27.04.2018, 12:00 | czytano: 2768

Rabka-Zdrój będzie mieć wodny plac zabaw

O takiej atrakcji marzy wiele miast i gmin turystycznych w naszym regionie, a będzie ją mieć Rabka-Zdrój.
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na budowę wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym. Inwestycja ma się zacząć na wiosnę, a zakończyć jesienią. Z placu zabaw można będzie więc korzystać latem przyszłego roku.
Wodny plac zabaw będzie miejscem rekreacji, zabawy i wypoczynku podczas upalnych dni. Można z góry założyć, że będzie cieszył się ogromna popularnością wśród dzieci, które przecież uwielbiają pluskać się w wodzie. Dowodem na to są m.in. fontanny na Rynku w Nowym Targu.

Rabczański wodny plac zabaw będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Plac będzie tworzyć kilka fontann i natrysków. W otoczeniu powstaną skalne murki i siedziska.

Na załączonym zdjęciu pierwotna wizualizacja wodnego placu zabaw.

r/
zobacz także
komentarze
do Zocha i P05.05.2018, 10:37
A to jakiś zakaz jest i nie możecie się podłączyć do wodociągów miejskich? Z tego co wiem to każdy może to zrobić. Burmistrz nie jest od tego żeby wam dogadzać na koszt miasta. Zapłać i się podłącz. Proste.
P29.04.2018, 21:46
@pierdzistołek
Widać, jakie wziąłeś pseudo, tyle wiesz. Właśnie o to chodzi, że w wielu miejscach Rabki nie ma miejskiego wodociągu i nie ma możliwości podłączenia się do niego, nawet za opłatą. Powstawały nawet komitety osiedlowe i deklaracje partycypacji mieszkańców w kosztach doprowadzenia wody na osiedle, ale dla władz i ZWiK ważniejsze są wodotryski w parku... Właśnie o to chodzi w tych postach, przyjacielu.
pierdzistolek28.04.2018, 01:24
Podłączcie się do miejskiego wodociągu,kto wam broni...
Zocha27.04.2018, 21:45
Bzdura. Już teraz w sobotę i niedzielę w parku jest tłok. Żadna przyjemność tam spacerować. Może wreszcie w Rabce zacznie działać burmistrz by były takie luksusy jak bieżąca woda i kanalizacja we wszystkich domach. Niektórzy powiedzą, że to fanaberia w XXI w. - dlatego niewiele robią, by to zmienić. Później może trasy rowerowe. ZDECYDOWANE NIE dla kolejnych inwestycji w parku!!!!!!!!!!!!
P27.04.2018, 21:04
A nie warto by zacząć od wodociągów na wszystkie osiedla? XXI wiek, a ludzie wody bieżącej latem nie mają. Skandal. Ale widać wodny plac zabaw ważniejszy...
@27.04.2018, 12:49
Takie piękne uzdrowisko. lokalizacja na trasie Kraków-Zakopane. A takie zaniedbane. Zabytkowe piękne will zdewastowane przez lokatorów socjalnych albo pustostany w stanie zawalenia. NFZ też zapuścił podległe mu budynki . Po za parkiem zdrojowym atrakcji zero. Rzecz nie do pomyślenia ale Rabka choć uzdrowisko w górach NIE MA WYCIĄGU narciarskiego. !!!!!!!
Rosół27.04.2018, 12:03
Miał być w Niedzicy taki wodny plac zabaw, ale Panujący ze Swoimi Giermkami, albo Giermkowie z Panującym się sprzeciwili. Bo Przecie On obcy jest....... byle do listopada i żegnaj Misiu Puchatku.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl