14.05.2018, 13:17 | czytano: 8127

Oświadczenie spółki Nowa Targowica: "Obecna sytuacja prowadzi do chaosu"

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. "Jarmarkowi przez niezrównoważony rozwój grozi upadek" - przekonuje Janusz Chowaniec, prezes spółki Nowa Targowica, który w związku ze sporem o budowę płotu na targowisku, wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że jest otwarty na rozmowy i kompromis.
Budowa płotu zaczęła się w kwietniu. Powstał on na granicy terenu należącego do spółki i Miasta oraz znajdujących się obok prywatnych działek. Nowa Targowica postanowiła odgrodzić się od sąsiednich działek, których właściciele, jak mówi Janusz Chowaniec "podpięli się pod działalność targowicy, a nie ponoszą kosztów związanych z funkcjonowaniem targowiska". Spór między obiema stronami trwa już od kilkunastu miesięcy.
W sprawie głos zabrał burmistrz Grzegorz Watycha, który zaapelował do spółki Nowa Targowica o "zaprzestanie jakichkolwiek działań utrudniających prowadzenie handlu na terenie placu, w szczególności montażu ogrodzenia". W przeciwnym razie zagroził konsekwencjami prawnymi z rozwiązaniem umowy włącznie. Ale mimo ostrzeżenia burmistrza ogrodzenie stanęło.Dziś spółka wydała oświadczenie. Jej prezes Janusz Chowaniec (na zdjęciu) przekonuje, że Nowa Targowica walczy z niekontrolowanym, chaotycznym rozrastaniem się targowicy. Oto jego treść:

Spółka „Nowa Targowica” podpisując umowę z Miastem, zobowiązała się, że nie dopuści do chaotycznego rozwoju jarmarku, tak, jak miało to miejsce na starym placu targowym. Obecna sytuacja, a w szczególności bezumowne korzystanie z placu i niehonorowanie ustaleń ze Spółką przez inne podmioty, organizujące targowiska przy ul. Targowej, wprost jednak do tego chaosu prowadzą. Już teraz od strony oczyszczalni plac zaczyna świecić pustkami, handel natomiast zbliża się do ronda i budynku Komendy Powiatowej Policji. To budzi sprzeciw przede wszystkim udziałowców Spółki, dlatego niektórzy z nich postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Czując się w obowiązku przestrzegania warunków zawartej z Miastem umowy, wielokrotnie zwracaliśmy się do Burmistrza z prośbą o wyznaczenie granic targowiska. Monity te nie dały jednak efektu, podobnie jak 14-miesięczne negocjacje dotyczące partycypacji w kosztach utrzymania jarmarku, prowadzone z sąsiadami Nowej Targowicy. Dlatego też jeden ze wspólników uznał za konieczną budowę ogrodzenia między terenem Spółki a jej sąsiadami, biegnącego jedynie po terenie jego działki. Był to dla niego z jednej strony akt obrony - jednego podmiotu nie stać na finansowanie działalności wszystkich innych podmiotów, z drugiej - troska o sam jarmark, któremu przez niezrównoważony rozwój grozi upadek.
Jednocześnie podkreślamy, że Spółka Nowa Targowica nadal gotowa jest do negocjacji i - w sytuacji osiągnięcia porozumienia - wspólnik zobowiązał się wobec Zarządu do demontażu ogrodzenia. Na razie jednak wszystkich handlujących z drugiej jego strony zapraszamy do przeniesienia swoich stoisk na teren przez Spółkę administrowany. Przez pierwszy miesiąc będą oni zwolnieni całkowicie z opłaty placowej, przez dwa kolejne - otrzymają zniżkę w wysokości 50 procent tejże opłaty.

Janusz Chowaniec, prezes Spółki Nowa Targowica".

oprac. r/
komentarze
Abc25.05.2018, 09:06
Padł blady strach na kupców maj?cych narożne miejsca obok Czarnej Owcy . Pan Ch. buduje nowe drewniane stragany. Nawiasem mówiác bardzo ładne. Cena jednak powalajáca. 30 tys.( trzydzieści tysięcy) płatne z góry na trzy lata . 10 tys rocznie. Jak się ma do tego opłata pobierana przez miasto 1 zl/m2 ? Czy to jest zgodne z prawem? Co na to miasto?
Do Śmieszek18.05.2018, 01:27
Nic nie sugeruje, jeśli chodzi o plac pod targowicę odnośnie co do m2 to ponieśli takie same koszty. Trudno powiedzieć, że takie same jeśli pan Ch ma więcej m2 , to chyba logiczne.
Natomiast swoje budowle drewniane to już jego własne widzimisie, ma restaurację i zarabia to jego sprawa . Jeszcze nigdzie nie widziałem, żeby ktoś do czyjegoś interesu dokładał. Tak właśnie chce pan Chowaniec, żeby pan K mu płacił haracz. Pan K chce uczestniczyć w takich sprawach jak reklama, czy inne wydatki związane z Nową Targowicą o których rozchodzi się p Ch, ale nie za taką cenę. Umowa była podobno wstępnie już dogadana, ale p. Ch wciąż za mało, a p. K według prawa nie ma takiego obowiązku, to jest jego dobrowolna decyzja od której się nie uchylał.
Poza tym działalność podmiotu gospodarczego powinna być na takich samych prawach, Nie powinno być lepszych i gorszych.
hary17.05.2018, 22:42
@ada -co do dobrej lokalizacji to bym się tu kłócił , chyba ze ktoś lubi korki przez całe miasto i o ulicach dojazdowych nie wspomne.
mf17.05.2018, 16:49
Co do burmistrza Watychy - miejmy nadzieję, że przegra z kretesem wybory i pozbędziemy sie ekipy z wizją, pomysłem i wstążeczkami.
GJ17.05.2018, 11:10
Prezesi spółki Nowej Targowicy chyba pochodzą z narodu wybranego, mają specjalne względy. Pań burmistrz WG nie może tego przełamać, z całym szacunkiem dla pana, ale wydaje mi się, że o tym decydują układy. Działalność podmiotu gospodarczego, ma mieć takie same prawa jak każdy inny, jeżeli tak nie jest to mamy do czynienia z czymś bardzo niezdrowym ......
Życzę panu burmistrzowi G. W. następnej kadencji i nowych radnych, którzy będą działać lepiej od poprzedników dla rozwoju miasta.
śmieszek17.05.2018, 10:56
Do do śmieszek czyli sugerujesz że tylko K poniósł koszty a H i Ch nie ? W porównaniu do nakładu Pana Prezesa i Pana Mariana K. guzik zainwestował i nie prawdą jest że Ch i H. uporządkowali tylko to co "dostali" bo oprócz terenów od miasta maja kupe własnego terenu.
AdA17.05.2018, 07:58
Jarmark jest dobrze zlokalizowany i przyzwoicie zarządzany, lokalizacja jest też zdecydowanie lepsza od klapkowiska, Tartaku etc. W dodarku szybko powstał i nie straszy. Czyli in plus. Miasto powinno faktycznie trochę łaskawszym okiem spojrzeć na ten twór niestety GW z niewiadomych powodów woli sprzyjać hipermarketom. Miejmy nadzieję, ze po nadchodzących wyborach samorządowych, gdy ekipa od wstążek straci władzę, kolejni włodarze będą bardziej przyjaznie nastawieni do kupcó, włascicieli gruntów i zarządców targowicy.
Do Śmieszek17.05.2018, 07:54
Nie jesteś w temacie i bzdur nie wypisuj. Płot postawił p. H.
Pan Ch i H postawił takie warunki p. K . że nie mogły być do zaakceptowania i wcale się mu nie dziwię . Pań K. nie dostał placu do użytkowania jak spółka N. T. za śmieszne 2 - 4 - 6 groszy w poszczególnych latach za 5 ha, tylko musiał zapłacić duże pieniądze. Proszę sobie obliczyć ile miasto traci i my mieszkańcy na tak bezmyślnej dzierżawie. Chytrość i pazerność tych dwóch panów Ch i H nie ma końca. Proszę zapytać kupców ile płacą za atrakcyjne miejsca w przetargach panów Ch i H.
Strażak Sam16.05.2018, 21:19
A wszystko zaczęło się od burmistrzów MF i EZ co zamiast zrobić targowicę miejską na Podmieścisku lub umożliwić budowę bazaru na Tartaku ( nie trzeba by inwestować miejskiej kasy) ,czy na Ludźmierskiej (była taka propozycja ) "bezinteresownie" zmonopolizowali i sprywatyzowali temat jarmarku .
GW nie jest bez winy zaakceptował ten przekręt i nadal dzielił handlujących na lepszych i gorszych . Za nic mając opinię Stowarzyszenia interwencję szefowej Stowarzyszenia Kupców, ciekawa jestem co odpisał na pisma Izby Gospodarczej .
To wtedy przez niego rozpoczęły się konflikty a teraz ma pretensję
że musi gasić pożary .
handlarz16.05.2018, 21:09
kolasa plotu nie zrobil tylko hreska. pytasz czemu czepiam sie pana ch??bo to jedna plika. mam tylko nadzieje ze do tej bandy nie dolaczy pani kolasowa I nie postawi plotu. to juz zabawne nie jest traca na tym handlarze. moze powinnismy isc na zajezdnie to zostana sami z plotami I pustym placem.
Gosia16.05.2018, 20:43
za 2 miesiące bedzie wyborny labirynt na tym targu, kto pierwszy wpadnie na to żeby sprzedawać słowakom mapy zrobi na nich fortunę ;)
śmieszek16.05.2018, 20:39
hahaha Kolasie mało jednego płotu to robi drugi xD
klops16.05.2018, 19:37
handlarz dlacvzego mieszasz do tego Pana Prezesa Chowańca, jak byk pisze że ogrodzenie zamontował kto inny.
R N16.05.2018, 19:34
To już niemal pewne, stanie kolejny płot, tym razem na działce pani K. Byli już geodeci i zaznaczyli punkty gdzie będzie stał nowy płot.Tym samym zagrodzi dojście klientów do ok.czterdziestu straganów ustawionycjh w zdłuż płotu handlującym po stronie pana H. i Ch. Była sobie Targowica na miarę dwudziestego pierwszego wieku jak się reklamują. Podobno na słowacji już piszą w gazetach i śmieją się co się wyprawia na targu w Nowym Targu.
handlarz16.05.2018, 16:21
zablokujcie czarna owce nuech chowaniec poczuje btak gotowki. po co slowaka odstraszac jak nawet nie wiedza o co chodzi. do czarnej owcy na caly dzien zajac stoliki
krakusek16.05.2018, 14:14
Ciekawe czy osoby krytykujące budowę ogrodzenia też byłyby takie hojne dla K. jeśli musieliby bulić na to kase z własnej kieszeni.. Łatwo się robi samarytaninem czyimiś pieniędzmi...
tk16.05.2018, 14:04
Do Z celowo wprowadzasz w bląd czy nieświadomie? To nie spółka kupiła artykuły a stowarzyszenie kupiecki
Z16.05.2018, 13:31
5 artykułów sponsorowanych, gdzie nie można udzielić komentarza. Wielka propaganda spółki Nowa Targowica. Rozwiązać umowę z tymi panami.
Paweł16.05.2018, 13:06
Niech blokują to im właśni koledzy zza płotu nogi z czterech liter powyrywają :D
memento16.05.2018, 12:58
Pan Prezes Chowaniec jest w porządku.Zapraszał Państwo K.do rozmów,widać dążył do ugody.Ale K. to pewnie nie na rękę bo musieliby wyłożyć kilka groszy z własnej sakwy. Lepiej za darmo korzystać z terenu sąsiada a gdy się wkurzy i zareaguje adekwatnie do sytuacji na niego zwalać winę.
ania.g16.05.2018, 12:22
Blokady jarmarku? Przedni pomysł, z gatunku tych "zrobię mamie na złość, odmrożę sobie uszy". A komu to zaszkodzi? Spółce? Właścicielom terenu zza płota? Burmistrzowi? Na pewno nie, tylko handlarzom. Słowacy odjadą wkurzeni i na pewno kilku już więcej nie przyjedzie, a handlarze jedni będą chcieli blokować, inni - tak jak ja - handlować. Jeszcze jakieś przepychanki będą, może policja przyjedzie. Zaje...sty pomysł, ciekawe, czyj?
hary16.05.2018, 07:29
widzę że jest tu dużo botów broniących chowańca ha ha
hary16.05.2018, 07:21
Mam nadzieje ze dojdzie w sobotę do blokady jarmarku
Stasek z grapy16.05.2018, 01:47
Ha ha ha ha ha,mom z tym spokój roków bedzie 17-scie, to samo było na starej, zapewninni jak to będzie,no I co ? Zdejmą ci ostatnią budną koszulę czy to ten czy tamten, oni swoje mają, a ty ? aty masz prawo zapier*** na nich
agawa15.05.2018, 18:39
No to niezłe jaja na tym jarmarku się dzieją.Ci co postawili płot maja trochę racji.
asert15.05.2018, 17:19
ile teraz kosztuje rezerwacja miejsca ? buda na rogu ?
kingK15.05.2018, 13:03
Dobra decyzja skoro Kolasowie nie chca sie dokladac niech sobie handluja za tym plotkiem.Zaden przedsiebiorca nie bedzie im dokladac do interesu.
darkmaul15.05.2018, 12:16
Nie dziwie się Chowancowi - chłopina broni swojego interesu. Wszelkie pretensje hanlujących powinny byc skierowane do Kolasy.
Miescannn15.05.2018, 12:14
Kupcy płacą panu K pan K nie placi panu Ch - kupcy maja pretensje do Ch
Dziwne
Krzysiek_615.05.2018, 12:08
Czytam te komentarze ludzi atakujących prezesa i jego firme i zastanawiam się czy ci którzy je piszą chetnie udostępniliby swój ogródek albo mieszkanie za darmo? Obudzcie się ludzie
Edzio15.05.2018, 10:53
Wyobrażacie sobie spółkę w Białce ,że jeden z właścicieli grodzi swój teren bez zgody reszty więc chyba tam nie istnieją żadne umowy między wspólnikami tylko wszystko jest na gębę to jest mój zagon to jest miasta to się pozamieniajmy i tak dalej ,więc nie zdziwcie się ,że tam kiedyś bedą tylko płoty ,bo tam rządzą pseudobiznesmeny bez żadnych zasad
Do Kinga 3315.05.2018, 10:49
Tak, pan Ch robi bardzo dobrą robotę dla siebie i dla swojego otoczenia. A dla kogo ? - to wystarczy popatrzeć w jakich kręgach przebywa.o i kto za nim obstaje. Wręcz przeciwnie miasto Nowy Targ i mieszkańcy straciło i traci dalej pieniądze na niekorzystnej umowie o wynajem placu 5 ha za śmieszna kwotę.Wręcz śmieciowe stawki grosikowe. Przez nieudolnie zarządzanie Rady M. cała społeczność NT traci ogromne pieniądze z pływów targowicy. Mając swoje tereny miasto stać było na własną targowicę, a tak to zrobili jeden zamęt i kombinatorstwo.
Pobieda15.05.2018, 09:19
Ciekawe czy piszacy tutaj byliby sklonni dokladać do interesu pana K z własnej kieszeni ? Łatwo się krytykuje zarząd spółki gdy samemu się nic nie traci.
Kinga3315.05.2018, 09:16
3/4 Miasta popiera funkcjonowanie jarmaku. Niezadowoleni zawsze sie znajdą. Prezes Ch. robi dobrą robote.
Wyborca15.05.2018, 08:03
Praca: promowanie nowotarskiego jarmarku jako produktu regionalnego w nowej formule przy czynnym udziale mieszkańców miasta. Koniec cytatu z założeń programu wyborczego komitetu Watychy. Można na to patrzeć z kilku stron. Np. że to jakaś kpina, albo że właśnie tutaj, na Podhale24 się to odbywa. Ale to też niezbyt poważne ze strony burmistrza.
M W14.05.2018, 23:01
Wiarygodność p.Ch jest zerowa, nawet w tym artykule. Po pierwsze nikt się nie podłącza pod Nową T., chodziłeś panie Ch za p. K jak poparzony, namawiałeś na przygotowanie placu pod targowicę. P. Kolasa bez przekonania zgodził się po wielkich namowach, ponosząc duże koszty. Pan K chce partycypować w kosztach, ale chciwość panów H i Ch nie zna granic , chcecie mu ściągnąć spodnie przez głowę. Teraz postawiliście mu płot , nie bacząc na kupców i wykończyć go chcecie. Teraz ściągacie mu kupców na swój plac i mówicie, że dalej jesteście otwarci, na Co? - na bajoński haracz. Ciągle Wam mało i mało. Na ten temat możecie się więcej dowiedzieć od kupców z placu Nowej Targowicy których naciągneliście ograniczając im dostęp do klientów.
Handlująca14.05.2018, 22:56
Do wszystkich co tak obstaja za panem Ch i samo H nic wam nie da wchodzenie w *** tym ludziom i tak będą zdzierac z was ostatni grosz walczyli z miastem o podwyzszke na 1 zł i akcja grosz całe stoważyszenie kupieckie stworzone sztucznie przez całego tego prezesa a wy wszyscy co sądzicie że biedaki sami składali się na wszystko a rozmawialiscie z tamtymi właścicielami najlepiej pieprzyć w niebo głosy no ale cóż co wymagać od tak niskiej społeczności która przynależy do tego stworzenia.
Oj widzę pisanie mocne ludzi ze spółki albo samo pisanie Pana redaktora jak chcecie wiedzieć u tego co ma te rynny zapomniałam nazwiska są jeszcze miejsca a on w porównaniu z tym młodym H jest nie do porównania kultura itp wogole nie ma co porównywać.
Handlarze z nt14.05.2018, 21:57
Nie wierzcie Hreśce zwłaszcza młodemu. Dostaniecie najgorsze miejsca pod oczyszczalnia i miesiąc może będzie za darmo na zachętę a resztę będziecie płacić 3 razy więcej. Wiem bo ja tak miałem.
Witek14.05.2018, 21:35
Niech pan burmistrz w końcu zerwie tą umowę i ogrodzi swój teren płotem ,a spółka niech da teren pod parkingi ,ciekawe czy na to się zgodzi ,oczywiście ,że nie bo tak ustawili plac ,że u nich są handlarze czyli pieniądze ,a na miejskim tylko parkingi
handlujący14.05.2018, 21:31
moim skromnym zdaniem dobrym krokiem w stronę wyjaśnienia sprawy jest upublicznienie roszczenia p.Ch. wobec p.K.
Sisi14.05.2018, 21:30
Chyba czas na nową lokalizację targowicy może na placu u pana Steskala ,bo tu już to wszystko robi się niesmaczne i nie ma nic wspólnego nowotarską tradycją ,a pan H niech sobie zbuduje tam Nowotarlandię
Jagna14.05.2018, 21:26
Pan prezes działa na rzecz usystematyzowanego handlu w Miescie i chwała mu za to.
STAS14.05.2018, 21:14
Targowica jest zdecydowanie ładniejsza od poprzedniej, nie ma błota i śmieci. Kibelki są czyste miejsca parkingowe za darmo - ogrom kosztów jakie ponosi zarządca musi być rozdzielony. A jak nie to płot.
adam14.05.2018, 20:48
Szczyt bezczelnosci ze strony panstwa Kolasow.. bez krzty czci i przyzwoitosci
4414.05.2018, 20:45
Wykorzystywać sąsiadów i mieć pretensje o to, ze wkurzeni budują płot - poziom hipokryzji przekracza wszelkie granice. To niedorzeczne żepan Kolasa ma jeszcze pretensje...
klemenz14.05.2018, 20:41
Hanlarze muszą podziękować za współpracę Panu K. i przenieść się na tereny spółki.
hh14.05.2018, 20:35
Dobrze że reagują, nie może być tak że oni bulą za wszystko a Kolasa śmieje się im w twarz i zgarnia kase.
Antoni14.05.2018, 20:29
Panie prezesie to w końcu kto rządzi w spółce prezes czy wspólnik ,który bez zgody spółki ogradza teren i moze w końcu należy przedstawić handlującym jakie macie umowy miedzy sobą czyli prywatnymi właścicielami pozostałych działek ,zeby ludzie wiedzieli na czym stoją i kiedy rownież moze Pojawic się płot na ich miejscu
Przeciwnik handlu na placach14.05.2018, 20:26
pownni ogrodzić cały ten plac czarnym plotem i napisać koniec jarmaku , dziwie sie badylażom z okolic krk ze tyle km pokonują zeby zarobić 60 zł

w sklepach wszystko jest tansze i leszej jakosci

Z GWARANCJĄ !!!
Adi14.05.2018, 20:24
Wszyscy do czarnej owcy zamówić po herbacie i siedzieć cały czwartek jak zobaczą jak się utrzymuje człowiek bez dochodu to moze pójdą po rozum do głowy i skończą ten cały cyrk ,a pan prezes zapomniał ,że zapisywali w biurze na miejsca do pani Kolasowej i u pana Hreski gdzie przy płocie też się handel skończył
rox14.05.2018, 20:21
Wyjątkowo niefajne zachowanie pana kolasy - teraz jeszcze usiłuje szczuć handlarzy na spółkę...
Ania14.05.2018, 20:08
Zgadzam się w pełni z Panem Chowancem - jeśli zostawią to tak sobie to targ za chwile będzie na parkingu przed policją.
Jan14.05.2018, 19:55
Pamiętacie państwo jak swego czasu było zebranie i mówili że żadnego płotu nie będzie? I co, ludzie zapłacili za drewniane budy a płot postawili ! Czy tym ludziom można w czymkolwiek wierzyć ?
Miastowy14.05.2018, 19:50
Proponuję panu K ażeby zawiadomil odpowiednie służby żeby namierzyli niektórych co piszą na forum ponieważ po pierwsze obrażają po drugie szargaja jego nazwiskiem.
Ciekawi mnie czy to pismaki z targowicy będą mieć rabat za mies czy pan redaktor się po prostu spełnia.
demi14.05.2018, 19:38
Prawidłowa postawa zarządu spółki - skoro K nie chce płacić niech gije za blaszanym płotem.
Handlujący14.05.2018, 19:31
Do wszystkich lizusów z tamtej strony od strony tego niby prezesa jak nie wiecie jakie warunki umowy wchodziły w grę to się nie dyskutujcie a do miejsc parkingowych stoję zaraz koło parkingu i ten płot jest rozwiązaniem naszych problemów bo klienci zostają u nas a właściciele otwarcie mówią czemu się nie dogadali a wy płaćcie i płacicie bo pan przez samo H jak był mocno blee mówił że będziecie mieć m 8 zł wszystko wyżygacie będzie robił imprezę alkohol a wy płaczcie i płaćcie.
1(0)14.05.2018, 19:25
Dobrze że Nowy Targ ma ładny jarmark, źle że zaczyna się przemieszczać.
543514.05.2018, 18:50
Państwo K solidnie "zapracowali" na ten kawałek płota..
1 godz14.05.2018, 18:49
Do Staś od 16.02 przez 1 godz 20 wpisow tej samej osoby nie przejmuj się!
@baciok@14.05.2018, 18:28
Masz jakiś rodzinny sentyment do prezesa ? Podjudzasz konflikt !
Chwalisz go za potężne cohones ale czy nosorożec nie ma takich
a jak tam u niego z mózgiem ?
Jedno jest pewne ten konflikt to kpina .
@PiterQ14.05.2018, 18:18
Nowa Targowica - WPAKOWAŁA KASĘ W UMOWĘ !
proszę rozwiń ten wątek ABW to już podejrzewała
KTO ,komu .gdzie ,kiedy i ile.
Nadzieja14.05.2018, 17:58
Ktoś dobrze napisał, że chyba burmistrz musi z panem steskalem się dogadać a ich tam zostawić samym sobie
inga14.05.2018, 17:55
Wobec ogromu zainwestowanych przez Nową Targowicę srodków i kosztów które ponosi cyklicznie - dobrze zrobili i tyle.
hanSOLO14.05.2018, 17:48
Dziwię się tylko Prezesowi Chowańcowi że czekał 14 miesięcy zanim podjął taką decyzję..
handlarze14.05.2018, 17:46
Klamcy mają nas ,ale do czasu!!!
Oleg14.05.2018, 17:45
Gdzie jest Watycha?
Pogroził palcem i jak zwykle stchórzył zostawiając ludzi samych sobie.
54376514.05.2018, 17:41
Skora Kolasa taki mądry to niech teraz oddaje ludziom kase za stanowiska.
fdsf14.05.2018, 17:40
Że też tacy ludzie jak K chodzą po tym świecie, nie płacić a korzystać - typowe dla komunizmu, im się należy... Roszczeniowa postawa. Dobrze ze oberwali płotem
auć14.05.2018, 17:37
No to się K, doigrali. Mogli jak normalni cywilizowani ludzie dorzucić sie do funkcjonowania targowicy ale woleli przyoszczedzic no to maja. Teraz jak handlarze zaczną od nich odchodzic obudzą się z ręką w nocniku. Chytry dwa razy traci.
3314.05.2018, 17:33
Pan Chowaniec wykazuje się daleko idącą cierpliwościa i chęcią współpracy, niestety pan Kolasa ma to gdzieś i chciał przyoszczędzić, to ma za swoje.
OLKA14.05.2018, 17:31
Prezes Chowaniec wie c ororbi i nie pozwoli Kolasom sobie w kasze dmuchać. Chcieli być cwani ale trafiła kosa na kamień. I dobrze wszelkim przejawom cwaniactwa i wyzysku mówimy NIE.
iza2214.05.2018, 17:29
Handlarze powinni domagać się zwrotu poniesionych srodkow od Kolasów i tyle. A dla własnego bezpieczenstwa przed takim dzialaniem najlepiej bedzie im na gruntach spólki.
marcepan14.05.2018, 17:27
Słusznie czynią nie moga jako społka ktora zainwestowala gruba kase dać się wykorzystywac Panu K i tyle.
Papa14.05.2018, 17:20
Brać kredyty budować budki roletki i płacić i nie płakać że ktoś da więcej i po miejscu a prawda jest taka nie długo będziecie stać cały tydzień żeby zarobić na opłaty a gdzie reszta prawda jest taka handel to był ale na starym jarmarku a tu to żebraniana
ewa14.05.2018, 17:09
handlarze u p.kolasowej dostaliscie u niej miejsca z biura zamiast blokady drogi bo kak kolega wczesniej napisal slowak niczemu winny nie jest idzcie zablokowac czarna owce. miejsca przy stolikach dosc niech chowaniec poczuje co to brak pieniedzy z utargu. siadac I ealic piesciami w stol. to bedzie protest
STAŚ14.05.2018, 16:56
Dziwne, że na godz 16,55, tak mało wpisów.

Czyżby, coraz mniej zainteresowanych, czy, po prostu, to wszystko staje się nie wkurzające, a nudne ?!!
ada14.05.2018, 16:52
Dobrze ze spolka ma takiego prezesa jak Pan Chowaniec, przynajmneij jarmark nie rozpelznie sie po calym miescie jak ten stary. A Pan Kolasa powinnien sie wstydzic, ale on pewnie nie ma wstydu skoro nie placi od 14 miesiecy.
ulu14.05.2018, 16:50
Prezesie Chowaniec podziwiam Pana za stanowczość i konsekwencje. Z takimi pasożytami trzeba twardo.
deus14.05.2018, 16:49
Brawo Panie prezesie, ma pan moje całkowite poparcie, na pijawki trzeba płota i tyle
Bezstronna14.05.2018, 16:48
Komu nie pasuje zawsze może iść do klapka. Niech handlarze nie narzekają- patrząc na zakorkowane drogi przez słowackie auta chyba mają dobre dochody. Narzekają cały czas, ale nie znam nikogo, kto by zrezygnował z handlu, rośnie już kolejne pokolenie rodzinnego biznesu.
nx58614.05.2018, 16:47
czasami mam wrażenie że jedyną osobą która w tym mieście myśli jest Prezes Chowaniec, szkoda że nie jest politykiem bo byłby doskonałym burmistrzem tego grajdołka
kknd14.05.2018, 16:46
Prezes Chowaniec dobrze robi - tępić cwaniaków żerujących na jego spółce !
tnt14.05.2018, 16:45
Państwo K są sami sobie winni niestety na ich pazerności tracą handlarze uczciwie płacący za swoje stanowiska..
PiterQ14.05.2018, 16:44
To co robią K. to normalna kradzież marki. Nowa Targowica wpakowała kasę w teren, umowy, marketing, a teraz ktoś się pod to podpina. Jaja.
3dfx14.05.2018, 16:43
Handlarze powinni soczyście podziękowac panu K iść handlować na teren spółki i tyle..
Handlarka KRK14.05.2018, 16:38
Zgrywają biednych biznesmenów, kto handluje ten wie jak to wygląda! Chyba, że się ma najlepsze miejsca i ze strachu przed podkupieniem miejsca i straty kasy za zapłacone miejsce robi się szopkę w TV Trwam jak marionetki właścicieli targowicy!
ter14.05.2018, 16:35
Ludzie wstydu nie mają, żeby 14 miesięcy nie dołożyć się do kosztów ? Płot to i tak zbyt mała kara za taki wyzysk.
xD14.05.2018, 16:14
Przepis na biznes tego Kolasy zaczyna się jak szkocki przepis kulinarny "pożycz cztery jajka" w tym przypadku to reklama, miejsca parkingowe i teren
tkl14.05.2018, 16:12
Nie dziwię się Prezesowi Chowańcowi, na jego miescu zrobiłabym to samo.
łucja314.05.2018, 16:11
Prezes Chowaniec jak zwykle mówi mądrze - to on i jego spółka zrobili porządny plac handlowy i nei dziwię się że wkurzyło ich zachowanie zachłannego sąsiada.
fdfs14.05.2018, 16:09
Wstydzić to powinien się ten Kolasa by przez 14 miesięcy nie dorzucić się do kosztów...
bumbel14.05.2018, 16:06
pan Kolasa zachowuje się jak typowy drobny cwaniaczek.. Wstyd żeby nie zrobić nawet kilku miejsc parkingowych i żerować na sasiadach.
ddc14.05.2018, 16:04
Gdyby obywatel K. miał trochę przyzwoitości, to sądząc z otwartej postawy spółki, dogadałby się z nimi bez problemu.. Ale on nie chce ponosić kosztów a tylko zarabiać.
43614.05.2018, 16:02
Dobrze, że w NT są jeszcze ludzie, którzy potrafią się sprzeciwić byciu wykorzystywanym, czy to przez Państwo K czy przez nieudolne władze miasta. Brawo Panowe za odwagę !
Lornetkowy z Klocka14.05.2018, 16:01
Ło cholera Sikoń - to jak nazywali łojca ,no to i syna
ja14.05.2018, 15:53
otworzą się galerie to jarmark sam upadnie i oby jak najszybciej bo będzie po problemie .
hahaha14.05.2018, 15:51
pierwsze misiące gratis a potem opłata rezerwacyjna 10 tys zł :) ?
p14.05.2018, 15:51
Pan Chowaniec ma 100% racji - dlaczego on i jego firma ma ponosić koszta związane z działalnością Pana Kolasy ?
gazdaII14.05.2018, 15:37
zlikwidować ten bajzel,po co to komu galerie się budują, to jedna wielka gangsterka, 70 % szara strefa, każdy o tym wie oprócz UM i US.
Adam14.05.2018, 15:14
Gdyby nie pazerność spólki targowica, to handlarze nie uciekali by do pani Kolasa i pana Legutko. Zainteresowani wiedzą o czym piszę.
Handlarz od zawsze14.05.2018, 14:53
Panie burmistrzu chyba należy wznowić rozmowy z panem Steskalem i wytyczyć nowe miejskie targowisko na jego 12 hektarach ,300 chętnych handlujących u pani Kolasowej już jest pozostali stojący na kamyczkach około 300 z chęcią przejdzie i jeszcze połowa stojących na kostce których spółka nie prywiązała do siebie budami też z chęcią odejdzie więc będzie nas ponad tysiąc i zobaczymy jak sobie poradzą biznesmeni z tymi kilkudziesięcioma bogatymi handlarzami jak wtedy będą się licytować o miejsca po 50 tysiecy ,panie prezesie jarmark to nie wy biznesmeni stworzyliście to my handlujący go tworzymy ,a ludzie chodzą nie na waszą targowicę tylko do nas sprzedających ,bo to nas znają i skoro odnaleźli nas na tym jarmaku to znajdą nas na następnym i zobaczymy jakie wtedy będziecie mieć miny i może się skończy jak coś nie pasuje to wypier****...
...14.05.2018, 14:45
Kamil...tylko tu nie ma jak dopłynąć łódką...
Sx14.05.2018, 14:40
Chyba ten rozgłos to nikomu nie służy ,a do czegoś doprowadzi
Janusz Nosacz14.05.2018, 14:40
"zapewnia Janusz Chowaniec, prezes spółki "Nowa Targowica". - Dziś cena za wynajem gruntu pod jeden kram waha się od 30 do 60 złotych. U nas na placu ta opłata nie będzie większa, a być może uda się ją nawet obniżyć. Kupcy nie powinni również bać się, że ich klientom nie spodoba się nowa lokalizacja. Czemu miałoby tak być, skoro będą tam mieli o wiele lepsze warunki do zakupów. Plac będzie wybrukowany, kramy drewniane a my zapewnimy dostęp do wody i toalety. Wszystkiego tego na obecnym targowisku nie ma" Tak Mówił Prezes a jak jest teraz, jak zdzierają z ludzi
Edek14.05.2018, 14:31
Uporządkować handel,a co z handlem przy ulicy targowej tam może być ,bo to kasa ,a że Bangladesz znów to nikomu nie przeszkadza,znów wszyscy chodzą ulicą jak barany tak jak na Sikorskiego
Piot14.05.2018, 14:29
Przez pierwszy miesiąc za darmo, kolejne dwa miesiące 50% taniej, a czwarty miesiąc będziecie musieli zapłacić 10000 zł, a jak nie to wypi***.. !
Kamil14.05.2018, 14:26
Trzeba dzwonić po Wałęsę tylko on potrafi przeskoczyc przez płot i obalić ten system zarządzania w spółce
Lolo14.05.2018, 14:11
W czwartek ma odbyć się blokada i protest na ulicy targowej okolice nowej targowicy bedą całkowicie zablokowane w ramach protestu handlujących dojazd bedzie niemożliwy z obu stron i ciekawe komu to zaszkodzi,bo chyba wszystkim,a najwiecej klijentow ze Słowacji ktorzy jadą na jarmark nieraz 200-300 kilometrów
piotr@14.05.2018, 14:06
najlepiej będzie jak ten targ przestanie istnieć.nie możemy już patrzeć na te przewały jakie oni robią.odebrać im plac,zapłacić karę i niech idą do diabła!!!cba cbś może oni pomogą jak miasto nie może sobie poradzić z pseudo biznesmenami
STAŚ14.05.2018, 14:05
Prezes spółki, mówi rozsądnie !
Handlujący14.05.2018, 14:03
Tak tam płacili grosze ,a teraz dla nich znizka,a z tych co już macie to dalej będziecie doić może to dzięki nim i ich wytrwałości wam się powiodło to moze im się należy zniżka ,wiiekszość ze stojących w spółce to pomagała wam wygrać walkę z placem zarneckiego,a wiele osób tam stojących za płotem właśnie było przeciwko nowej targowicy
skarbnik14.05.2018, 13:59
i znów jedni za darmo a drudzy bulić to jest sprawiedliwości ,
obserwator14.05.2018, 13:54
Ma rację powstanie Bangladesz II jak to miało miejsce z poprzednik rynkiem.
baciok@14.05.2018, 13:52
Pan Chowaniec ma całkowitą rację. To jest tak jakby sąsiad na lewo podłączyl sie do prądu, wody i kanalizacji.
Janusz Nosacz14.05.2018, 13:42
Nowa Targowica kłamie, teren który odgrodziła od początku był ujęty w planie tworzenia targowiska ( plany można znaleźć w internecie i urzędzie ) Jarmark się nie rozrasta poza wyznaczony obszar, od początku jego teren jest niezmienny. Prezes Chowaniec coś chyba kreci. A pyzatym płot to strzał w kolano Nowej Targowicy:) zrobili tylko dobrze tym co przed płotem. CENA PAZERNOŚCI Panie prezesie
p14.05.2018, 13:39
Prezes Chowaniec ma absolutną rację, należy docenić jego wkład w powstanie ładnej i nowoczesnej targowicy. Miasto zaś powinno przestać rzucać spółce kłody pod nogi.
Obiecanka14.05.2018, 13:38
Niech spółka przypomni sobie lepiej ile obiecywała wpływów z tytułu opłaty targowej itp. Gdy miasto mialo wybrac nowe miejsce pod handel.

W pierwszym roku mialo byc to 3,5 mln zł
W drugim ok 5,4 mln zł
W trzecim 8,3 mln zł
Obiecanki cacanki14.05.2018, 13:34
Tak miesiąc za darmo a późnie podwyżka 300% ja się nabrać nie dam!!!!
Spółka zapewniała przy wszystkich handlujących że PLOT NIE POWSTANIE i co ludzie inwestowali w drewniane budy a teraz mają blachę przed nosem to były wasze słowa ja się pytam ile wasze słowo jest warte ? Jak widać jedne wielkie g*** !!!!
mieszkaniec14.05.2018, 13:33
Jak łamią ustalenia umowy to ją wypowiedzieć, wprowadzić opłatę do kasy miasta, a nie płacenie "na lewo" i po problemie. Handlujący nie powinni być nie zadowoleni.
Handlujący14.05.2018, 13:30
He he jak to czytam to smiac mi się chce a czemu na stowarzyszeniu kupieckim ostatnio po targu które odbyło się o 15.30 uczestniczył jeden z radnych hm to są ludzie których my jako obywatele handlujący wybraliśmy.
A po drugie zawsze można przejść na tereny koło oczyszczalni ino na typowego małego handlarza nie stać na przetargi ale podobno pod topolami mają dużo miejsca.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl