21.03.2018, 10:10 | czytano: 2221

Załóż dziś skarpetki nie do pary

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. W ten wyjątkowy dzień Grupa Wsparcia dla Rodziców dzieci z Zespołem Downa działająca w Nowym Targu zachęca do założenia dwóch kolorowych skarpetek nie do pary.
Mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Pokażcie, że integrujecie się z osobami z Zespołem Downa. Zapraszamy do zrobienia zdjęcia i wstawieniu go w wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/164683277522298/
Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niepowtarzalności, która nie zawsze akceptowana jest przez ludzi.
Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z Zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy (inna nazwa wady to trisomia 21).

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest pod patronatem ONZ. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl