21.01.2018, 17:00 | czytano: 4328

Karnawałowy turniej tańca (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Przy wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach hali Gorce w sobotę wieczorem rozegrany został tradycyjny, dziewiąty z kolei Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego im. prof. Mariana Wieczystego. Jak podali organizatorzy, w tegorocznym turnieju wzięło udział czterdzieści par z całej Polski.
Nowotarski turniej ma swoją stałą publiczność. Na trybunach zasiadają zarówno ci, którzy mają już za sobą mniejsze lub większe epizody z tańcem towarzyskim, a także ci, którzy chcieliby rozpocząć z nim przygodę. A bakcyla połknąć bardzo łatwo. Wyprostowani, eleganccy mężczyźni - powabne, pięknie wystrojone kobiety. Taniec potrafi zmienić każdego. A umiejętności nabrane na kursach tańca procentują np. na weselach, gdzie ci, którzy potrafią zatańczyć, zawsze wzbudzają podziw wśród weselników.
W sobotę w Gorcach spotkać można było i tanecznych wyjadaczy, i debiutantów. Ale jak mówi Leszek Kusiak ze szkoły tańca HART z Nowego Targu, główny organizator turnieju, tu nie chodzi o rywalizację i miejsca, ale o dobrą zabawę. Bo taniec ma przynosić radość i emocje, a nie medale i puchary. Nowotarski turniej ma szczęście do prowadzących, bo mistrz tańca i konferansjer Grzegorz Gargula potrafi nie tylko ciekawie opowiadać o tańcu, ale i wciągać publiczność do zabawy i pierwszych kroków na parkiecie.

Przed nowotarską publicznością tancerze zaprezentowali się w tańcach towarzyskich i latynoamerykańskich takich jak jive, cha cha, rumba, walc, fokstrot czy tango. Zmaganiom przyglądał się m.in. wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek. Burmistrz Grzegorz Watycha i starosta powiatu Krzysztof Faber sprawowali honorowy patronat nad turniejem. Sponsorem strategicznym turnieju był Kegel Błażusiak, a organizatorami miasto Nowy Targ i szkoła tańca HART.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Obiektywny22.01.2018, 06:26
Brawo dla par z Nowego Targu, nareszcie ekipa jak się patrzy. Miło było popatrzeć i widać ,że jest potencjał.
majka21.01.2018, 19:10
Ja tańczyć nie umiem,ale popatrzeć zawsze fajnie,czemu nie?
Alicja21.01.2018, 17:10
Kolejna piękna impreza, gratulacje , tak dalej Leszku. !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl