11.04.2018, 10:09 | czytano: 11132

Bus do Nowego Targu zarył w pole (zdjęcia)

Do wypadku doszło rano na granicy Raby Wyżnej i Spytkowic. Z ustaleń policji wynika, że kierowca busa pasażerskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał pod jadący drogą krajową nr 7 samochód vw golf.
Miało to miejsce na skrzyżowaniu "Chyżnianki" z drogami do Raby i Skawy. W wyniku zderzenia bus wypadł z drogi i zjechał po skarpie w pola. Kierowcy nic się nie stało. Karetka zabrała natomiast do szpitala kierującą golfem kobietę, mieszkankę Skawy.
r/ zdjęcia Jacek
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
szyderca12.04.2018, 08:27
Czytając wasze wypociny,można się ubawić po pachy.Weźcie się za coś innego,pisanie nie jest waszą najmocniejszą stroną.
cycero11.04.2018, 21:53
Kto teraz w powiecie weźmie odpowiedzialność za A - zlikwidowanie PKS, B - zlikwidowanie kursów lokalnych linii PKP w kierunku na Rabę i Spytkowice właśnie? Transport publiczny nie jest gorszy, a lepszy właśnie! Coraz więcej wielkich miast świata przywraca bezpłatną dla mieszkańców komunikację publiczną. To tylko "w Polsce, czyli nigdzie" (sic) wszystko nam organizują na odwrót i w sprzeczności z resztą świata. Takie busiki to mogą być wypuszczane na drogi w sytuacjach wyjątkowych, natomiast one nie mogą stanowić podstawy regularnego połączenia między miejscowościami w cywilizowanym kraju w 21 wieku!
zyx11.04.2018, 20:43
@ xyz

Kierowcy busów wcale nie są tak niewinni jak piszesz. W Szczawnicy jest "busiarz" który podczas kursu di Nowego Targu wypala 1/3 paczki papierosów,wydaje resztę jadąc samochodem,rozmawia przez telefon a jak nie rozmawia to podczas jazdy sms-y pisze a wydając resztę jak mu kasa upadnie na podłogę to jeszcze schyla się i ją podnosi. Wszyscy go znają więc nie jest to wymysł.
rabczanin11.04.2018, 20:27
Połowa kierowcą tej firmy to ignoranci którzy uważają się panami szos, a już najbardziej wykurzające jest palenie papierosów przez tych pseudo kierowców podczas jazdy, ale czego oczekiwać od kierowców kiedy ich szef robi to samo
...11.04.2018, 20:14
Wyprzedzanie na skrzyżowaniu(kierowniczka golfa) samochodu skręcającego z głównej drogi i wjechanie w prawidłowo wyjeżdżający bus to jest teraz wina kierowcy busa? No gratuluję "ustaleń" :DDD
miejscowy11.04.2018, 14:11
Mam nadzieje, ze xyz nie pisał tego komentarza podczas przewozu ludzi. Z telefonami kierowcy busów maja też poważny problem.
kap11.04.2018, 14:07
xyz - musisz doszkolic sie przepisach, bo taki wyjazd z przystanku to jest wymuszenie pierwszenstwa! a to ze nalezy umożliwić wyjazd z zatoki autobusowi to inna sprawa ale jak jesteś kierowca busa to nie wpychaj się na sile bo przewozisz ludzi i ponosisz odpowiedzialność za ich bezpieczny transport. Jeśli jesteś innego zdania to jak najszybciej zmien fach,zanim komuś krzywdę zrobisz.
xyz11.04.2018, 13:09
Najlepiej jest szkalować kierowców busów ale każdy na przystanek to na styk przychodzi albo dobiega póżniej panie kierowco można szybciej bo do pracy się spóżnimy pomimo to że wcześniej można dojechać bez stresu . Poruszająć kolejny temat to w obszarze zabudowanym pierwszeństwo ma autobus który z przystanku włącza się do ruchu, mało który kierujący z osobówek do tego się stosuje . Nie wypisujcie głupot na kierowców busów ponieważ to jest praca niewdzięczna i odpowiedzialna
Ja11.04.2018, 11:06
Busiści to największe cwaniaki na drogach jeżdżą jak chcą wymuszają gdzie popadnie a na dodatek wszędzie dla nich jest przystanek.Jeden z drugim włącza kierunek i wymusza nie patrząc czy ktoś nadjeżdża z tyłu czy nie !Mało tego jedzie jeden cymbał z drugim i nie patrzy na drogę tylko liczy za bilety co powinien robić na przystanku ! a co gorsza gada przez telefon !
Szwagier11.04.2018, 10:40
Szwagier wyklepie.
Mati11.04.2018, 10:39
I dobrze mu tak. Panów z tych busów kierowcami bym nie nazwał, wciskają się na siłę, myślą że są Panami na drodze, już jednego z busa wywlekłem za zajechanie drogi. Powiedziałem sobie że wszystkie filmiki z ich wyczynami nagram i będę sukcesywnie wysyłał na policję. Nie tylko Panów od tego przewoźnika ale Panów z Orawy także. Nie pozdrawiam ;)
pająk11.04.2018, 10:31
Mimo to że Pani w golfie czy kierowniczce Golfa się nic nie stało szczęście,brawo.Ale...... Na drodze myśli się i za innych też,tego na ,,prawko,, niestety nie uczą teraz. (instrruktorka,instruktor,lat dwadzieścia pare,teoretycy wykształcenie średnie :( ,zero praktyki(70 lat temu lepiej kamikadze w Japoni szkolili).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl