11.02.2018, 12:49 | czytano: 2620

Serce od Hospicjum, serce dla Hospicjum (zdjęcia)

zdj. organizatora
W sobotę na nowotarskim rynku spotkali się uczniowie, studenci, nauczyciele by uczestniczyć w Ogólnopolskiej akcji Serce od Hospicjum. Celem było zachęcanie ludzi do przekazywania 1% na rzecz Małopolskiego Hospicjum oraz zwrócenie uwagi i promowanie Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie chorych Dzieci działającego przy Hospicjum.
Wydarzenie rozpoczęło się od wypuszczenia w niebo czerwonych baloników w kształcie serc, by wyrazić solidarność z podopiecznymi z MHD w Krakowie.
Potem wolontariusze z I LO im. S. Goszczyńskiego, ZSTIP im. S. Staszica oraz z Szkoły Podstawowej w Jurgowie i Rzepisk rozdali mieszkańcom Podhala ponad 2 tysiące papierowych serduszek.

Organizatorem nowotarskiej edycji akcji Serce od Hospicjum był po raz czwarty - Szkolny Wolontariat Młodzieżowym działający przy I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu oraz Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

opr. s/
komentarze
GÓRALL11.02.2018, 15:41
Bardzo pozytywna inicjatywa która w szczególny serdeczny sposób pokazała że uczniowie angażują się w chęć niesienia pomocy dla potrzebujących,aby tak dalej!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl