08.05.2018, 10:16 | czytano: 4210

Dobra wiadomość dla strażaków

Fot. Piotr Kuczaj
Ponice były gospodarzem obchodów Dnia Strażaka w gminie Rabka-Zdrój. Podczas uroczystości strażacy usłyszeli ważną deklarację z ust burmistrz Ewy Przybyło
Poinformowała ona, że wszystkie grunty konieczne do rozpoczęcia budowy nowej remizy OSP w Ponicach zostały już nabyte. - Teraz czas na Ponice. Budujemy remizę - ogłosiła. Dodajmy, iż to ostatnia wieś, w której nie rozpoczęła się jeszcze budowa nowej siedziby dla strażaków. W ubiegłym roku oddano do użytku remizę w Chabówce, trwa też budowa remizy w Rdzawce. OSP w Rabce-Zdroju nie ma remizy, bo nie prowadzi działalności bojowej, a jedynie orkiestrę dętą, z uwagi na fakt, że w mieście działa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.
W uroczystościach w Ponicach wziął udział m.in. poseł Edward Siarka, prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP. - Państwo Polskie bez wsparcia ze strony strażaków ochotników nie jest w stanie skutecznie nieść pomocy - podkreślił.

Jednym z głównym punktów uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Złotymi Medalami „Za zasługi dla pożarnictwa” zostali odznaczeni dh Czesław Rapacz i dh Andrzej Nawara. Srebrne Medale „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali dh Andrzej Groński i dh Grzegorz Nawara, a brązowe - dh Marcin Iskrzycki, dh Szymon Skawski, dh Krzysztof Biernat i dh Przemysław Gierak.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
Zobacz pełną wersję podhale24.pl