08.05.2018, 20:50 | czytano: 7503

Burmistrz reaguje na list mieszkańca w sprawie Nowotarskiej Strefy Relaksu

"W odpowiedzi na Pana pismo informuję, że Urząd Miasta nie miał wpływu na treści przedstawione przez wnioskodawców do Budżetu Obywatelskiego zarówno w samym wniosku do Budżetu jak i materiałów przygotowanych i prezentowanych przez wnioskodawców na stronach internetowych" - pisze w odpowiedzi na list nowotarżanina, Grzegorz Watycha.
Dwa dni temu opublikowaliśmy list otwarty od mieszkańca Miasta, w którym autor zastanawia się nad różnicami między projektem, a tym co zostało zrobione w ramach Nowotarskiej Strefy Relaksu. "Podsumowując i uprzedzając komentarze – nie narzekam – cieszę się, że takie miejsce powstało, szkoda tylko, że zupełnie inne niż zapowiadano"- zastrzega nowotarżanin.
Dziś ukazała się odpowiedz burmistrza. Oto ona:

"W odpowiedzi na Pana pismo informuję, że Urząd Miasta nie miał wpływu na treści przedstawione przez wnioskodawców do Budżetu Obywatelskiego zarówno w samym wniosku do Budżetu jak i materiałów przygotowanych i prezentowanych przez wnioskodawców na stronach internetowych.

Wizualizacja (wysłana w Pana liście) nie była załącznikiem do formularza zgłoszeniowego złożonego w Urzędzie na podstawie, którego Urząd Miasta oceniał zasadność wniosku z kryteriami Regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Z informacji jakie tutejszy Urząd posiada wynika, że wizualizacja powstała po ocenie wniosku. Przesłanych grafik nie należy rozpatrywać jako projektu będącego podstawą do wykonania prac, gdyż prawdopodobnie powstały one w celach promocyjnych i nie uwzględniały uwarunkowań prawno-formalnych, takich jak: Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, użytek terenu, warunki wynikające z zalewowego charakteru terenu i związana z tym konieczność uzgodnień z RZGW, opinii RDOŚ, warunków technicznych itp.

Jeszcze raz podkreślam, że Urząd Miasta nie ma wpływu na sposób promowania zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego przez jego wnioskodawców, a wizualizacja pomysłu do Budżetu, na który się Pan powołał w piśmie została przygotowana przez wnioskodawców i posłużyła do promocji ich zadania w trakcie głosowania nad Budżetem Obywatelskim.

Właściwy projekt został wykonany na zlecenie Urzędu Miasta i był on podstawą do wykonanie robót budowlanych przez wykonawcę wyłonionego w przetargu nieograniczonym

Co do Pana zapytań informuję :
– planowane jest umieszczenie toalet przenośnych obsługujących Strefę Relaksu
– alejeki żwirowe – taka nawierzchnia została narzucona w warunkach uzyskanych przez Projektanta od RZGW celem uzyskania pozwolenia wodnoprawnego
– trawy ozdobne, taras kompozytowy, boisko streetball to elementy, które nie były ujęte w złożonym wniosku Budżetu Obywatelskiego
– w formularzu do wniosku nie było również mowy o altanie na grilla a jedynie o miejscu do grillowania
– plaża miejska we wniosku została zaproponowana jako trawiasta
– koszt wykonania mini placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej oszacowany przez wnioskodawców wynosił 30 000 zł. Urząd Miasta nie dysponując wizualizacjami ocenił ten koszt jako realny a zamontowany obecnie statek odpowiada dokumentacji projektowej
– elementy boiska do siatkówki zostały przekazane przez wykonawcę Inwestorowi i zostaną zamocowane
– krążki do street workout polecono zamontować Wykonawcy na stałe by służyły wszystkim mieszkańcom a nie tylko tym, którzy zechcieliby użytkować je indywidualnie. Do czasu stałego montażu postanowiono je zdemontować.

Szczegółowe koszty całości prac do wykonania oraz zakupu materiałów i sprzętu poznano na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Zakres prac i liczne pozycje kosztowe wymusiły etapowanie prac. Do realizacji w ramach I etapu przyjęto podstawowy zakres prac do realizacji, natomiast do kolejnego etapu pozostało do wykonania oświetlenie, monitoring, leżaki oraz siłownia zewnętrzna. Zamontowano za to jako dodatkowe urządzenie Street Workout, którego nie ma w tej części Miasta, a doskonale wpisuje się w potrzeby mieszkańców oraz charakter Strefy Relaksu.

Ponadto informuję, że projektant przy opracowaniu dokumentacji projektowej na bieżąco prowadził uzgodnienia z Wnioskodawcami pomysłu, a przedstawione przez niego rozwiązania zostały przez nich zaakceptowane.

Dostrzegając spore zainteresowanie mieszkańców terenem (powierzchnia samej Strefy Relaksu to około 60 arów), które już przed realizacją inwestycji było częstym miejscem spacerów a dodatkowo po wykonaniu ścieżki rowerowej stało się bardzo popularnym obszarem do celów rekreacyjnych postanowiono podjąć próbę pozyskania środków zewnętrznych składając wnioski o dofinansowanie na drugi kolejny etap rozwoju Strefy Relaksu. W ramach etapu II przewidziano: budowę altan, rozbudowę strefy workout i siłowni zewnętrznej, montaż leżaków i przebieralni oraz wykonanie monitoringu i oświetlenia. Wniosek został złożony ramach Programu Interreg V-A PL-SK 2014-2020 (Oś priorytetowa 1. Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza) – możliwość pozyskania dofinansowania w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Kolejnym III etapem rozbudowy strefy relaksu będzie wykonanie zieleni urządzonej po uzyskaniu dofinansowania ze źródeł zewnętrznych.

Budżet zadania został oszacowany poprawnie jednak podstawą oceny był formularz zgłoszeniowy a nie wizualizacje, które powstały w terminie późniejszym a do których odnosił się Pan w liście. W kwestiach finansowych informuję, że zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego wniosek mógł być złożony maksymalnie do kwoty 150 tys. zł i taki właśnie był oceniany i przedłożony do głosowania. Już przy zleceniu wykonania pierwszego etapu okazało się, że konieczne jest przeznaczenie większych środków na jego realizację. Dlatego na wniosek Burmistrza Miasta Nowego Targu Rada Miasta zgodziła się przeznaczyć dodatkowe środki na realizację wybranego zakresu z I etapu. Kolejny II etap został ujęty we wspomnianym wcześniej złożonym wniosku.

Podsumowując obecna realizacja jest zgodna z wnioskiem złożonym do Budżetu Obywatelskiego. Środki na wykonanie zadania ze względu na duży wzrost cen robót budowlanych zostały zwiększone, a sposób wykonania robót w pierwszym etapie pozwala na dalszy rozwój strefy.

Mając na uwadze duże zainteresowanie mieszkańców podjęto decyzję o złożeniu wniosków na dofinansowanie II i przygotowaniu III etapu rozbudowy (miejskie tereny zielone), by nowopowstający teren rekreacyjny był dostosowany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców oraz umożliwiał miłe spędzenie czasu z dala od zgiełku samochodowego."

opr.s/ na zdjęciu wizualizacja zamieszczona na FB Nowotarska Strefa Relaksu
zobacz także
komentarze
rowerowa kaśka12.05.2018, 13:43
Z tymi kibelkami to zaś nie wydziwiajcie ludziska tyle. Pogodę umożliwiającą posiedzenie na ławce dłużej, jak 10 minut, to mamy na Podhalu przez jakieś może 6 miesięcy. W ciągu tych miesięcy też zresztą nie wszystkie dni. Na taki czas i "obłożenie", to na prawdę toj-toje w zupełności wystarczą. A na zimę się je zabierze i gitara. A jakby tam wybudowali klozet jako budynek, to ciekawam kto by to obslugiwał, a co ważniejsze - kto by płacił za ta obslugę. Bo trzeba by kogoś do pilnowania przecież zatrudnić. Inaczej, znając maniery nowotarżan, to zaraz te kible by byly całe w kale i moczu, oraz zawalone śmieciami, jak nie wręcz zdewastowane i okradzione z czego sie da... To pytam, kto by tego niby miał pilnować i skąd na to kasa? Druga rzecz, przyjdzie większa woda - i bedzie po tej calej strefie relaksu. Więc nie ma tam co za dużo kasy w to walić i budować nie wiadomo co. Tyle, co już zrobione, to jest OK, żeby tylko jeszcze wykończyli to ładnie jakąś roślinnością, a będzie w porządku.
adam z12.05.2018, 00:48
co by nie było miastowi i tak w domu zostaną i będą tylko narzekać, tak było tak jest i tak będzie
Uczciwek11.05.2018, 22:12
Budżet był 2 miliony...Milion poszedł do TV TRWAM a za resztę zrobili co mogli...
buli11.05.2018, 16:38
obecna władza myśli , że tylko ona ma rację. Kółko różańcowe z Krzywej ze swoimi dyrektorami i prezesami mówią jednym głosem. Władza ma nas, wyborców w nosie. Cały ten Budżet obywatelski traktują jak swoją własność. Całe miasto traktują jak własność. Kto np. wyraził zgodę na postawienie tych monstrualnych Koziołów na rynku? kupili takiego złoma za taką kasę. Może niech przeniosą to na tą strefę relaksu i postawią koło statku. Może cygany zabiorą na złom dopóki nie ma monitoringu
besala10.05.2018, 21:13
Przenośne toalety to, panie burmistrzu Watycha, można stawiać w czasie jarmarków, koncertów i innych imprez trwających nie dłużej niż kilka dni! Z Nowotarskiej Strefy Relaksu, jak to hucznie nazywacie, mieszkańcy Nowego Targu będą korzystać (?) przez kilka miesięcy w roku. Stawianie tam śmierdzących toalet nie zachęci do korzystania z tego cudownego miejsca. Huczna nazwa Nowotarska Strefa Relaksu jest tak odpowiednia jak nazwanie naszego lotniska międzynarodowym portem lotniczym (o czym już pisałem). W obecnym kształcie można w tym miejscu zatrzymać sie na kilka, kilkanaście minut, ale spędzenie tam kilku godzin nie jest możliwe. Umycie rąk, skorzystanie z normalnej toalety, miejsce do zadbania o higienę małego dziecka to sa chyba wymagania przekraczające wyobraźnie obecnych włodarzy miasta!
ali co był na Bali10.05.2018, 20:33
A ja mam w d...strefy relaksu,sikania czy jeszcze inne strefy. cały świat zgłupiał. Strefy,man agerowie,tweety,subskrypcje,lajki face booki i inne bzdety...ludzie. Dawniej tych idiotyzmów nie było i dzieci chowały się między rówieśnikami. Rodzice uczyli co dobre a co złe,nauczyciele w szkole uczyli i wychowywali,księża (mimo że też niepewni) jakoś mniej pajacowali,kościół był dla wiernych ,ludzie dla siebie życzliwsi,bez komórek,internetów i pogoni za kasą mieli dla swoich bliskich więcej czasu,który też mijał,ale mijał jakoś inaczej. Bez stref i innych debilnych wymysłów spe...nej Europy.
Nela09.05.2018, 18:55
@matka trójki dzieci - 100 % racji. My matki inaczej pewne rzeczy widzimy. Najwięcej w sprawie placów zabaw maja do powiedzenia ci co nie maja dzieci, a tylko dlatego maja do powiedzenia, żeby przepraszam za słowo "dowalić" burmistrzowi
Konstruktywnie09.05.2018, 17:00
Poprawki
1. Należy wyłożyć alejki żwirowe kostką tak jak w parku. Zrobić połączenie między alejką a ścieżką rowerową od strony kładki na Dunajcu.
2. Szafki biblioteczne na książki zrobić z zamkniętymi drzwiczkami, bo obecnie książki się kurzą i leje po nich deszcz.
3. Posadzić drzewka np klony kuliste. Zasiać jeszcze raz trawę i podlewać. Sama to wyrośnie dopiero za 3 lata.
4. Uzupełnić siłownię o parę urządzeń jak w parku. Na razie można się tam tylko powiesić.
5. Dołożyć kilka ławek.
Wtedy będzie ok.
DO LUDU NT09.05.2018, 15:54
A i większość którzy się tu wypowiadają nie wie skąd się biorą pieniądze na budżet obywatelski i jaki działa. Janusze i Grażyny polityki, okradania, i wiecznego niezadowolenia. Jak chcecie mieć strefę relaksu koło domu to do ciężkiej roboty, worek pieniędzy, działka i dom budować!
DO LUDU NT09.05.2018, 15:23
Nie no te komentarze piszą ludzie wiecznie niezadowoleni z życia którzy siedzą i mają na tyle czasu by wypisywać swoje niezadowolenie haha...
Biedny Pan Burmistrz to na pewno najwięcej miał tu do gadania jak to projekt mieszkańców dla mieszkańców!!! Co do pieniędzy to na 1000% jak coś to już ktoś musiał dołożyć swojego czasu, chęci i nerwów żeby to powstało... A w Nowym Targu nigdy nie będzie dobrze jak ludzie będą mieć taką mentalność wiecznie niezadowolonej ciotki klotki, byle obsmarować coś z góry na dół!!! Ale wiadome lepiej było w krzokach siedzieć z braćmi żmijkami niż w czymkolwiek ogarniętym! LUDZIE Z NOWEGO TARGU OGARNIJCIE SIĘ NIE ODRAZYU RZYM ZBUDOWANO! TROCHĘ EMPATII
Zochna09.05.2018, 15:11
No czytam ten artykuł i nie wiem czy się śmiać czy płakać.a Ale zastanawia mnie jak będzie wyglądał w takiej sytuacji MOK po remoncie...ha, ha,ha.
mieszkanka NT09.05.2018, 13:57
fajne miejsce i pomysł.. ale zdecydowanie więcej atrakcji dla dzieci, bo ten stateczek to żadna w sumie atrakcja przy takiej ilości maluchów która się tam pojawia.. jakieś huśtawki by pasowały lub cokolwiek.. i zdecydowanie jakiś cień jest tam potrzebny ;)
pelargonia09.05.2018, 12:41
Może i jest parę niedociągnięć, ale prawda też, że co by tam nie bylo, to zawsze ktoś będzie na coś narzekał.
...09.05.2018, 11:08
Egdryt07, rozumiem że wolisz niemiecką propagandę? To może o sprawach Polski i lokalnych się nie wypowiadaj.
www09.05.2018, 11:05
jjj...ty taki tępy czy udajesz? Ale skoro chcesz po twojemu to załatw mi nowe Focusy z salonu po 10tys, wezmę 100.
GKS09.05.2018, 10:42
Żal mi niektórych....Wam to choćby ten Burmistrz na Rynku złoty pałac postawił to byście na nim psy wieszali. Dobrze, że macie internet to jest gdzie płacze wylać...Stanisław Lem wypowiedział się już kiedyś na temat części internautów.
Matka Trójki Dzieci09.05.2018, 10:04
Czytam te komentarze i żal mi wiecznie niezadowolonych Nowotarżan. Coby się nie zrobiło, spotyka się z krytyką. A jeszcze 10 lat temu, gdy urodził się pierwszy syn nie było gdzie iść na spacer z dzieckiem. Park i dróżki były w opłakanym stanie, nie było ścieżki rowerowej, kładki na Dunajcu itd. itp... Teraz na prawdę są możliwości. Nie trzeba wyjeżdżać daleko by dobrze spędzić czas z dzieckiem. Strefę relaksu odwiedziliśmy, dzieci zachwycone. Nie tylko moje ale wszystkie, które tam były. Super, że będą kolejne etapy jej uzupełniania. Jeszcze tylko budki z kawą brakuje do szczęścia. Będą kolejne głosowania BO, więc niezadowoleni mieszkańcy zamiast udzielać się w komentarzach może zaproponują kolejny projekt, kolejny punkt w mieście dla rodzinnych wypadów. Chętnie zagłosuję!!!
KNT09.05.2018, 09:46
To tj projektant robi mi projekt i wizke, ktore ja zatwierdzam a do starostwa trafia cos innego???
Egdryt0709.05.2018, 09:28
Szkoda coś robić z czego ludzie nie do końca będą zadowoleni, nie rozumiem jak można być zadowolonym z połowicznego rozwiązania. Ja osobiście jak idę na zakupy i mam do wyboru 2 produkty jeden zdecydowanie lepszej jakości i funkcjonalności ale droższy, a drugi tańszy ale zdecydowanie beznadziejny. To wolę albo poczekać uzbierać kasę i kupić ten lepszy, albo w ogóle nie mieć nic - bo to strata pieniędzy. Nie znoszę takiej amatorszczyzny i załatwiania spraw w ten sposób. Patrząc na to co powstało nad Dunajcem to w ogóle zastanawiam się po co miałbym chcieć tam wypoczywać?? Dla dzieci plac zabaw porażka - jakiś pseudo statek z 1 zjeżdżalnią, dla trochę starszych ale dzieci nie ma nic ciekawego. Można było już zrobić jakiś plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Czytelnia na otwartym powietrzu - z tymi super niewygodnymi siedziskami to też jakiś dramat - nie wyobrażam sobie, aby na dłuższą metę można było się tam zrelaksować (a przecież tak się nazywa ta strefa). Kolejna kwestia - trawa można było rzeczywiście rozwinąć z rolki - bo zanim ta wyrośnie to ją ktoś zadepta.. i nie ma opcji aby to kiedyś mogło wyglądać ładnie w tej wersji. Proponuję porównać z rewitalizacją dolnej Równi Krupowej... aby zobaczyć jak można to zrobić, aby było ładnie. Niestety wydaje mi się, że jak zwykle władza ma obywatela w d...
A ta propaganda w mediach urzędowych zdecydowanie zaczyna przypominać TVP info... po prostu uwielbienie dla samorządu i zero obiektywizmu... najlepiej trząść gaciami.
szara eminencja09.05.2018, 09:22
Ale wał. Przecież to się nadaje do telewizji.
Nowo Tarzan09.05.2018, 09:17
Czuję się jak na Forum politycznym, przed kampanią. Fajne inicjatywy są robione w naszym mieście, jest co robić na zewnątrz. Ludzie trochę pokory . Tym co nie pasuje to można posiedzieć przed klatką lub na progu domu albo przed TV. Jest dobrze a po ukończeniu wszystkich etapów inwestycji będzie bardzo dobrze.
nie do wiary09.05.2018, 08:57
Śmieszny jesteś burmistrzu! Co tu daleko szukać, zobaczcie sobie na wizualizacje nowej targowicy jak to miało wyglądać a jak wygląda z tą strefą jest tak samo i jeszcze wydaliście na to z naszych podatków 150 tys. zł - to jest kradzież w biały dzień! Do puki w Polsce nie będzie odpowiedzialności materialnej urzędników za swoje decyzję dopóty będzie dziadownia. Nic nie zrobiliście za swojej kadencji, gdzie ten budowlaniec zastępca? gdzie wyciąg? gdzie lodowisko? i jeszcze tak bym mógł wymieniać i wymieniać - jesteście nieudolni... i apropos nieudolności jak tam dachy na kosmicznie drogich budach na rynku - znaleźliście już jakąś firmę z kosmiczną technologią mycia płótna za grube miliardy czy jeszcze się zastawiacie jak kolejny wałek zrobić?
PT09.05.2018, 08:42
jak czytam te komentarze to zastanawiam się że ciągle Ci sami tu piszą
nie tędy droga09.05.2018, 08:32
wybory , wybory zaczęło się opluwanie wszystkich i wszystkiego
Darek09.05.2018, 08:31
ludzie ile w Was jadu??, ale nie dziwie się wybory idą, znów z ulotkami będziecie chodzić
mk09.05.2018, 08:30
Pogrąża się ten chłop zwany burmistrzem z dnia na dzień. Oj przydałoby się referendum, bo szkoda nawet nadchodzącego półrocza, które będzie charakteryzował festiwal publicznych głupot i robienia czegoś wyłącznie na pozór. Może nawet to taka taktyka, aby następca przez co najmniej dwa lata sprzątał i naprawiał Nowy Targ po epoce fruwających wstążek, konsekwencji i wizji.
jjj09.05.2018, 08:29
Drogi Panie www. Pan żonę namówił na Mustanga za 10 tys.zł? Trzeba było być uczciwym i żonie powiedzieć, że skuter za tą cenę będzie a nie pokazywać jej katalogu Mustanga.
takitam.09.05.2018, 08:21
nic nie napisze! pamietam czasy, gdy tam byly gaiki, polanki i ...
obłuda09.05.2018, 08:20
do jjj - śmieszne to wyjątkowo są Twoje wypociny. Proponuję, abyś z poziomu propagandy zszedł na ziemię i przyjął do wiadomości, że niech każdy robi dobrze, a będzie dobrze i nikt do nikogo nie będzie miał słusznych pretensji. Niech też urzędnicy wraz z burmistrzem robią zgodnie z zasadami, które sami ustalają, by za chwilę nimi manipulować i robić z ludzi idiotów. No, szczególny sposób realizacji budżetu obywatelskiego ...
p09.05.2018, 08:18
Oj tam vice porozwiesza wstążeczki i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie...
qwerty09.05.2018, 07:41
Czyli ktoś zrobił inną wizualizację niż oficjalny projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, Ludzie głosowali na to co widzieli na obrazu a tu kicha! Ci co to wymyślili i zgłosili lekko nowotarżan zrobili w balona
Heheszek09.05.2018, 07:28
To tak jakby kupić w necie perkusje a przyślą ci fujarę.
baciok@09.05.2018, 07:24
Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania.(starsi pamiętają)
Kaziu09.05.2018, 07:12
To proste i logiczne we wniosku do budżetu nie było tego projektu załączonego, kwota budżetu opiewała na jedyne 150 tyś więc w tej kwocie zostały wykonane prace i to rozumiem, ale inni dalej nie i życzę w takim razie dalszej rozbudowy tego cudownego miejsca pozdrawiam Kaziu
Obserwator09.05.2018, 06:38
do@huk, po majowych komuniach będzie tego jeszcze więcej
Obserwator09.05.2018, 06:36
Kiedy będzie rozwiązany problem targowicy, bo wstyd mi przed znajomymi z Polski i zagranicy za taki zaścianek...
powrótDoPrzeszłościII09.05.2018, 05:26
Przypomnijcie sobie jak wyglądały inwestycje za panowania Maziorza Wielkiego. Relaksowali się jedynie nieliczni jak Krzysiu w swoim Bizancjum. Nad dunajcem był wówczas jedynie wiatr, baranie bobki i wirujące śmieci na tamach.
Wyrocznia09.05.2018, 01:24
Lata temu ktoś zaoferował, że stworzy nad Dunajcem ośrodek rekreacyjny, a w nim baseny, sauna, siłownia itd. itp. Wówczas poprzedni burmistrz zwany *** nie wyraził zgody, ponieważ to jest teren zalewowy. Po wielu latach mamy namiastkę tego co wtedy mogliśmy mieć.
Wyborca09.05.2018, 00:03
Panie Burmistrzu........Nie popisales sie Pan ,komentarze "dostal" Pan swietne ,bo tak na prawde to chyba sam sie pan usmial z tego listu.
Szkoda ....natepny minus do wyborow.
www08.05.2018, 23:36
jjj, tak *** żebyś zrozumiał - namawiasz żonę na kupno Mustanga, żona po namowach się zgadza bo "ładny jest". Wiec go zamawiasz, czekasz przyjeżdżasz po odbiór a tam Focus....i jeszcze słyszysz od takiego jak ty "jjj" że nie masz prawa narzekać, bo przecież coś tam jednak dostałeś :D:D:D
dadada08.05.2018, 23:23
Tą odpowiedzią burmistrz nie tylko wyjaśnił że bo to kpina, ale także potwierdził, że urzędnicy nie panują nad własnymi zasadami. Niech poczytają własny regulamin dotyczący przyjmowania projektów do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego.
Burmistrz za bardzo wierzy we własne media. One pana panie Watycha zgubią.
List opublikowały trzy podhalańskie portale a kablówka histeryzuje i przebiera nogami żeby umniejszyć siłę rażenia argumentów autora listu. I to kwilenie "myśmy nie dostali listu, myśmy nie dostali''. No ciekawe czemu? Bo i tak by tego listu nie opublikowali.
Brawo p24, brawo tygodnik, brawo goralinfo za odwagę i rzetelność. Tymi sprawami żyje region, a nie czytaniem bajek dzieciom.
/.../
taka prawda08.05.2018, 23:11
Jedna wielka blaga i kompromitacja. Nic tutaj kupy się nie trzyma i wydaje mi się, że im więcej słów burmistrza tym więcej okłamywania obywateli. Jeżeli ludzie głosowali na projekt, który akceptował Urząd i dopuścił go w takiej czy innej formie to on nigdy nie powinien trafić do realizacji, bo był elementem publicznego oszustwa. Wszystko w tym temacie. Doprowadzili do tego, że już nigdy nie będzie tak jak wczoraj. Wiarygodność burmistrza to dno.
jjj08.05.2018, 23:09
Drodzy Państwo. Brzuch boli od tego hejtu. Żenujący pozom Waszej propagandy. Wy chyba rzeczywiście myślicie, że ludzie są tacy tempi, żeby tak nachalne łopatą zapodawane "święte" oburzenie na strefę relaksu, burmistrza i radną kupili. Tylko utwierdzacie mnie w przekonaniu, że lepiej nie robić nic. Niech każdy robi swoje i trochę uczciwości w ocenie działań w Nowym Targu. Śmieszne te Wasze żale i artykuły typu "otwarty list anonimowego mieszkańca". Żal...
obcy08.05.2018, 22:11
''wizualizacja pomysłu do Budżetu, na który się Pan powołał w piśmie została przygotowana przez wnioskodawców i posłużyła do promocji ich zadania w trakcie głosowania nad Budżetem Obywatelskim''-- ktos nas glosujachych w ch*.... robi. Bardzo prosze o udostepnienie doukumentacji projektowej do wgladu !
werty08.05.2018, 22:10
Panie burmistrzu ta odpowiedź to kpina z nas, głosujących na ten projekt. Bardzo panu doczekuję za otwarcie mi oczu.
Bajdura08.05.2018, 22:10
Panie burmistrzu.Pie.cie hipolicie.
Filon08.05.2018, 21:39
A kiedy zostanie dokończona ścieżka wokół rezerwatu Bór Na Czerwonym. Ludzie korzystają masowo z tej ścieżki i fiksują ile wlezie. Znów coś zaczęte i nie skończone. Kamienista droga urywa się w pewnym momencie i trzeba korzystać z kośnych łąk, żeby dojść do ścieżki rowerowej w Szaflarach. Ścieżka rowerowa w Szaflarach pięknie wyżwirowana drobniutkim żwirkiem, cudo. Wstyd Panie Burmistrzu niech Pan przejedzie się z rodziną i zobaczy jaka różnica. Mam nadzieję, że będzie Panu wstyd.
cykor08.05.2018, 21:39
Urząd Miasta nie miał wpływu na treści przedstawione przez wnioskodawców do Budżetu Obywatelskiego
Przecież Urząd publikował na swojej stronie te treści i zachęcał do głosowania!
huk08.05.2018, 21:28
To może jeszcze coś się zrobi z qadami i motocyklami obok strefy relaksu bo ostatnio coraz więcej tego jeździ .
Amnezja08.05.2018, 21:26
Czyżby pan burmistrz mijał się z prawdą jak z wyciągiem narciarskim i jednym zastępcą budowlańcem?
A czy to nie na stronie miasta i w białoruskiej telewizji kablowej i jej portalu promowano konkurs internetowy z wizualizacją strefy relaksu i herbem miasta zachęcając do głosowania na ten projekt? Odświeżyć pamięć? To co powstało to namiastka tego co wisi na oficjalnej stronie miasta!!! Panie burmistrzu No co pan?
alik08.05.2018, 21:25
Na coś takiego wydano 150 tys. zł. Nawet na sianie trawy zabrakło? Coś mi tu śmierdzi!!!!!!!!!!!
jpd08.05.2018, 21:17
''wizualizacja pomysłu do Budżetu, na który się Pan powołał w piśmie została przygotowana przez wnioskodawców i posłużyła do promocji ich zadania w trakcie głosowania nad Budżetem Obywatelskim'' - znaczy się okłamano mnie? Głosowałem na to co prezentowano. Radna Wojdyła - może będzie mieć odwagę spojrzeć mi w oczy po tym numerze i wytłumaczy co to w ogóle ma być???
prop08.05.2018, 21:08
Pan Burmistrz powinien sobie zatrudnić kogoś do sprawdzania błędów językowych przed publikacją takich tekstów. Na maturze byłoby kruchutko :)
no pięknie08.05.2018, 21:01
Coś pan kręcisz, burmistrzu: "Podsumowując obecna realizacja jest zgodna z wnioskiem złożonym do Budżetu Obywatelskiego", ale "projektant przy opracowaniu dokumentacji projektowej na bieżąco prowadził uzgodnienia z Wnioskodawcami pomysłu" - czyli na etapie dokumentacji - już PO PRZYJĘCIU WNIOSKU do BO wprowadzano jednak zmiany.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl