12.01.2018, 15:12 | czytano: 3700

Maturzyści zatańczyli poloneza na Krupówkach (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
To już szósty rok kiedy uczniowie klas maturalnych z Zakopanego tańczą wspólnie poloneza na Krupówkach. W tegorocznym wzięło udział kilkuset uczniów. Niektórzy z nich przygotowali na ten dzień stroje karnawałowe.
Polonez dla uczniów to rozpoczęcie okresu balów studniówkowych, ale także jest to już ostatni dzwonek na rozpoczęcie przygotowań do egzaminu dojrzałości.
Życzenia maturzystom złożyli przedstawiciele władz powiatu, miasta oraz dyrektorzy zakopiańskich szkół, życząc im miedzy innymi udanych balów studniówkowych, powodzenia na maturach i połamania piór.

pk/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Enapokaz15.01.2018, 13:25
Tych dyrektorów już być nie powinno na stanowisku !
Gdzie kurator gdzie starosta jako organ prowadzący ?
Enapokaz15.01.2018, 13:24
Takie bzdury tylko w Zakopanem.
sawuawiwr13.01.2018, 19:30
@fobia:Nauczyciele mówią : brak wychowania to wina rodziców, z kolei rodzice mówią : dziecko w szkole pół dnia , to nauczyciele winni ,że ich nie wychowują . Wynika z tego ,że ulica wychowuje młodzież . Życie nie polega na umiejętności zatańczenia poloneza , czy innego już nowoczesnego wygibusa ,ale na innych ważniejszych sprawach i liczyłbym faktycznie na to by szkoła wychowywała i przekazywała wiedze , niekoniecznie taneczną , choć tą w ramach godzin pozalekcyjnych Tak jest na całym świecie , ale nie w Polsce , bo w Polsce brak jest nauczycieli którzy chcieliby cokolwiek zrobić bezinteresownie .Tacy jeszcze do niedawna byli ,ale skończyli się z rokiem 1989 .Teraz tylko kasa, kasa, kasa i niezadowolenie totalne . Dobrze ,że reforma trochę przerzedzi to towarzystwo .
milemari13.01.2018, 14:25
super! niech się młodzież bawi.. bardzo dobry pomysł. dziękujemy dyrekcji szkół..
Tomek13.01.2018, 10:53
Do a - a w co mieli się poubierać we fraki i suknie balowe? Przynajmiej umieją się bawić.
Do dobre wychowanie- Może i młodym i dzieciom brak wychowania ale od kogos się uczą chamstwa i arogancji. Nie mam nic do osób starzych ale wystarczy wsiąść do autobusu miejskiego.Ledwo zajedzie na przystanek a babka z dziadkiem zrywu dostają by miejsce zająć przejechac 1 przystanek. Nie mówiąc o tym , żę nie zrobią miesca kobiecie w ciąży czy z matce z dzieckiem- które płaci za bilet! I gdzie ta Kultura?!
fobia12.01.2018, 18:32
@dobre wychowanie - dobre wychowanie wynosi się z domu. ze szkoły masz wynieść wiedzę. faktem natomiast jest, że dziś nauczyciel nie jest żadnym autorytetem - bezstresowe wychowanie. Kiedyś funkcjonowało pojęcie "wychowawca" choć też było trudno o takiego dobrego. ja akurat miałem to szczęście - pozdrawiam Pani Lidio
dobre wychowanie12.01.2018, 16:38
To ,że tańczyć co nie co potrafią to widać , ale czy poza tańcem coś umieją , bo wydaje się ,że niewiele widząc to na ulicy i gdziekolwiek. Nawet miejsca ustąpić w miejscu publicznym osobie starszej ich psorzy nie nauczyli . Skandaliczne top nauczanie , ci nauczyciele i reszta , o której nie wspomnę . Gdzie dawne czasy ,że od tego zaczynano naukę - od dobrego wychowania , ale skoro sami nauczyciele tylko o strajkach myślą , to trudno się dziwić tej reszcie . To trzeba wieku.
a12.01.2018, 16:28
Tandeta i brak wyczucia! Przyzwolenie na szarganie tradycji, a dnem dna jest już zupełnie to ubieranie obcasów i spódnic przez chłopców!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl