14.01.2018, 13:52 | czytano: 3387

Koncert na dwa głosy operowe i orkiestrę (zdjęcia i filmiki)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Stwierdzenie, że Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej był udany - to za mało. Przekonali się o tym słuchacze zebrani w kościele pw. NSPJ.
Nowotarska orkiestra jest coraz lepsza i muzycy nie boją się wyzwań. Tym razem zaprosili do wspólnego koncertu jedną z najbardziej znanych i cenionych śpiewaczek operowych - Zofię Kilanowicz. Pochodząca z Nowego Targu sopranistka dała się poznać jako wykonawczyni trudnego repertuaru oratoryjno-kantatowego. Jej "specjalnością" są utwory barokowe i współczesne, ale także kompozycje Claudia Monteverdiego, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, czy Henry’ego Purcella. Przez dekadę była solistką Królewskiej Opery w Brukseli.
Gdy rozpoznano u niej stwardnienie rozsiane powiedziała, że będzie śpiewać na siedząco, bo "skoro śpiewała partie operowe wisząc głową w dół, to siedzenie na wózku i śpiewanie nie jest niczym trudnym".

Tym razem Zofia Kilanowicz wystąpiła w repertuarze przede wszystkim świątecznym.Towarzyszyła jej inna śpiewaczka operowa - Wiktoria Bisztyga, sopranistka współpracująca z krakowskim chórem Organum oraz zespołem instrumentalnym Ricercar, działającym przy Filharmonii Krakowskiej.

W programie koncertu nie zabrakło zarówno standardów światowych, jak i utworów klasycznych. Kapelmistrz Marcin Musiak, który wykonał m. in. piękną solówkę - dał się także poznać jako świetny dyrygent... publiczności. Zobaczcie jak poprowadził słuchaczy podczas Marsza Radeckiego.


Podczas koncertu zbierano pieniądze z przeznaczeniem na finansowanie kosztownego leczenia i rehabilitacji Zofii Kilanowicz.

s/ zdj. i filmy Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
zauroczona16.01.2018, 23:54
zyczenia dobrego Nowego Rku dla wszystkich artystow ,osobiscie moja ulubiona artystka jest Pani Blondynka ,ktora na codzien pracuje w biurze
zajmujacym sie podatkami od nieruchomosci UROCZA MILA KOMPETENTNA nie tylko w swoim fachu jak widac ,Pani Zofii zyczymy szczegonie wytrwalosci w rehabilitacji ,Madzi K P zycze aby Synus chowal sie zdrowo
Jeszcze raz wszystkiego dobrego i do zobaczenia za rok
Kola15.01.2018, 11:02
Koncert super! Z przyjemnością wybiorę się na kolejny!
Zadowolony14.01.2018, 20:37
Super nawet nie wiedziałem ze mamy taką orkiestrę w NT.
Ja miastowa14.01.2018, 20:36
Pani Zosi Kilanowicz życzę pogody ducha i wytrałości w rehabilitacji.
Orkiestrze Miejskiej składam podziękowania za radowanie serc nowotarżan, za szczytny cel ostatniego koncertu, za wszystkie piękne koncerty oraz życzę wielu sukcesów.
Klara14.01.2018, 19:25
Czekamy na następny koncert
d14.01.2018, 18:25
piękny koncert
Zobacz pełną wersję podhale24.pl