ciała przyrosły
rentgen*05.01.2018, 14:48
Jak widać jeden z politycznych lanserów Podhala nie zawiódł, ciekawe jakie dostanie miejsce na liście, bo przy poprzednich wyborach zarzucano mu zdradzenie PiS i przejscie do SP? Ech szkoda gadać. Brakuje jeszcze jednego lansera mniejszego pokroju, ale widocznie w gminie miał inne obowiązki...
baciok@05.01.2018, 14:41
Trudna i przykra sytuacja w PZD. Teraz tak się nazywa branie łapówek. Dowcipniś ten nasz Pan starosta. Mam pytanie do lepiej zorientowanych ..Kto z Zarządu Powiatu sprawował nadzór nad PZD" Tyle lat i i nie widział trudnej i przykrej sytuacji.
do nowoczesna05.01.2018, 14:27
Może Hanka szuka gwizdka?
Parasol ochronny05.01.2018, 14:22
Mimo przykrej sytuacji w PZD jest dobrze. (Czyt. dalej bierzmy łapowy) oh yea I,like THAT
Marynarz05.01.2018, 14:15
Świetnie się władza bawi na Titanicu i jest z siebie bardzo zadowolona. Nie długo Bal u starosty a do tańca zagra włodarzom w duecie ABW i CBA! Będzie ubaw po pachy!
nowoczesna05.01.2018, 13:43
A gdzie Hanka ? To w końcu jest PiS w tym Powiecie, czy go nie ma ? Musza z obcego Powiatu reprezentować do ugrupowanie ?
tadek05.01.2018, 13:21
Starostwo to szopkę cały rok przedstawia.
k05.01.2018, 12:36
Pani Bartuś to chyba pobłądziła. No chyba ze liczy na jesienne wybory i zmiany jakie PIS nam zafundował i szuka wyborców. Jak to ten starosta się potrafi chwalić .A to to zrobił a to tamto a tu znów sukces iiii trudna sytuacja. Bu ha ha ha. Łapówkarstwo panie starosto to nie trudna sytuacja to przestępstwo. Jest na to paragraf i całkiem spora odsiadka dla skazanego. Aresztowania wskazują na wieloletnia patologie która raczej rosła a nie malała pod skrzydłami starostwa. Tłumaczenia że pan starosta nic o braniu w łapę nie wiedział tez nie do końca mnie przekonują. Po to jest starosta żeby do takich sytuacji nie dopuszczać i nadzorować pracę podległych mu jednostek. Za tu mu płacimy. Trudno tu mówić o jakimkolwiek sukcesie w obliczu tak ogromnego tematu którym objęte jest śledztwo. A jakiekolwiek zabawy i bale są w takiej sytuacji nie na miejscu. Świętować nie ma czego .
:)05.01.2018, 12:20
ale stypa :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl