22.01.2018, 17:30 | czytano: 6411

Fiakrzy zablokowali wjazd busom do Kuźnic

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Blokadą drogi fiakrzy zaczęli walczyć z konkurencją wożącą turystów pod dolną stację kolei na Kasprowy Wierch. Po interwencji funkcjonariuszy Straży Parku drogę odblokowano.
Fiakrzy wożący turystów z ul. Karłowicza do Kuźnic postanowili walczyć z konkurencyjnymi taxi – busami, które zdaniem górali łamią prawo. W tym celu na kilkanaście minut zablokowali przejazd nie tylko busom, ale wszystkim kierowcom, którzy chcieli przejechać do Kuźnic. Jako pierwsi na miejscu blokady zjawili się funkcjonariusze Straży Parku.
– Zostaliśmy wezwani, bo pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie mogli dostać się do pracy. Droga była zablokowana i przyjechaliśmy ją udrożnić – mówi Edward Wlazło, komendant Straży Parku i dodaje, że taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz.

Fiakrzy zastosowali się do poleceń funkcjonariuszy i odstąpili od blokowania przejazdu. Nie zamierzają jednak rezygnować z walki o klienta.

– My nie stoimy po chodnikach i parkingach, tylko w wyznaczonych miejscach. Busiarze korzystają z tej sytuacji i w ramach nieeleganckiej konkurencji podbierają gości fiakrom – tłumaczył zachowanie górali Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan o/Zakopane.

Konflikt pomiędzy kierowcami taxi - busów, a fiakrami powstał w momencie, gdy kierowcy zaczęli zabierać turystów z parkingów, co zdaniem górali jest niezgodne z prawem. Chcą oni złożyć skargę do urzędu miasta, że na parkingach prowadzona jest działalność niezgodna z przeznaczeniem terenu.
Problem mogą mieć także sami fiakrzy, którzy postanowili uniemożliwić przejazd kierowcom taxi - busów. Blokowanie przejazdu jest wykroczeniem, za które grozi mandat, a w razie odmowy przyjęcia sprawa trafia do sądu.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
$23.01.2018, 11:12
Górale powołują się na prawo/ Bu ha ha ha./ Może by tak zaczęli wydawać bilety za te swoje usługi bo z tego co wiem wsiadając do busa bilet dostajesz a od fiakra to najwyżej wiązkę wyzwisk jakbyś poprosił o bilet.
normal23.01.2018, 07:49
Spraw prosta - wyjazd busem do Kuźnic około 7 zł od osoby, wyjazd konnym zaprzęgiem około 50 zł za bryczkę. I jeszcze musisz sobie załatwić komplet bo z jedną osoba pojadą ale za 50 zł a do busa sami kompletują turystów. pazerność Zakopiańczyków sięga zenitu. Niedługo będą blokować chodniki tym co idą pieszo bo nie dadzą im zarobić.
abc22.01.2018, 20:42
burd.. i tyle.
w zakopcy wszystko możliwe.
dojdzie do rękoczynów, a tak a pro po kasy - to o jakiej kasie musimy mówić jak dochodzi do takich incydentów?
frytka22.01.2018, 19:30
dla taksowek są postoje a taki bałagan jak robią oni to tylko w zakopanem
Wojtek22.01.2018, 18:57
To fiakrzy, blokujcie teraz tory PKP, bo pociągi zabierają wam turystów do Krakowa, Warszawy i dalej.
ja22.01.2018, 17:36
jaka to musi być kasa że tak zaciekle wszyscy walcza o klienta .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl