05.06.2018, 11:43 | czytano: 1651

Minister na forum Eko Zakopane

Fot. Piotr Korczak
W Zakopanem trwa druga edycja forum Eko Zakopane. Z uczestnikami spotkał się minister minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Minister przekonywał, że na rozpoczętych przez rząd programach dotyczących elektromobilności, czy budowy domów i dróg, korzystać będą polska nauka i polskie firmy, które będą te programy realizować.
Kwieciński odniósł się do kwestii ochrony powietrza na Podhalu. - Pamiętam jak zaczęły sie pierwsze projekty związane z geotermią i jakie były z tym związane problemy. Zgadzam się z panem burmistrzem, że Zakopane otworzyło drogę i dało przykład, że wykorzystanie energii geotermalnej jest możliwe - mówił.Minister przypomniał również, że w najbliższym czasie rusza program termomodernizacyjny skierowany do najuboższych.

pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Karolina1612.06.2018, 09:35
Ja byłam :D Mówili mniej więcej jak to ma wyglądać. Masa ciekawych eko projektów i rozwiązań. Nowe lokale, restauracje i mnóstwo innych eko miejsc! Dużo by opowiadać :D
Ela06.06.2018, 13:43
Pytanie do osób, które są na eko Zakopane - czy była już prelekcja o Implancie, który powstaje przy Chmielnej? Jeśli ktoś jest i był na niej, proszę coś powiedzieć o tym projekcie :)
tubuś05.06.2018, 13:25
W związku z tym że jest tu mowa o programie dla najuboższych, odrobinka socjologii: Już Jezus mówił że biednych zawsze mieć będziecie. Przede wszystkim jednak struktura społeczeństwa jest taka że ludzie się w naturalny sposób różnicują pod względem zamożności - zazwyczaj ci co dużo pracują i oszczędzają dochodzą do stanu posiadania i ta grupa to jest ten największy dzwon w krzywej Gaussa, i to oni wypracowują dochód państwa, oni chodzą do wyborów, troszczą się o państwo. Tutaj natomiast minister kieruje swą uwagę na najuboższych, czyli zabiera tym co dochód wyprcowali aby dać biednym - to jest janosikowanie, nic więcej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl