03.05.2018, 13:34 | czytano: 3089

Apelują o godziwe życie dla niepełnosprawnych

Rada Powiatu Nowotarskiego przyjęła rezolucję w sprawie zapewnienia osobom z niepełnosprawnością godziwych warunków egzystencji.
Radni powiatowi "kierując się obowiązkiem moralnym, powinnością chrześcijańską i samorządową", napisali do rządu, żeby zapewnił osobom niepełnosprawnym godziwe warunki do życia. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie pomocy finansowej dla osób, które nie potrafią się same o siebie zatroszczyć. Zaapelowali też do parlamentarzystów z powiatu nowotarskiego, aby byli ambasadorami tej sprawy.
Do rezolucji dołączone zostało pismo z postulatami, jakie stawiają organizacje pozarządowe zajmujące się opieką nad osobami niepełnosprawnymi w powiecie nowotarskich. Pierwszy z nich to konieczność zapewnienia osobom całkowicie niesamodzielnym kilkugodzinnego pobytu w placówce, w której otrzymałby pomoc, co pozwoliłoby również odpocząć ich opiekunom. Kolejne dotyczą m.in. wsparcia przy poprawie bazy lokalowej dla organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, wsparcie finansowe dla ich działalności ze strony państwa oraz podwyżkę zarobków.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
można patrzeć,a nie zobaczyć06.05.2018, 18:39
@widzieć biedę. Wpłynęła skarga.I to wprost do starosty.Załatwił sprawę natychmiast, bo zobaczył przekroczenie podstawowych przepisów prawa.Przy okazji wyjaśnił pewne koneksje rodzinno-towarzyskie.Jak domniemywam, to właśnie one były przyczyną niezgodnego z prawem, a przy tym nieuprzejmego(eufemistycznie rzecz ujmując) postępowania pracowników PCPR.Widząc ich "empatię inaczej" i mając wcześniejsze doświadczenia z szefostwem, petent pominął nawet kierownictwo PCPR.A co do środków,jeżeli te które są pracownicy wykorzystują z takim samym talentem,jak załatwiali moje sprawy, to i przydzielenie PCPR bajkowego Sezamu będzie niewystarczające.
widzieć biedę05.05.2018, 22:49
@ Jeremiasz.PCPR działa dobrze,nie wpłynęła na przestrzeni kilku lat żadna
skarga na cokolwiek co wiąże się z realizacją zadań przez dyrekcje i zespół
pracowniczy.Na obecne potrzeby PCPR dysponuje niewystarczającymi środkami finansowymi,co świadczy,że Rezolucja jest zasadna.
Jeremiasz04.05.2018, 23:44
"kierując się obowiązkiem moralnym, powinnością chrześcijańską" powiem wam,radni powiatu nowotarskiego: popatrzcie,co się dzieje i jak działa podległy wam PCPR, i to już od wielu lat.Zacznijcie od własnego podwórka."kierując się obowiązkiem moralnym, powinnością chrześcijańską" przypomnę wam; "Oczy Pana nad dziesięć tysięcy słońc jaśniejsze."
yhy04.05.2018, 12:02
wk.....y, piłeś nie pisz....
pic na wodę fotomontaż04.05.2018, 11:20
Niech się lepiej zajmą swoim podwórkiem. W ośrodku pomocy społecznej /podległym miastu/ jest całkiem sporo niepełnosprawnych ,strych ,schorowanych ludzi. Może by się tak zająć polepszeniem ich warunków bytowania bo tzw. opiekunki środowiskowe które trafiają do tych ludzi w ramach opieki jaką zapewnia im państwo to kpina.
rynkowy04.05.2018, 11:10
Szanowni radni,jest to bardzo chwalebne ze pochylacie się nad losem ludzi z jakimiś tam ograniczeniami..myślę jednak ze to zbliżające się wybory samorządowe nasunęły wam ten pomysł...aby zrozumieć na prawdę potrzeby tych OBYWATELI,na jeden dzień w roku przesiądź się na wózki inwalidzki i spróbujcie zrobić np. zakupy i t p...ja prawie od 30 lat prowadzę usługi w rynku i wyznaczając strefę płatnego parkowania pozbawiliście mnie dogodnego miejsca na mój pojazd inwalidzki i mimo moich próśb urząd nie jest w stanie mi pomoc...pozdrawiam radnych
popieram03.05.2018, 19:56
Tak powinno być-przez samorząd, mieszkańcy za pośrednictwem radnych
rozmawiają z władzą państwową.Rezolucja na czasie,gdyż sprawa jest bardzo ważna.
ocenka z Krakowa03.05.2018, 15:46
Brawo powiat - sale gimnastyczne powstają co 2 lata w szkołach powiatu ( 7 nowych sal mają)
inni nie mają tekiego szczęścia
szkoła specjalna zmieniła się nie do poznania i wkótce będą mieć salę jak znam zycie i aktywność tych radnych
nie zadłużyli szpitala na 50 milionów a wrecz przeciwnie dziś szpital nie ma długu
ludzie PiS rządzący powiatem -- J.Lasyk, J.Hamerski, A.Paluch...- nie dbali tak o szkoły
wk.....y03.05.2018, 14:57
Hahaha - odremontowali se internat - dzieci wywalili gdzieś do szpitala [ zeby mieli blizej do kultury] a w szpitalu zrobili kaplice za miliony tylko zapomnieli o drzwiach otwieranych na fotokomurkę, a do chirurga zwykle nie chodzą pełnosprawni ludzie. Rozgonić tych hipokrytów wraz z derektorem Wierzbą!
Ciekawski03.05.2018, 13:48
Szkola specjalna w NT istnieje od ponad 40lat i do dzis nie doczekala sie sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami do rehabilitacji...wywaliliscie kilka lat temu mlodziez z bursy na szpital by sobie urzadzic palac. Teraz dla tych dzieci za ponad 5mln wybudowaliscie nowy budynek przy szkole specjalnej zamaist wyczekiwanej sali gimnastycznej z zapleczem. Wiecej nie ma sensu pisac...najpierw spojzcie na swoje podworko!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl