20.02.2018, 22:30 | czytano: 2142

Zakopane wdraża system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją

UM Zakopane
W zakopiańskim Urzędzie Miasta Zakopane trwa dwudniowe szkolenie prezentujące system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, który zostanie tu wkrótce wdrożony.
Zakopiański urząd będzie na nim pracował jako pierwszy samorząd w Małopolsce. Docelowo - większość spraw prowadzona będzie elektronicznie, co wiąże się z takimi korzyściami jak: usprawnienie pracy urzędu, większa transparentność, a także oszczędności związane ze zmniejszeniem ilości dokumentów papierowych.


Szkolenie prowadzą pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego: Dyrektor Biura Informatyki i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych Mariusz Madejczyk, Kierownik Oddziału Obsługi i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych oraz Szkoleń i Starszy Specjalista Kamil Jelski.System powstał w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w 2011r., a dzięki współpracy Wojewody Podlaskiego z innymi wojewodami, z ministerstwami i urzędami centralnymi - został z sukcesem wdrożony w kolejnych urzędach wojewódzkich, w podległej administracji zespolonej oraz urzędach centralnych administracji rządowej RP. W 2015 r. trafił także do samorządów. Obecnie korzysta z niego blisko 65 tys. użytkowników. W urzędach, w których system EZD PUW funkcjonuje już jako podstawowy, sprawy prowadzone są wyłącznie w postaci elektronicznej. Docelowo system w ten sposób działał będzie także w zakopiańskim urzędzie.


Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula podpisał umowę dotyczącą partnerstwa i przekazania systemu bezpośrednio z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim. Cały proces odbywa się bezpłatnie, na zasadach niekomercyjnych, przy wykorzystaniu osób zatrudnionych w poszczególnych urzędach, we współpracy z zespołem Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

źródło: UM Zakopane, opr.s/
komentarze
józek21.02.2018, 20:42
pracowałem 15 lat temu w Krakowie w dużej firmie i mieliśmy elektroniczny system obiegu dokumentów a tu goście się podniecają że takie coś wdrażają, wójtowie, burmistrzowie i wszyscy inni urzędnicy są po prostu 10 lat za "murzynami", w normalnej firmie by ich nikt nie trzymał nawet przez miesiąc tylko wywalił na zbity ...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl