30.05.2018, 13:00 | czytano: 4725

PPWSZ w Nowym Targu na 7 miejscu w Polsce wśród wyższych szkół zawodowych

Arch. Podhale24.pl
Prestiżowy ranking polskich uczelni wyższych opublikował miesięcznik "Perspektywy". Wśród państwowych wyższych szkół zawodowych, wysokie, bo 7 miejsce na ponad 30 sklasyfikowanych szkół, zajęła Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu. W ubiegłym roku nowotarska uczelnia była 6.
Pierwsze miejsce w rankingu zdobyła Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, drugie - Akademia im. Jakuba z Paradyża, a trzecie - Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.
Wśród uczelni akademickich ex aequo pierwsze miejsce zdobyli Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski.

r/
komentarze
ff02.06.2018, 18:08
Już od kilku (nastu?) lat takie rankingi nie mają sensu. Teraz na studia idzie każdy. Szkół jest masa. A po studiach połowa absolwentów nie zna podstaw ze swoich studiów. Kiedyś na studia się szło po wiedzę, dziś się idzie na hecy.
studentka pielęgniarstwa31.05.2018, 21:24
to nie PPWSZ kładzie nacisk na pielęgniarstwo ...To światłe i postępowe osoby kierujace do niedawna pielęgniarstwem (wraz ze zmianą rektora /księdza zostały one zmiecione na rzecz niekompetencji i kolezenstwa) sprawiły ,ze jedynie Projekty , jakie są na uczelni i ok 8 mln zł jest na pielęgniarstwo ..Niech inne kierunki wezmą sie do pracy a nie narzekaja, ze pielegniarstwo ma się lepiej - pielegniarstwo kilka lat pracowalao na sukces, którego obecna władza nawet nie docenia ...coż wybitni liderzy nie rodza się na kamieniu jak widać..
Pozdrowienia dla wszystkich studentów -pielęgniarek
Oburzające31.05.2018, 12:44
Cóż, w dobie kampanii wyborczej nawet obiektywna porażka (czyli SPADEK w rankingu) przedstawiany jest jako sukces. Proszę nie robić z ludzi kretynów, którzy niezależnie od faktów łykną propagandę. Zajmijmy się lepiej kwestią tego DLACZEGO jest gorzej niż rok temu oraz kto za to odpowiada.
J31.05.2018, 07:20
K....spróbuj skończyć na tej uczelni pielęgniarstwo i NIE ZNALEŹĆ pracy..:D:D:D a potem mędrkuj o bezrobotnych po tej uczelni.
Natura31.05.2018, 03:39
Autorze drogi, śmieszy twierdzić, że wyższy jest poziom szkolenia na pielęgniarstwie w Nowym Targu niż np. na uniwersytetach medycznych w Katowicach, Szczecinie czy Białymstoku? O czym świadczy to miejsce w rankingu szkół państwowych zawodowych . Kiedyś była zawodową, technikum lub liceum. Teraz też należy to tak rozumieć? Uniwersytet, Akademia lub państwowa wyższa zawodowa?
student30.05.2018, 18:10
PPWSZ główny nacisk kładzie na pielęgniarstwo, a co z innymi kierunkami?! Techniczne kierunki są bardzo zaniedbane, nie słyszałem o jakimkolwiek projekcie, płatnych praktyk brak, magisterki brak. Na stronie internetowej PPWSZ 10000 artykułów o pielęgniarstwie, zero o innych kierunkach. Nikt nie stara się pomagać architekturze czy gospodarce, a w naszym regionie akurat bardziej inżynierzy są przydatni. Studenci to zauważają, że ich kierunki są zaniedbywane. To powinno się zmienić jak najszybciej.
fizyczny30.05.2018, 16:36
Pielęgniarki, opiekunki osób starszych, opiekunki małego dziecka, fizjoterapeuci ratownicy medyczni i inni ratownicy w zasadzie wszystkie pracownice i pracownicy zajmujący się bezpośrednio bezpieczeństwem i spokojem w chorobie i jej leczeniu zarabiają można powiedzieć bez większej przesady podle w stosunku do EU i jakoś nikt nie donosi do Brukseli o nierównym traktowaniu tych zawodów, jakoś politykom to nie przeszkadza, a o prawników bój jak o ? .
Absolwent30.05.2018, 16:07
Ten ranking to chyba sponsorowany , skoro ta denna uczelnia nie jest na jednym z ostatnich miejsc :D
k30.05.2018, 14:30
Taaak. Bezrobotni po tej uczelni też w czołówce .
Zart?30.05.2018, 14:21
To chyba prima-aprilisowy żart... Spóźniony nieco ale dobry! Pewnie parę osób uwierzyło hahahahah !
tubylec30.05.2018, 13:28
Przypuszczam że w rankingu uczelnie dostawały dużo punktów za to jak ich absolwenci radzą sobie na rynku pracy, a to że absolwentki wydziału pielęgniarstwa z miejsca znajdują pracę (bardzo ciężką pracę!) w Europie zachodniej, przez co uczelnia nie produkuje bezrobocia, jest rzeczą powszechnie znaną już od lat. Natomiast czy my w Polsce korzystamy z tego? Nie, średnia wieku pielęgniarek w naszym powiecie wynosi około 50 lat i kryzys z tym związany jedynie narasta, a dlaczego tak jest to może niech się wypowiedzą lekarze, którzy traktują pielęgniarki tak je traktują - wystarczy porównać zarobki lekarzy i pielęgniarek.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl