29.05.2018, 19:13 | czytano: 2731

Gazyfikacja uzdrowiska. Rabka-Zdrój chce rozbudowy sieci

Fot. Piotr Kuczaj
Kolejne porozumienie w sprawie poszerzenia dostępu do gazu ziemnego w Rabce-Zdroju podpisała burmistrz Ewa Przybyło.
Tydzień temu rabczański samorząd zawarł porozumienie z Polskim Górnictwem Nafty i Gazu. Pracownik tej spółki będzie od czerwca dyżurował w urzędzie miejskim i doradzał oraz pomagał mieszkańcom podłączyć się do istniejącej sieci gazowej. Długość istniejącej sieci gazowej w mieście to 146058 m, w gminie – 8150 m, ilość przyłączy to 2479, w tym czynnych – 1572, a nieaktywnych – 907. Miasto będzie też namawiać tych mieszkańców, którzy mają przyłącza, a nie są podłączeni, do przejścia na gaz. Samorząd chce zachęcać mieszkańców do korzystania z ekologicznych źródeł energii, aby poprawić jakość powietrza w uzdrowisku.
Kolejne porozumienie Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zawarł z Polską Spółką Gazownictwa. List intencyjny, podpisany przez burmistrz Ewę Przybyło i dyrektora oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie Pawła Firleja, mówi o wsparciu przy rozbudowie sieci gazowej w Rabce-Zdroju oraz Chabówce, Ponicach i Rdzawce. Spółka zapewniła, że rozpocznie intensywne przygotowania do rozbudowy sieci, a samorząd będzie ją wspierał przy przygotowaniach i w procesie inwestycyjnym.

Jak poinformowano podczas podpisania mowy, w 2017 roku spółka gazowa wydała mieszkańcom rabczańskiej gminy 130 warunków i oświadczeń o możliwości podłączenia, a w obecnym już 62. Dotyczyły one przede wszystkim okolic ulic Kilińskiego, Podhalańskiej, Poniatowskiego, Zakopiańskiej i Zarytego. W 2017 zawarto 32 umowy dotyczące podłączenia do sieci gazowej, a w tym 17.

r/
zobacz także
komentarze
obywatelskie oczy29.05.2018, 19:48
W poprzedzającym ten tutaj artykule mowa jest, acz bardzo pokrętnie, o tym że Rabka nie ma pieniędzy na Centrum Rehabilitacyjne w swoim mieście i prosi powiat nowotarski o pomoc finansową, itd., natomiast tu nagle ta sama Rabka podpisuje list intencyjny i obiecuje wspierać Polską Spółkę Gazownictwa w przygotowaniach i w procesie inwestycyjnym sporej inwestycji. A zatem Rabka niech nie żebrze od powiatu nowotarskiego kasy, bo jej ma sama po uszy, inaczej nie inwestowałaby w budowę gazociągu. Samego siebie nie przeskoczysz, ale Rabka właśnie dokładnie to usiłuje tutaj zrobić.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl