02.04.2018, 12:48 | czytano: 5284

Protest na Orawie przyniósł skutek

Arch. Podhale24.pl
Urząd Gminy Jabłonka poinformował, że wspólny sprzeciw orawsko-podhalańskich samorządów wobec utworzenia dwóch parków krajobrazowych w rejonie Czarnego Dunajca i Jabłonki, przyniósł skutek.
Przypomnijmy, iż w listopadzie ub.r. wójtowie ośmiu gmin podpisali się pod rezolucją, w której sprzeciwili się utworzeniu parków krajobrazowych Pasma Policy i Torfowisk Orawskich. Jabłonka, Czarny Dunajec, Raba Wyżna, Jordanów, Bystra Sidzina, Zawoja i Maków Podhalański - te gminy położone w przeważającej większości wokół Babiej Góry, były przeciwne zapisom w projekcie Planu Zagospodarowania Przestrzennego Małopolski, w którym pojawiły się zapisy o utworzeniu dwóch parków krajobrazowych, które swoim zasięgiem miały wkraczać na tereny większości z nich.


Głos z Orawy został usłyszany. "Nasza wspólna inicjatywa przyniosła skutek. W naszych gminach nie wprowadzono do planu zagospodarowania przestrzennego Województwa Małopolskiego Parków Krajobrazowych i przywrócono do planu obwodnicę Rabka - Chyżne jak również południową obwodnicę Jabłonki - droga 957" - poinformował Urząd Gminy w Jabłonce. "Dziękuje bardzo wszystkim parlamentarzystom, samorządowcom, radnym, działaczom społecznym a zwłaszcza wszystkim uczestnikom forum, dzięki którym ta rezolucja została uznana przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Dziękujemy Zarządowi oraz Radnym Sejmiku Małopolskiego za gospodarskie podejście do problemu. Przyjęcie naszych postulatów to bardzo ważna informacja dla rozwoju naszego regionu."

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
noga02.04.2018, 20:31
Bardzo dobra informacja!
Były mieszkaniec Koniówki02.04.2018, 18:38
Szkoda. Kiedyś za nasze nieprzemyślane decyzje będą cierpieć nasze dzieci, które oprócz betonu, asfaltu i sztucznych ogrodów nie bardzo będą wiedziały co to naturalne środowisko.
BBQ02.04.2018, 17:37
Szkoda :( parki powinny powstać
normalny02.04.2018, 17:22
DO "bxd" - dla kogo te brawa.Dla tego PO-wca zupełnie oderwanego od rzeczywistości zapatrzonego tylko w swój wątpliwy geniusz i własne korzyści,który umiał tylko tyle powiedzieć ,że w jego przekonaniu to dobre rozwiązania.A NIC W TYM PLANIE DOBREGO DLA GMIN BABIOGÓRSKICH NIE BYŁO I NIE JEST. Takich powinno sie odsuwać od razu z jakichkolwiek działań w życiu społecznym.
szyszkownik02.04.2018, 14:25
Jest się z czego cieszyć:(
ocenka z Krakowa02.04.2018, 13:34
tak burza w szklance wody wytworzona przez wójta Jabłonki - chyba Antoni Karlak - który wykupił grunty a teraz chcą mu tam drogę robić ?
bxd02.04.2018, 13:01
Ciekawe kiedy te obwodnice powstaną, bo w planach to mogą sobie być przez następnych kilkadziesiąt lat. Podziwiam przedstawiciela Marszałka, który przyjechał na spotkanie w Jabłonce. Był chyba sam (nie liczę radnych wojewódzkich różnych opcji politycznych z tego okręgu), ale dał radę. Brawa dla Niego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl