19.04.2018, 17:00 | czytano: 2349

Nowa sala w Domu Ludowym i nowa wystawa (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Bukowinie Tarzańskiej została otwarta wystawa wieńcząca mikroprojekt „Zachowanie dziedzictwa Górali na pograniczu polsko-słowackim”.
Wystawa prezentuje archiwalne fotografie prezentujące kulturę Podtatrza oraz zdjęcia z bieżącej działalności zespołów regionalnych z Bukowiny Tatrzańskiej i Ždiaru. Zadanie obejmowało także, modernizację poddasza Domu Ludowego.
Uroczystość otworzył dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” Bartłomiej Koszarek, który przywitał przybyłych gości, a w szczególności starostę Obec Ždiar na Słowacji Pavola Bekeśa, wójta gminy Bukowina Tatrzańska Stanisława Łukaszczyka oraz licznie zgromadzonych przyjaciół Domu Ludowego. Wydarzenie uświetnili swoimi występami członkowie dziecięcego zespołu „Ždiaranczek” ze Ždiaru oraz „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej.

Wystawę można będzie oglądać w nowo otwartej sali Domu Ludowego do końca czerwca.

Projekt został dofinansowany dzięki pozyskanym środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Źródło: Bukowiańskie Centrum Kultury, zdj. Paweł Budz
komentarze
Kolega Gumczasa20.04.2018, 06:29
O proszę da się, da. A u Nas w Łapsach wiecnie ino że nie można, nie ma skąd.....itp. Kuba weź się w końcu ogarnij, bo obiecołeś dobrom zmianę, a jest bez zmiany.....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl