02.04.2018, 10:22 | czytano: 10123

Zabójca nie żyje - śledztwo umorzone

Rejonowa w Nowym Targu prawomocnie umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa Grażyny W. przy ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu w grudniu 2016 roku.
13 marca 2016 roku mąż zamordowanej kobiety wrócił z wyjazdu służbowego. Nie mógł dostać się do zamkniętego mieszkania. Było to dziwne, bo w domu czekać mieli na niego syn i żona. Do budynku udało się wejść dopiero po wybiciu szyby. W środku były zakrwawione zwłoki 59-letniej żony mężczyzny z raną głowy. Nie było śladów włamania, nic też nie zginęło z mieszkania.
Tego samego dnia około południa na zakopiance w Chabówce, przy granicy z Rdzawką, doszło do wypadku. Samochód osobowy zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka tirem. Kierowca osobówki zginął na miejscu. Za kierownicą auta, z którego zostały tylko szczątki, siedział 31-letni syn zamordowanej kobiety.

Prokuratura od początku przypuszczała, że to 31-letni syn zamordował matkę. Mężczyzna miał problemy natury psychicznej, a morderstwo było elementem samobójstwa rozszerzonego. Śledztwo potwierdziło, że to 31-latek zamordował matkę zadając jej szereg silnych uderzeń w głowę metalowym młotkiem, które spowodowały rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe skutkujące zgonem. Zaraz potem 31-latek zamknął mieszkanie, wsiadł w samochód i popełnił samobójstwo wjeżdżając pod ciężarówkę.

r/
komentarze
ehh02.04.2018, 12:47
..i ustalenie tak oczywistych faktów zajęło prokuraturze ponad rok... Brawo wy :-/ Jeszcze parę faktów jest związanych z "praca" prokuratury w tym wypadku, ale tym to już "Sprawa dla reportera" powinna się zająć...
piguła02.04.2018, 10:28
Znawcy,wypowiadać się...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl