10.01.2018, 18:30 | czytano: 2873

"Gubałówka wczoraj, dziś, jutro" - konferencja

ZAKOPANE. W piątek 12 stycznia w Urzędzie Miasta rozpocznie się konferencja zatytułowana "Gubałówka wczoraj, dziś, jutro". Wydarzeniu patronuje Podhale24.
Zakopane ciągle jeszcze predestynuje do miana zimowej stolicy Polski. Składa się na ten tytuł zarówno długa tradycja sportów zimowych pod Giewontem, funkcjonowanie wielu obiektów sportowych, np. kompleks skoczni narciarskich, koleje - linowe, szynowe, krzesełkowe oraz istnienie tras narciarskich i snowboardowych. Ważnymi atutami dla podtrzymania tego zaszczytnego miana są pokolenia sportowców, którzy bądź się urodzili i szlifowali swoje talenty właśnie w Zakopanem, bądź w Tatrach zdobywali najwyższe laury w różnych konkurencjach sportów zimowych oraz rzesze turystów korzystających z uroków zimy, obiektów sportowych czy miejsc rekreacji.


Zakopane jako zimowa stolica Polski funkcjonuje jeszcze w świadomości społecznej i próbuje tę świadomość pielęgnować. Nie od dziś mówi się, że sport to zdrowie. Ale trzeba to powiedzenie uzupełnić tezą, że sport to również pieniądze i rozwój regionu. Pod Tatrami od wielu lat istnieje również turystyka górska i rekreacja prozdrowotna, które tworzą wspaniałą tkankę kulturową Zakopanego i całego Podhala opartą na synergii tego co góralskie, z tym co napływowe „ceperskie”.

W tym roku Stowarzyszenie Rozwoju Gubałówki, które zabiega o rozwój całego Pasma Gubałowskiego, organizuje konferencję zatytułowaną „Gubałówka – wczoraj, dziś, jutro”. W zamyśle jest to cykl spotkań poświęconych różnym aspektom funkcjonowania życia społecznego, tj. gospodarczego, sportowego i kulturowego w tym rejonie Gminy Zakopanego. W wydarzeniu jako prelegenci wystąpią regionaliści, historycy, sportowcy, działacze społeczni, przewodnicy, samorządowcy, którzy przedstawią zarówno aspekt historyczny funkcjonowania tej pięknej górskiej przestrzeni, przedstawią stan obecny tej ważnej części Zakopanego, jak również zaproponują swoją wizję rozwoju Pasma Gubałowskiego.

Mamy nadzieję, że z przyjemnością i zainteresowaniem w konferencji weźmiecie udział Państwo – mieszkańcy naszej gminy i Podhala oraz Państwo – turyści i goście z różnych stron Polski. Zapraszamy i czekamy. Wstęp wolny. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00 w sali obrad Urzędu Miasta Zakopanego, ulica Kościuszki 14. Serdecznie zapraszamy miłośników sportów zimowych i turystyki.

Zarząd SRG

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
12311.01.2018, 06:55
to juz nie jest Gubałówka
brunhilda10.01.2018, 21:48
Czar Gubałówki znikł ale za to są szpecące galerie ,brak parkingów i w ogóle wszystko jest nie tak szkoda ...
Partyzant10.01.2018, 20:03
Kiedyś to był piękny kurort, aż łezka się w oku kręci....Teraz to jak LasVegas i slamsy razem wzięte....
......10.01.2018, 19:28
Już dawno po Gubałówce.Tam ,,byrcy,,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl