13.04.2018, 14:32 | czytano: 4005

Ksiądz patronem szkoły

Pienińska Szkoła Zawodowa w Szczawnicy objęła za patrona ks. Franciszka Blachnickiego.
Uroczysta msza święta z tej okazji odbyła się w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku, a celebrował ją ks. biskup Stanisław Salaterski. Podczas mszy nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły. Uczniowie i rodzice uczestniczyli w uroczystości, angażując się w jej uświetnienie.
Po uroczystościach w kościele dalsza część odbyła się w szkole, podczas której dyrektor Renata Kubik przedstawiła postać nowego patrona a uczniowie zaprezentowali okolicznościowe przedstawienie.

Odsłonięcia pamiątkowej tablicy pamiątkowej dokonał burmistrz Grzegorz Niezgoda wspólnie z ks. biskupem oraz dyrektorem szkoły.Wybór ks. Franciszka Blachnickiego na patrona szkoły nie był przypadkowy. Młodzież potrzebuje doskonałego autorytetu, patrona, który wskaże im drogę do przykładnego życia, a taką mocną postacią, wielkim duszpasterzem, wspaniałym przewodnikiem ludzi do Boga i twórcą Ruchu Światło – Życie, był ks. Franciszek Blachnicki, który wychowywał młodzież i dorosłych w duchu patriotyzmu, moralności i odpowiedzialności, oraz poczuciu wspólnoty. Na uwagę zasługuje również fakt, że była to postać mocno związana z Pieninami.


Źródło: szkoła, oprac. r/
zobacz także
komentarze
góralka14.04.2018, 08:19
Piękny Patron! Gratulacje!
cycero13.04.2018, 22:54
Na ile lat nazwano tak tę szkołę imieniem księdza? Pytam specjalnie, bo niegdyś w Szczawnicy na parę lat z wielką pompą największej wówczas szkole w Szczawnicy nadano imię Jana Wiktora, po czym szybciutko i cichaczem musiano je zamieniać na Tischnera bodajże, bo przyszedł nowy reżim. Z jednej skrajności w drugą skrajność. A bodaj najlepszy szyld dla jakiejkolwiek polskiej szkoły non stop leży odłogiem: Marie Curie Skłodowska!!! Kobieta, naukowiec, znana na całym świecie, nie wzbudza kontrowersji, osoba z której młodzi Polacy o technicznym nastawieniu powinni być dumni.
jasiek13.04.2018, 20:52
Dyrektor PIS współdziała z PO.Ciekawe?
pytanie13.04.2018, 17:29
Szkoła prywatna działająca przy OHP w Szczawnicy
następny pieniński ryzyk ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl